Author Topic: sötétítőfólia házilag  (Read 41445 times)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
sötétítőfólia házilag
« on: 2008 July 21, 19:27:00 pm »
Hali mindenkinek!
Miután megvettem az autómat,erős késztetést éreztem arra,hogy lesötétítsem.
2 hét múlva már meg is történt,a két hátsó oldalablak sötétítése.Egész könnyen ment :D
Rövidesen megcsináltam a csaomagtérablakot is,ezzel már nehezen boldogultam.
Rokonok,és ismerősök,ezen felbuzdulva,mind fóliáztatni akartak velem :-\
Voltak jól,és rosszabbul sikerült proyectjeim,de egyre több lett a jobb ;)
Egyedül a nagyon homorú,vagy nagy üvegfelületekkel nem boldogultam(pl az én két elsö oldalsó szélvédőmet 4.nekifutásra sem sikerült :-\,mert 106cm hosszú,és elég homorú)
A fólia meg ugye egyenes,és homorú felületre nem lehet felvinni :'(
Nemrég már majdnem feledtam az egészet,és azt mondtam,soha többé,senkinek nem csinálom,de megmérgeltem magam,és eldöntöttem:CSAKAZÉRTIS!! :BangHead: :BangHead: :blob8:
utánanéztem neten a témának,de nem sok infó van róla,a profik hallgatnak.
azért találtam egy videót,amit sokszor megnézve,ellestem néhány fogást,meg találtam egy írást is.
Ezen felbuzdulva,első nekifutásra sikerült a két elsö oldalablakom ;D
A titka,a zsugorítás:először a fóliát az üveg külsejére helyezve,rázsugorítják,hogy felvegye az üveg domborúságát,majd a szélvédő belsejére ragasztják.
Itt a videó,meg az írás,meg egy-két képet is felteszek a verdáról,ha sikerül.

http://videa.hu/videok/jarmuvek/autofoliazo-bajnoksag-autofolia-autofoliazas-vvnv4ngoHi6DKWVq
http://www.origo.hu/auto/20071023-autofoliazobajnoksag.html?pIdx=1

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
« Last Edit: 2008 July 21, 19:38:36 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #1 on: 2008 July 22, 13:21:54 pm »
én tuti nem mernék nekiállni otthon... de grat hozzá jó lett:D

Offline Frequence

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 133
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #2 on: 2008 July 22, 19:29:15 pm »
Anno énis nekiálltam még a 105ős skodámat lefóliázni, de csak a két hátsóablak lett kész...a hátsó szélvédőbe meg beletört a bicskám...viszont előre nem tennék házilag semmiképpen, mert még a műhelyek által készített fóliázásba is belekötnek lépten nyomon a rendőrök, sokszor még a műbizit is hiába lobogtatja az ember.
De tény hogy jó lett, grat hozzá!
Low & Slow...

Offline Zetec

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 29
  • Segített?: +0/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #3 on: 2008 July 22, 19:40:02 pm »
ha jól tudom oda nem is lehet tenni elvileg...

Offline Virgonc

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 58
  • Segített?: +1/-1
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #4 on: 2008 July 22, 20:24:39 pm »
Ügyes vagy!
Bocsi, de nem akarok bunkó lenni és most kérek előre elnézést! DE! Adtál magadnak műbizonylatot? Van "H" szám a fóliád alatt?
Műszakira üvgeet cserélsz? :)
Ja és megnézném az üvegeidet egy pár év után amikor a "jó " minőségű fóliák miatt üveget kell cserélned.....de csak így tovább sok dolguk lesz az autó üveg gyártoknak.....

És a fóliázzással kapcsolatban már van egy pár fórumtéma indítva...

EGYÉBKÉNT SZÉP AUTÓD VAN! ;D

Üdv:
 :v:
Minősített hivatalos fóliázó, ........
« Last Edit: 2008 July 22, 20:31:23 pm by Virgonc »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #5 on: 2008 July 22, 21:30:40 pm »
Most akkor én sem akarok bunkó lenni:
A "H"szám nem érdekel,ahogyan a rendőrök sem.Én ilyen vagyok,ennyi.  :-X
Műszakinál meg leszedem,de addig van még 2 évem ;D
A fólia,amit szereztem Skyfol,szerintem nem rossz.
Miután tudtam szerezni,a hátsókat is kicseréltem ilyenre,a gagyik helyett(egyébként 2 év után se lett baja az üvegeimnek a gagyitól,vajon miért??)  :)
A csináld magad témában,meg úgy tudom,nincs fóliázás.A többit elolvastam,de azért itt nyitottam,mert úgy gondoltam,talán segíthetek másoknak,és talán én is tanulhatok másoktól.
Feltett szándékom később legálisan csinálni,de addig még sokat kell tanulnom.
 :notworthy: :notworthy:
Ja,és örülök,hogy tetszik az autóm ;D
« Last Edit: 2008 July 22, 21:48:30 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

sztrakk9

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #6 on: 2008 July 23, 15:03:15 pm »
AHA! Akkor már értem, h nekem miért nem sikerült soha a hátsó szélvédő.
De pont a minap gondolkodtam, h nekiugrok megint "hátha" jelszóval!

lacccus

Gondolom az első-hátsó szélvédőket nem szedted ki? Nehezen birkóztad fel a fóliát a helyére?
Kösz, h megosztottad a megoldást!  :icon_thumright:

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #7 on: 2008 July 23, 15:28:47 pm »
A hátsót természetesen nem szedtem ki,de az elsőt igen,mert nem nehéz kiszedni,és úgy jóval könnyebb csinálni.
Nem volt nehéz lefóliázni,de mire eddig eljutottam,sok buktatón túlestem.Remélem neked is sikrül! ;) ;D
Szivesen megosztok bárkivel,bármit amit tudok,erről szól a fórum.

Virgoncnak pedig még annyit:Tiszteletben tarom a szakmáját,és érthető,hogy miért írta azt amit írt,és igaza is van. :notworthy:
De!A topicok java része azért jött létre,hogy segítsünk egymáson,hogy amit meg lehet javítani,azt megjavíthassuk,a tapasztaltabbak útmutatásai alapján,amit meg lehet kevés pénzből csinálni,azt meg tudjuk csinálni egymás segítségével.
Persze könnyebb lenne mindenhová azt írni,hogy vidd el szerelőhöz,vagy profihoz,vagy vegyél újat.De akinek ez is megfelel,mert nincs sok pénze,annak segítenek a topicokban leírt tanácsok.
Aztán mindenki mérlegelhet,hogy mit tesz:megcsinálja egyedül,vagy elviszi profihoz.
« Last Edit: 2008 July 23, 15:30:41 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

sztrakk9

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #8 on: 2008 July 23, 15:35:55 pm »
Okés, lehet,h még foglak zargatni ezzel a témával!

Én is úgy állok hozzá, h amit megtudok csinálni azt megcsinálom magam,amit meg nem azzal várok amíg okosabb nem leszek és megcsinálom.

Dugo

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #9 on: 2008 July 23, 17:30:07 pm »
Hali mindenkinek!
Miután megvettem az autómat,erős késztetést éreztem arra,hogy lesötétítsem.
2 hét múlva már meg is történt,a két hátsó oldalablak sötétítése.Egész könnyen ment :D
Rövidesen megcsináltam a csaomagtérablakot is,ezzel már nehezen boldogultam.
Rokonok,és ismerősök,ezen felbuzdulva,mind fóliáztatni akartak velem :-\
Voltak jól,és rosszabbul sikerült proyectjeim,de egyre több lett a jobb ;)
Egyedül a nagyon homorú,vagy nagy üvegfelületekkel nem boldogultam(pl az én két elsö oldalsó szélvédőmet 4.nekifutásra sem sikerült :-\,mert 106cm hosszú,és elég homorú)
A fólia meg ugye egyenes,és homorú felületre nem lehet felvinni :'(
Nemrég már majdnem feledtam az egészet,és azt mondtam,soha többé,senkinek nem csinálom,de megmérgeltem magam,és eldöntöttem:CSAKAZÉRTIS!! :BangHead: :BangHead: :blob8:
utánanéztem neten a témának,de nem sok infó van róla,a profik hallgatnak.
azért találtam egy videót,amit sokszor megnézve,ellestem néhány fogást,meg találtam egy írást is.
Ezen felbuzdulva,első nekifutásra sikerült a két elsö oldalablakom ;D
A titka,a zsugorítás:először a fóliát az üveg külsejére helyezve,rázsugorítják,hogy felvegye az üveg domborúságát,majd a szélvédő belsejére ragasztják.
Itt a videó,meg az írás,meg egy-két képet is felteszek a verdáról,ha sikerül.

http://videa.hu/videok/jarmuvek/autofoliazo-bajnoksag-autofolia-autofoliazas-vvnv4ngoHi6DKWVq
http://www.origo.hu/auto/20071023-autofoliazobajnoksag.html?pIdx=1

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ne haragudj lacccus!Jól látok a szélvédőt is besötítetted???Bocsi hogy ezt kell kérdeznem de te normális vagy???Abból mit látsz éjszakánként ki mert én nem sok mindent látnék???Ja amúgy meg az engedélyre visszatérve nekem is be van sötétítve az autóm de én műbizonylattal csináltattam és a rendőr aki okosabb igenis elkéri és megnézi az engedélyt!!!Ja és csak közlöm hogy nemhogy az első szélvédőt még az első üvegeket sem lehet besötétíteni engedéllyel nemhogy még engedély nélkül is!!!Ja ez miatt még én is félhetek mert a műbizonylattal kitörölhetem a pi..ámat mert az csak a hátsó üvegekre érvényes úgy hogy én a helyedbe műbizonylat nélül nem járkálnék mert akár 30 000 ft-ba is kerülhet bizonylat nélkül!!!Ja amúgy két évente fóliáztatni nemhogy egyszer normálisan engedéllyel megcsináltatnád és nem is kéne félned a csekkek miatt mert ha harmadjára elkap a rendőr akár a forgalmid is bánhatja!!!Erről ennyit ja és nem kötekedni akartam csak felhívni a figyelmed milyen veszélyekkel jár, mert ez ilyen oldal hogy segítsünk másoknak vagy nem???

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #10 on: 2008 July 23, 17:45:56 pm »
Sziasztok!

Dugo:

1. Az első szélvédőt nem teljesen sötétítette be lacccus, hanem csak a tetején 15-30 cm-t, ami azért jó, mert nem kell napellenzőt használni, ugyanakkor ha megfelelő méretre van vágva, nem lóg bele az ember szemébe így vezetés közben nem zavar...
2. Az első ablak fóliázásához pedig idézem a rendeletet: Az első szélvédő lehajtott napellenzők által takart felületére bármilyen fólia, máshová min. 75%-os fényáteresztő képességű fólia ragasztható. Ha az autó mindkét oldalon rendelkezik külső visszapillantó tükörrel, akkor bármely sötétségű fóliával ellátható hátsó szélvédő. Az első ajtók oldalablakaira, oldalablakra is ragasztható legalább 70 % fényáteresztő képességű fólia, a többi oldalsó ablakra korlátozás nélkül bármilyen sötétségű fólia kerülhet.

Amadeusboy

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #11 on: 2008 July 23, 18:23:57 pm »
Sziasztok!

Dugo:

1. Az első szélvédőt nem teljesen sötétítette be lacccus, hanem csak a tetején 15-30 cm-t, ami azért jó, mert nem kell napellenzőt használni, ugyanakkor ha megfelelő méretre van vágva, nem lóg bele az ember szemébe így vezetés közben nem zavar...
2. Az első ablak fóliázásához pedig idézem a rendeletet: Az első szélvédő lehajtott napellenzők által takart felületére bármilyen fólia, máshová min. 75%-os fényáteresztő képességű fólia ragasztható. Ha az autó mindkét oldalon rendelkezik külső visszapillantó tükörrel, akkor bármely sötétségű fóliával ellátható hátsó szélvédő. Az első ajtók oldalablakaira, oldalablakra is ragasztható legalább 70 % fényáteresztő képességű fólia, a többi oldalsó ablakra korlátozás nélkül bármilyen sötétségű fólia kerülhet.
De ha gyárilag sötétített ablakra felteszed a legenyhébb fóliát,már azzal is átléped a rendeletben megadott értéket...(első ajtók oldalablakaira vonatkoztatva)

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #12 on: 2008 July 23, 18:30:31 pm »
Ez így van... :D

sztrakk9

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #13 on: 2008 July 23, 18:32:12 pm »
Na ja! nekem volt a régi kocsimon elől is fólia,mármint oldalt elől! full fekete de nekem nem jött be mert nem igazán tudtam tükörből tolatni , meg kétszer is meg kellett néznem nincs e mellettem valami.
Meg para a rendőröktől.
asztán meguntam és az első kettőt lehúztam.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #14 on: 2008 July 23, 19:26:24 pm »
Micsoda lavinát indítottam el! :o :o

Naszóval.
Dugo!
Nem,nem vagyok normális!De legelől legfelül egy 13 cm-es csík van csak.Mielőtt azt írtad volna,hogy nem vagyok normális,legalább nézted volna meg jobban! :notworthy:
A rendőrök nem érdekelnek,mint írtam.10 éve ven jogsim,és össz 3 szor állítottak meg eddig.
Szóval ilyen elven több örömet szerez a fólia mint bánatot.Amúgy egész halvány van fent elől,nem zavar a kilátásban.Oldalt elől szintén halvány van,valamint leghátul is.Csak a két oldalsó hátsó sötétebb,de az is csak eggyel,és mivel jó fajta fólia,simán kilátok szürkületben is.
Ja,és mivel én elől oldalt is feltétlenül meg akartam csinálni,de mivel legálisan úgy sem lehet,akkor minek ragaszkodjak a hátsók műbizonylatához??

sdavid!  :notworthy: :notworthy:

Annak aki még nem ismer:
-A kreszben szabálykövető vagyok,(talán pici gyorshajtást kivéve)
-Aki hozzám fordul segítségért,bárkinek szívesen segítek,amiben csak tudok.Ezen a fórumon már tapasztalták páran szerintem.
-DE a lelki szabadságomhoz hozzá tartozik,hogy akkor érzem jól magam,ha azt csinálhatok amit akarok.
És én le akartam fóliázni a kocsimat,mert nekem úgy tetszik.Ha megbüntetnek érte,vállalom. :-\
Minden ami autĂł hifi!:)