Author Topic: sötétítőfólia házilag  (Read 41446 times)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #60 on: 2009 May 20, 15:36:41 pm »
na.. utána jártam a dolognak /hengerfej shopinggolni voltam és ott van a bontótól nem mesze a közlekedési hatóság magyarúl a KPM/ bementem a KPM-hez és ott megkérdeztem egy ilyen műszakiztató emberkét /ki be járnak a váróban.../ elkaptam egyett és megkérdeztem hogy akkor mi a helyzet a fóliákkal.
Tehát:
-Ha van róla műbizonylatod és egy kódszám szerű valamit a fólia alá beraktak és az a kódszám megeggyezik a műbizonylaton szereplővel nem köthet bele mivel szakszervíz rakta fel.
De ha csak a két hátsó ablak van lefóliázva házilag /se kódszám se mű bizonylat/ de a csomagtér ajtó nincsen sajnos bele köthet a rendőr de szabályok szerint szabályos.
-A hátsó csomagtér ajtónál lévő ablaküveget csak is kizárólag műbizonylattal lehet lefóliázni.
-A két első ajtót nem lehet.
A szélvédő csík pedig tipustól függő. pl trabantnál nem lehet kicsi a szélvédő zavarja a vezetőt a kilátásban. Mi esetünkben lehet mivel nem zavar a kilátásban! És csak is kizárólag olyan szélvédő csíkot lehet felrakni ami világosból sötétbe megy nem egyből sötét.

 Ezek a tuti infók egy kávémba került. Műszakiztató emberke mondta. Akinek műbizonylata van és hátúl körbe van csak fólia kódszámmal hátra dőlhet nincsen gond de akinek nincs az jobb ha felkeres egy fóliásat és újra rakatja bizonylattal kódszámmal hogy nyugodtan autózhasson! Az első ablakokat meg ne mert akkor tényleg leszedheti az egészet mivel akkor a műbizonylat nem érvényes.

Remélem érthetően írtam  ::) ;D
« Last Edit: 2009 May 20, 15:39:43 pm by TomeeFiesta »

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #61 on: 2009 May 21, 09:52:00 am »
Tiszta beszéd ember!
Jól tetted hogy bementél, épp ideje volt hogy valaki gatyába rázza a dolgot! Viszont nem örülök a hírnek! Mindenképpen akartam elöloldalt is, mert az úgy szép! Dehát.. így főtt a projekt! Az csuda ha csak hátul van.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #62 on: 2009 June 05, 22:14:13 pm »
Jocosznak,-aki házilag szeretne fóliázni,és e-mailt írt nekem-üzenem,hogy ezt leírni e-mailben,bonyolult,meg lehetetlen.szóval ajánlom a videókat :P   
http://www.youtube.com/watch?v=StFgjOD-3sM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Nms9o1lVLDM&feature=related
 STB,STB :notworthy:
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #63 on: 2009 June 06, 00:58:23 am »
Ez naggyon komoly ;)
Jó a videjó:) sokat segít aki házilag szeretné:)
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

sztrakk9

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #64 on: 2009 June 06, 14:01:37 pm »
na.. utána jártam a dolognak /hengerfej shopinggolni voltam és ott van a bontótól nem mesze a közlekedési hatóság magyarúl a KPM/ bementem a KPM-hez és ott megkérdeztem egy ilyen m?szakiztató emberkét /ki be járnak a váróban.../ elkaptam egyett és megkérdeztem hogy akkor mi a helyzet a fóliákkal.
Tehát:
-Ha van róla m?bizonylatod és egy kódszám szer? valamit a fólia alá beraktak és az a kódszám megeggyezik a m?bizonylaton szerepl?vel nem köthet bele mivel szakszervíz rakta fel.
De ha csak a két hátsó ablak van lefóliázva házilag /se kódszám se m? bizonylat/ de a csomagtér ajtó nincsen sajnos bele köthet a rend?r de szabályok szerint szabályos.
-A hátsó csomagtér ajtónál lév? ablaküveget csak is kizárólag m?bizonylattal lehet lefóliázni.
-A két els? ajtót nem lehet.
A szélvéd? csík pedig tipustól függ?. pl trabantnál nem lehet kicsi a szélvéd? zavarja a vezet?t a kilátásban. Mi esetünkben lehet mivel nem zavar a kilátásban! És csak is kizárólag olyan szélvéd? csíkot lehet felrakni ami világosból sötétbe megy nem egyb?l sötét.

 Ezek a tuti infók egy kávémba került. M?szakiztató emberke mondta. Akinek m?bizonylata van és hátúl körbe van csak fólia kódszámmal hátra d?lhet nincsen gond de akinek nincs az jobb ha felkeres egy fóliásat és újra rakatja bizonylattal kódszámmal hogy nyugodtan autózhasson! Az els? ablakokat meg ne mert akkor tényleg leszedheti az egészet mivel akkor a m?bizonylat nem érvényes.

Remélem érthet?en írtam  ::) ;D

Így van!
Minap voltam fóliáztatni és nekem is tettek minden egyes fólia alá H betűs sorszámos matricát! kaptam egy ideiglenes műbizonylatot, 30 napon belül küldik a plasztik kártyát./B oszloptól hátra felé/

R1982

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #65 on: 2009 June 06, 21:54:12 pm »
ha megkérdezhetem mennyi volt a foliázás?

TomeeFiesta

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #66 on: 2009 June 07, 01:12:51 am »
az enyém 16 ezer magyar ropogós forint volt... kivette az összes üveget hátúl kőrbe egy ilyen kaparó szerűvel végig nyomatta persze ablak tisztítót nyomatott rá hogy a fém szilánkokat ledurrja róla aztán rá szabta a fóliát levett egy ilyen vékony kis vmit a fóliáról rá rakta.. végig elsimította aztán rá melegítette napra kitette száradni egy 20 percre és rakták össze...
figyeljetek oda hogy 2 hétig ablakot ne tekerjetek le és ne mossatok ablakot belűlről!!
apám elbukta a történetett.. magának is csináltatott 1 hét után letekerte az ablakot meg meg is mosta és elmászott az egész.. nem száratt rá rrendesen pedig végig napon ált!!! nekem meg tökéletes... :)

sztrakk9

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #67 on: 2009 June 07, 11:32:45 am »
ha megkérdezhetem mennyi volt a foliázás?


18 ezer és 1 ablakot sem vettek ki!! csak a két ajtókárpitot kellett levenni! Másfél óra alatt megvolt.

S.Cs

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #68 on: 2009 October 29, 22:05:26 pm »

sziasztok,amúgy nekem  az én autómon kb 2 éve van piaci fólia,és én raktam fel és tökéletes olyan mint amit 10 ezrekért fóliáznak be.