Author Topic: sötétítőfólia házilag  (Read 41444 times)

TomeeFiesta

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #30 on: 2009 April 09, 21:37:54 pm »
igeeen? na ennek majd utána járok vhogy...

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #31 on: 2009 April 10, 05:59:52 am »
kérdezz rá a közlekedési felügyeletnél. az a tuti.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #32 on: 2009 April 14, 08:07:20 am »
Szerintem ezzel a fólia kérdéssel senki nincs tisztában a rend őreinél sem meg a közlekedési felügyeletnél sem! Szerintem emberfüggő hogy mit mond rá! Az enyémről nincs műbiz és igy ment át műszakin! Van egy kis történetem a fóliáról! Kb 5 éve mentűnk Bp-re egy OFF Renault valamivel nagyon ritka akkora mint egy mondeo nem tom mi a neve On. Megállitt a rendőr papírok stb, aztán láttja a fóliát! Azt mondta addig nem mehetünk tovább amíg le nem szedjük! A haver azt mondta hogy ő nem barmólja a saját autóját rá bizta a közegre :-X De akkor jött a meglepi: a fólia 2 üvegközt volt mind az 5 üvegnél!!! Úgy nézett ki 1 réteg üveg,fólia,még1 réteg üveg ez volt egy ablak! És ez nem hővédő üveg vagy mi! Kb olyan sötét volt mint most a 45%-os fóliázott üveg :laugh: A jard kicsit duzzogva de elment! Ilyet láttot már valaki? :laugh:

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #33 on: 2009 April 16, 14:59:55 pm »
Ha unatkoztok. itt lehet olvasgatni:
http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/miskolci-foliavadaszat-mint-mond-a-rendorseg/cn/news-20090415-03144155


A közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről szóló 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 97. §-a szabályozza a fóliázás lehetőségeit. Eszerint a személygépkocsi ablakain menet közben nem szabad olyan fóliát, üvegre felhordott fényelnyelő vagy fényvisszaverő réteget stb. alkalmazni, amely a személygépkocsi ablakain a kilátást, illetőleg az átlátást megakadályozza.
Ez a követelmény azonban nem vonatkozik a gépkocsi szélvédőjének és ablakainak fényáteresztő képességét csökkentő olyan eszközre, amely alkalmazására a Nemzeti Közlekedési Hatóság az ENSZ-EGB 43. számú előírás 21. számú mellékletében meghatározott követelmények figyelembevételével engedélyt adott ("H" engedély).
Az ENSZ-EGB 43. számú előírás szerint a hátsó oldalsó üveg és a hátsó szélvédő csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül. Az első oldalsó üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 százaléknál. Az első szélvédő esetében, kivéve a lehajtott napellenzők által takart felület (ahova sötétítő csík szerelhető), is fóliázható, érvényes "H" jellel rendelkező anyaggal, ha összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 75 százaléknál.
« Last Edit: 2009 April 16, 15:08:57 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #34 on: 2009 April 24, 11:16:44 am »
Azt hiszem eldölt a vita! Tehát lehet akkor csík is, lehet első oldalsó is sötétítve, csak kell hozzá a "H" jelzés, meg a műbizi. Amiből logikusan következik, hogy profival kell feltetettni, aki tudja hova milyet kell tenni és le is papíroz! Ja, és ki kell nyomtatni ezt a törvényi előírást és betenni a kesztyűtartóba, mert a zsaruk sem tudják mit lehet és mit nem.
Egyébként meg szerintem hasznos a fólia, mert szép, nem fogsz annyira megfőni a kocsiban nyáron, uv ellen is véd, és valamennyire még betörés ellen is. Úgyhogy le is fóliáztatom... 25ezer műbizivel. Tehát akkor, Nem érdemes geccsolni vele...

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #35 on: 2009 April 25, 09:27:51 am »
Egy bisztos elölre(oldalt)nem raknék fóliát,mert a rendör tuti leszedi!A haverom lefóliáztatta és elvették neki a forgalmit és közlekedési felügyeletnél kellet viszgáztatnia!Pedig világos volt,és műbizonylat is volt rajta!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #36 on: 2009 April 25, 10:32:15 am »
Egy bisztos elölre(oldalt)nem raknék fóliát,mert a rendör tuti leszedi!A haverom lefóliáztatta és elvették neki a forgalmit és közlekedési felügyeletnél kellet viszgáztatnia!Pedig világos volt,és m?bizonylat is volt rajta!
Hát figy kinek mi. én egyáltalán nem fogom fóliáztatni a kocsim. az elejét az említett ok miatt, a hátulja az eleje nélkül meg hülyén néz ki. :)

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #37 on: 2009 April 27, 08:04:26 am »
Micsoda? Elvették a forgalmit? Felsírok!! De mégis mire hivatkoznak a zsaruk, mikor ilyen van?! Miért szedik le? Arra nem hivalkozhatnak, hogy hát ő szerintük nem lehet, ezért elveszik a forgalmit! Én már nem értem!
Ha hihetünk a jogszabályi előírásoknak akkor: Az ENSZ-EGB 43. számú előírás szerint az első oldalsó üvegek is fóliázhatók olyan anyaggal, mely rendelkezik érvényes "H" minősítő jellel, de összegzett fényáteresztő képessége nagyobb, vagy egyenlő 70 százaléknál.
Csak azért forgatom magam ezen ennyire, mert én is le akarom homályosítani, és mivel törvénytisztelő polgár vagyok, és a kocsimra meg pláne igényes, ezért ennek megfelelően szeretnék eljárni! De mostmár nem tudom mi van!
Az első oldalsót is meg szeretném csináltatni, (még ha nem is olyan sötét mint a hátsók), mert az olyan csuda, ha csak hátul van. Az nem tetszik.
 Valaki oktasson már ki! ???

Döfike

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #38 on: 2009 April 27, 10:06:46 am »
Szia PhOen1x

A dolgot rendkívül jól vázoltad... Hátulra akármilyen csak legyen engedély, előre meg olyat ami a napfény 70% át átengedi... Ezt bármelyik fóliás felfogja rakni Neked...

A gyakorlat pedig ugy néz ki: Kellő pénzért(ami kb abba merül ki, hogy az elsö ablakhoz való fóliát és a munkadijat kifizeted) akármelyik, najó a fóliások 90%a felrak Neked akármit.. max a bizonylatba nem irja bele hogy fennt lenne... láttam már ilyet. És igen, ahogy mondják, a rendör ezért elveheti a forgalmit, megeshet.... engem pl rendszeresen szoktak megállítani, amig fennt volt az elsö kettön az 5%os akkor se baszogattak egyszer se.... azt jobbnak láttam leszedni, (elég sz*r télen ugy menni, hogy ablak leteker mert semmit se látok), de a hátsókon továbbra is fennt maradt a fólia... se műbizonylat, se semmi, és soha se volt még gondom belöle (kopp-kopp).

A 70%ossal sajnos csak az a baj, hogy gyakorlatilag semmi értelme.. mármint hő ellen véd természetesen, de nagyon homályosító szerepe nincs...(saját vélemény). De abba legalább még a KPM-es se tud belekötni ;D

Amugy nekem most csak hátul van :P Ellehet lenni igy is, bár tény hogy annyira nekem se tetszik... most tervezem majd visszahuzni haverommal elöre a 20% környéki fóliát... Természetesen nem olyna szép, mint ha fóliás csinálná, de igy megusztam az egész mutatványt kb 3-4ezer HUFból

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #39 on: 2009 April 27, 11:27:41 am »
skacok, rendőri gyakorlat, tökmind1 mivel, ha fóliázva van megállít. műbizi? kábé arra jó h kitöröld vele a segged... ha komolyan gondolja valaki a fóliázást, és szabályosan akkor vizsga előtt csináltassa meg műbizisen és a vizsgán irassa bele a forgalmiba. ugyanez az alukerékre, meg minden tuning bigyóra igaz.  na azzal nem tud mit kezdeni a rendőr és a pofájába lehet röhögni ha próbálkozik...

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #40 on: 2009 April 27, 13:16:24 pm »
Az alukerekre?? Micsoda?? LOL!! Ezek szerint abba is beleköthet a rendőr? Ez vicc! Gyakorlatilag, ha akar, akkor beleköt akármibe! Az szép! Valamelyik nap megállított a rendőr és igazoltatott! Hárman nézték át a kocsit, egy órán keresztül álltam a hidegben éjfélkor! Lekértek minden adatot rólam, meg ilyenek, pedig csak haza akartam érni végre! A végén már úgy éreztem magam mint egy bűnöző, és elpattant a cérna! Kérdőre vontam őket, hogy ez most minek! Azt mondták hogy eredményt kell felmutatni, ezt várja el tőlük mindenki, de legfőképpen a felettesek! Úgyhogy büntetnek, ha nincs mire, akkor keresnek! Az remek! És így is tettek! :-\
Ergo: ha nincs műbizi, akkor csak megkönnyíted a rendőr dolgát! Ha van akkor vagy keres mást amire büntethet, vagy marad a fóliánál, és csak azért is leszedeti veled!
Szép napot!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #41 on: 2009 April 27, 19:39:50 pm »
mindenre kell műbizi ami nem gyári, ahogy látom neked gyári Ford alud van ezzel szerencséd van, mondhatod hogy gyári, ott van benne a kék szilva. de mindennek benne kéne lennie a forgalmiban. a műbizonylat addig érvényes amíg a következő műszaki vizsgája van az autónak utána már benn kell lennie a forgalmiban. A szomorú az egészben hogy ezt hosszas utánajárás után lehetett csak kideríteni, sőt a forgalmiba bejegyeztetés se egy egyszerű folyamat. nekem ha elkészül a kocsi minden belekerül, a nagyobb motor is, de lehet még az is hogy külföldi papírt kap és itthoni rendszámot leadom, minden annak kérdése hogy az ügyintézés és a költségek milyen mértékűek lesznek.

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #42 on: 2009 May 15, 07:15:51 am »
Valahogy még mindig nem hagy nyugodni a dolog! Újra és újra elolvasom a bejegyzéseket annak reményében hogy végső konklúziót vonjak, de nem megy! Ígyhát nem tudom eldönteni hogy legyen e fólia vagy sem! Ha lesz is akkor sUdYe szavai fognak cselekvésre késztetni "... ha komolyan gondolja valaki a fóliázást, és szabályosan akkor vizsga előtt csináltassa meg műbizisen és a vizsgán irassa bele a forgalmiba. ugyanez az alukerékre, meg minden tuning bigyóra igaz.  na azzal nem tud mit kezdeni a rendőr és a pofájába lehet röhögni ha próbálkozik..." és beíratom oda ni!
A végső konklúzió pedig: Ford Fiesta a legjobb!
Szép napot mindenkinek!

TomeeFiesta

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #43 on: 2009 May 17, 08:05:04 am »
ha új autót veszek akkor is irassam bele hogy alufelnis?  ;D ;D

egy másik fórumon olvastam hogy a srácc mindent bepapiroztatott /motor,lökős toldat,szemöldök,kipuff stb.../ majdnem 1 misibe került az illetőnek csak az hogy legálisak legyenek a cuccai... a srácc azt mondta a storyja végén ha azt tudja hogy mekkora idegeskedés az egész papiroztatás akkor bele se vág... a rendőr meg bas**zon egyedül ha ennyire aljas nyomorúlt hogy bele kötnek... erre szeged városában nem kötekednek... pesten lehet hogy más a helyzet de azt azért nem hiszem el hogy alu felniről is kell forgalmiba be írás....  :-\

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #44 on: 2009 May 17, 10:15:04 am »
TomeeFiesta: kell! a kresz úgy rendelkezik mindenről ami nem gyári műbizonylat kell!!! az új autónál azért nem kell mert azon gyári az alufelni, a gyári ford alufelninél nem kell műbizi róla, ennyi. itt pesten meg az ország nagyon sok részén sajna mindenbe belekötnek. Persze hozzáállásfüggő is mindkét fél részéről, hogy mi a vége, én csak a szabályt írom le itt.