Author Topic: sötétítőfólia házilag  (Read 41447 times)

Amadeusboy

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #15 on: 2008 July 23, 19:48:10 pm »
Micsoda lavinát indítottam el! :o :o

Naszóval.
Dugo!
Nem,nem vagyok normális!De legelől legfelül egy 13 cm-es csík van csak.Mielőtt azt írtad volna,hogy nem vagyok normális,legalább nézted volna meg jobban! :notworthy:
A rendőrök nem érdekelnek,mint írtam.10 éve ven jogsim,és össz 3 szor állítottak meg eddig.
Szóval ilyen elven több örömet szerez a fólia mint bánatot.Amúgy egész halvány van fent elől,nem zavar a kilátásban.Oldalt elől szintén halvány van,valamint leghátul is.Csak a két oldalsó hátsó sötétebb,de az is csak eggyel,és mivel jó fajta fólia,simán kilátok szürkületben is.
Ja,és mivel én elől oldalt is feltétlenül meg akartam csinálni,de mivel legálisan úgy sem lehet,akkor minek ragaszkodjak a hátsók műbizonylatához??

sdavid!  :notworthy: :notworthy:

Annak aki még nem ismer:
-A kreszben szabálykövető vagyok,(talán pici gyorshajtást kivéve)
-Aki hozzám fordul segítségért,bárkinek szívesen segítek,amiben csak tudok.Ezen a fórumon már tapasztalták páran szerintem.
-DE a lelki szabadságomhoz hozzá tartozik,hogy akkor érzem jól magam,ha azt csinálhatok amit akarok.
És én le akartam fóliázni a kocsimat,mert nekem úgy tetszik.Ha megbüntetnek érte,vállalom. :-\


lacccus nyugi! szerintem isten király lett ;)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #16 on: 2008 July 23, 20:16:26 pm »
Köszi ;D
Már megnyugodtam,csak picit belegázoltak a lelkivilágomba,de túlélem.
Csak segítő szándékkal nyitottam a témát,semmi mást nem akartam.
Minden ami autĂł hifi!:)

Amadeusboy

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #17 on: 2008 July 23, 20:22:10 pm »
Köszi ;D
Már megnyugodtam,csak picit belegázoltak a lelkivilágomba,de túlélem.
Csak segítő szándékkal nyitottam a témát,semmi mást nem akartam.

mindenesetre én már tudom kinél fogok kunyizni,ha sötétíteni akarok :D ugye segítesz??  :icon_tongue: :la:

RyAn

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #18 on: 2008 July 23, 20:26:51 pm »
Köszi ;D
Már megnyugodtam,csak picit belegázoltak a lelkivilágomba,de túlélem.
Csak segítő szándékkal nyitottam a témát,semmi mást nem akartam.

mindenesetre én már tudom kinél fogok kunyizni,ha sötétíteni akarok :D ugye segítesz??  :icon_tongue: :la:

OFF Ama állj át sötét oldalra  :-X ON

Amadeusboy

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #19 on: 2008 July 23, 20:30:45 pm »
Köszi ;D
Már megnyugodtam,csak picit belegázoltak a lelkivilágomba,de túlélem.
Csak segítő szándékkal nyitottam a témát,semmi mást nem akartam.

mindenesetre én már tudom kinél fogok kunyizni,ha sötétíteni akarok :D ugye segítesz??  :icon_tongue: :la:

OFF Ama állj át sötét oldalra  :-X ON

Az erő velem van Mester!  :notworthy: (holnap jösz?)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #20 on: 2008 July 23, 20:32:46 pm »
Köszi ;D
Már megnyugodtam,csak picit belegázoltak a lelkivilágomba,de túlélem.
Csak segít? szándékkal nyitottam a témát,semmi mást nem akartam.

mindenesetre én már tudom kinél fogok kunyizni,ha sötétíteni akarok :D ugye segítesz??  :icon_tongue: :la:

OFF Ama állj át sötét oldalra  :-X ON
Persze hogy segítek! ;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #21 on: 2009 April 08, 10:21:16 am »
Sziasztok.

Én az autót már úgy vettem meg, hogy rajta voltak a fóliák. Hál istennek megtaláltam a bizonylatot.
Az első szélvédőn egy csík van, az első kettő ablak nem fóliázott hanem gyári sötét üvegek szerintem hőüveg. a a 3 hátsó ablakok szintén fóliázott. Tudni illik, hogy a miskolci rendőrök igen keményen tudnak bánni az autósokkal. engem már 2szer megbüntettek, viszont a fóliáért még nem. Kérdezték tőlem ez mi az ablakon? Mondtam fóliázott. Meg is akartak büntetni, de közöltem velük van bizonylatom és az első két ablak gyári hőüvegek. A rendör csak nevetett és kérdezte: És az elsö szélvédömmel mivan? A válaszom: Nézze biztos úr tudom, hogy ezzel szabálysértés követtem el, viszont az orvosom közölte hogy kerűljem a nagy fényt, ha lehet vezetés közben hordani kell a sötét szemüveget, de mivel engem nagyon zavar vezetés közben a szemüveg, s emiatt nem szeretnék balesetett okozni, ezért gondoltam a szélvédőre a csíkot. De ha még ezek után is ragaszkodik a büntetésre, akkor jelentsen fel! kifizetem a bírságot de az biztos, hogy én nem leszek vak egy rendör miatt! Nem mondott semmit, vissza adta a papírokat és elköszönt. Biztos van erre valami törvény, hogy nem büntetett meg? Talán a nem minden esetben bün ha szabálysértés követsz el? Nem tudom miért, de megkérdezni már nem mertem.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #22 on: 2009 April 08, 10:27:27 am »
Tudtommal a szélvédőn felül a csík az nem problémás...
D.V.Zs.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #23 on: 2009 April 08, 11:30:46 am »
a szélvédőn a kihajtott napellenző vonaláig érhet le a napvédő csík, B oszloptól hátrafele lehet fóliázni bármilyen sötéten, csak legyen róla műbizi, és mindkét oldalon legyen külső tükör. mind a szélvédőn, mind a két első ablakon minimum 70%-át a fénynek át kell eresztenie az üvegnek, max ezen a határértéken belül sötétíthető. Ha "zöld" üveg van a kocsiban gyakorlatilag nem tudod fóliázni emiatt.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #24 on: 2009 April 08, 11:35:34 am »
a szélvédőn a kihajtott napellenző vonaláig érhet le a napvédő csík
Ha "zöld" üveg van a kocsiban gyakorlatilag nem tudod fóliázni emiatt.

Akkor ha "zöld" a szélvédő, a csík se mehet?  ???
D.V.Zs.

RyAn

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #25 on: 2009 April 09, 07:44:21 am »
a zöld szélvédö az oldalsókra vonatkozik ;)
elöl lehet csik  ::)

Döfike

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #26 on: 2009 April 09, 17:09:05 pm »
Üdvözlet

sUdYe kolléga ismét csak remekül beszél, én annyival egészíteném ki (és egybe akkor kérdezném is) hogy elvileg nem kell mübizonylat se a hátsókra...(?) Én legalábbis ugytudom... aztán egyébként meg rendör függő. Nekem ugyan home-made, csináld magad fólia van fennt, állítottak már meg(még amikor az első oldalsó ablakokon is fennt volt) és nem cseszegettek érte.

DVZs

Más a gyárilag, illetve anyagába szinezett üveg, mint egy fólia, teljesen más szabályok vonatkoznak rá.

TomeeFiesta

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #27 on: 2009 April 09, 17:13:07 pm »
a két hátsó oldalsót le lehet fóliázni az első kettőt nem a szélvédőre mehet 10-15 centis csík a hátsó csomagtér ablakot viszont csak is műbizonylattal lehet. és benne kell lennije egy H bötűvel kezdődő számnak. ennyi otthon fel lehet fóliázni a két hátsót meg az első szélvédő csíkót de a két első oldalsót nem a csomagtré ajtónál pedig csak is szakszervíz műbizonylattal.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #28 on: 2009 April 09, 17:28:50 pm »
B oszloptól hátrafele elméletileg nem kell semmiféle műbizi, HA VAN mindkét oldalon külső tükör.Viszont mindenképpen ajánlanám hogy legyen, ugyanis a rendőrök szeretnek belekötni még ha nem is jogos! és jobb a békesség ;)

tuning

  • Guest
Re: sötétítőfólia házilag
« Reply #29 on: 2009 April 09, 19:35:05 pm »
Már a hátsó szélvédőt is lehet műbizi nélkül 2 hete beszéltem egy vizsgáztatóval és ő mondta hogy nyugodtan lehet , bár én nem vagyok híve mert szeretem látni mikor fékez   elöttem a 2.  sofőr nehogy meglepi érjen :-X