Author Topic: Motor figyelmeztető lámpa  (Read 132660 times)

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #30 on: 2008 January 13, 11:15:05 am »
Nem akarok senkiről rosszat állítani, de ha Pesti vagyok és csak az ivanicsék lennének, következő fordos hely nyíregyházán lenne, nos akkor is ott javítanám és nem pesten.

mint ahogy tomifiu is irta nem a nyíregyi van a legközelebb, hanem a solymári.
és én úgy tudom hogy elég korrektek!
van egy topic is erről a szervizről és ha jól emlékszem nem sok rossz van benne :)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #31 on: 2008 January 13, 18:46:27 pm »
itt speckó az Ivanicsékról van szó!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #32 on: 2008 January 14, 13:27:32 pm »
Na úgy döntöttem,hogy inkább nem kockáztatok. Mert ismeretlen a terep számomra.
Szóval.
Solymáron már ismerik a kocsimat. Így oda fogom elvinni.
Azért remélem nem lessz egy pénztárca nyúzó beavatkozás.

Mivel kigyulladt a motor lámpa, biztosan kódolvasással fognak kezdeni.
Majd osszd meg velünk, hogy milyen hibát mutatott a diagnosztika és a javítás tényleg megerősítette-e, hogy az volt a hiba forrása.  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #33 on: 2008 January 14, 18:32:25 pm »
No. Ma el is mentem a Solymári Ford szervízbe. Már a telefonba is azt monda a tünetek alapján hogy gyújtótrafó. Végül is fél óra alatt meg is csinálták. Viszont 27000 volt a trafo + munkadíj 2000 + IDS diagnosztika , DTC törlés 2000.

Ez van!

Dani81

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #34 on: 2008 June 11, 20:30:46 pm »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ma tankoltam az autóba és tankolás után kigyulladt a lámpa, illetve korábban tapasztaltam rángatást az autóban. Lehet-e hogy rossz minőségű bentint tettem bele? Bár MOL-nál tankoltam. nekem valami EE85-öt írt ki a teszteléskor, meg, CF180, CF200, CF300, E0000. Valaki tud mondani valamit ezekről a kódokról?

Köszi előre is.


Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #35 on: 2008 June 12, 06:27:56 am »
a kódokat nézd meg a szervíztrükkök topikban!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #36 on: 2008 June 12, 14:41:13 pm »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ma tankoltam az autóba és tankolás után kigyulladt a lámpa, illetve korábban tapasztaltam rángatást az autóban. Lehet-e hogy rossz minőségű bentint tettem bele? Bár MOL-nál tankoltam. nekem valami EE85-öt írt ki a teszteléskor, meg, CF180, CF200, CF300, E0000. Valaki tud mondani valamit ezekről a kódokról?

Köszi előre is.


Csak azok a hibakódok, amik a DTD felirattal váltakozva látszanak.
Ha a DTD-vel a none váltakozik, akkor nincs hibakód. (Magától váltakozik, közben nem kell nyomni semmit.)
Sajnos az LCD nem mindíg jelzi ki azokat a hibakódokat, amit a szervízben ki tudnak olvasni.

Ha korábban is rángatott az autó, akkor valószínűleg véletlen, hogy pont a tankolás után gyulladt ki a lámpa.
A rángatás mögött a leggyakoribb hibaok a trafó hibája. (A fórumokban olvasottak alapján.)

Sajnos egy teszt célokból végrahajtott trafócsere egy kicsit költséges.
Lehet a gyertyákkal próbálkozni (csakis az előírt Motorcraft), amúgy sem árt 30 ezer kilométerenként cserélni.
Nem árt a gyertyakábeleket ohm-mérővel kimérni. (A jó érték 5-8 kOhm.)

A MIL lámpa nem alszik el azonnal, ha elmúlik a hiba, és kitörlés után sem azonnal jön vissza.

Majd írd meg, hogy mi lett a végeredmény.  :)
« Last Edit: 2008 June 12, 15:03:37 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Dani81

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #37 on: 2008 June 12, 16:41:46 pm »
Köszi a segítséget, ha minden igaz ma megyek szerelőshöz megnézi, mi lehet a baj számítógéppel.
Írok ha már tudok valamit

Dani81

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #38 on: 2008 June 14, 20:10:51 pm »
Sziasztok!

Megjártam a szerelőt! Rádugta a laptopját az autómra, ami katalizátorhibát jelzett. Bejött amire gondoltam, rossz minőségű üzemanyag. Kitötörölte a hibát azóta minden OK. Mondta tegyem tele a tankot, de mindenképp JET vagy OMV-nél tankoljak mert ez a két társaság veszi közvetlenül az osztrákoktól a benzint a többi mind a MOL-tól szerzi be. És ha tehetem javasolja a továbbiakban is az említett két benzinkút használatát.
Egyébként nagyon lelkiismeretes volt a szerelő, miután megállapította a hibát elmentünk kocsikázni úgy hogy rajta hagyta a laptopot és figyelt minden adatot. Azt mondta egyébként minde OK az autóval.
Csak ajánlani tudom. Csütrötök körül megyek hozzá olajcserére, megkérdezem, hogy ajánlhatom e itt a fórumon. Ha igen, szívesen megteszem hátha keres valaki szerelőt.

Na kb ennyi!

Üdv Mindenkinek!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #39 on: 2008 June 15, 10:15:51 am »
klubkártyára kedvezményt!!! :)
Persze hogy ajánja a 2 kutat mert jó pénzt kapott tőle :) erre van már egy topikunk, azt érdemes elolvasni, nem a kút márkálya a lényeg 'Hol tankoljak'
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #40 on: 2008 June 15, 19:38:09 pm »
Amúgy lehet benne valami,mert nekem is a JET,és OMV benzintől megy a legjobban! ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

RyAn

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #41 on: 2008 June 15, 19:55:51 pm »
Nálunk a JET-es olyan h vizes hogyha megiszod semmi bajod se lesz  :-\

Dani81

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #42 on: 2008 June 16, 09:09:09 am »
Lehet, hogy igaz lehet, hogy nem. De szerintem ahhoz elég kis szerelő ő, hogy az OMV, vagy JET-tel üzleteljen, meg különben is -bár nem tudom, hogyan működik ez a dolog- mi a garancia a benzinkútnak arra, hogy mindenkit odaküld a szerelő. Ellenőrizhetetlen! Legalábbis én biztosan nem bíznék meg csak úgy a kút helyében, hogy biztosan majd odaküld mindenkit a szerelő. Szerintem ez hülyeség.

De lehet, hogy én gondolom rosszul.


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #43 on: 2008 June 16, 11:08:48 am »
...
Persze hogy ajánja a 2 kutat mert jó pénzt kapott tőle :) ...
Kuti, ne mondj má ilyet.  :)
Nekem látatlanban is szimpatikus egy olyan szerelő, aki menetközben laptoppal mér.
Az átlag maximum kiolvassa a hibakódot, azután csere ész nélkül.  :(
Mk6 1.3 benzin

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #44 on: 2008 June 16, 12:24:49 pm »
Figyú, elismerem, lehet hogy ő a legbecsületesebb szerelő, jól és megbízhatóan dolgozik, de azért nem kút márkája, hanem kútja válogatja. Shell és Shell között is van különbség, no Jet és Jet között is attól függ ki mennyire vizez (vagy hadija belefolyni az esővizet az tartályba :(
Amúgy meg a kutak fel tudnak vállalni egy ilyen kis kockázatot. Kicsit fizetnek és megbíznak a szerelőben, max. néha elmennek egy autóval és szerelés után megkérdezik, hol érdemes tankolni. A szerelő meg örül kis indjenpénznek, természetesen tisztelet a kivételnek, ha van ilyen.
Az is lehet hagyott az ő közelébe pedig valóban ezek a jó kutak.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D