Author Topic: Motor figyelmeztető lámpa  (Read 132008 times)

furtike

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #15 on: 2007 November 23, 12:55:07 pm »
tudom, nem is azért írtam, csak nálam a hibakód megfelelt a motor rángásnak. Majd hétfőn többet tudok meg.

furtike

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #16 on: 2007 November 26, 15:42:15 pm »
Most jöttem a szervízből. Kiderült, hogy az egyik henger nem ment. A gyergyánál nem érintkezett jól a kábel. Kitörölték a hibakódot, azóta jól megy az autó.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #17 on: 2007 November 28, 11:33:49 am »
Most jöttem a szervízből. Kiderült, hogy az egyik henger nem ment. A gyergyánál nem érintkezett jól a kábel. Kitörölték a hibakódot, azóta jól megy az autó.

Most nem akarom mondani, hogy én megmondtam, de.... ;)
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

furtike

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #18 on: 2007 November 29, 12:30:37 pm »
Tudom és mindjárt ezt mondtam nekik én is. Ami a legjobb, hogy elismerték a hibát. Nem biztos, hogy ez miatt, de még a kompjuteres hibakiolvasás díját sem kérték el.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #19 on: 2007 December 03, 11:54:01 am »
Valemelyik fórumban olvastam, hogyan lehet megnézni a szervízkódot. Nálam a 85-ös kódot írta ki. A következő linken http://www.troublecodes.net/Ford/ megvannak a hibakódok.

Örülök, hogy ilyen simán megoldódott a probléma.  :)

Ha nem zavar, kérdeznék még valamit, mert számomra vannak homályos pontok, abban amit irtál, és hátha új dolgokat tudok meg.  :)

Azt írtad, hogy 85-ös hiba kódot láttál.
Az LCD-n? A DTC felirat után?
Simán igy, hogy 85?
Azt irtad, hogy a "a hibakód megfelelt a motor rángásnak". A 85-ös? Milyen értelmezést találtál a 85-ösre?  :o

Üdv
fiesta2002

« Last Edit: 2007 December 04, 11:06:25 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

zoli

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #20 on: 2007 December 04, 15:52:38 pm »
Valemelyik fórumban olvastam, hogyan lehet megnézni a szervízkódot. Nálam a 85-ös kódot írta ki. A következő linken http://www.troublecodes.net/Ford/ megvannak a hibakódok.

Örülök, hogy ilyen simán megoldódott a probléma.  :)

Ha nem zavar, kérdeznék még valamit, mert számomra vannak homályos pontok, abban amit irtál, és hátha új dolgokat tudok meg.  :)

Azt írtad, hogy 85-ös hiba kódot láttál.
Az LCD-n? A DTC felirat után?
Simán igy, hogy 85?
Azt irtad, hogy a "a hibakód megfelelt a motor rángásnak". A 85-ös? Milyen értelmezést találtál a 85-ösre?  :o

Üdv
fiesta2002



Nem csodálkozok kérdéseden mert tudtommal sem a villogtatós, sem pedig az obd2-ő nem ismer ilyen kódot.
Persze ez nem azt jelenti hogy nincs, csak mi nem tudjuk.

furtike

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #21 on: 2007 December 05, 09:44:16 am »
Nekem ezt írta ki Failed 85 a honlapon ez volt rá a leírás :2 3L T/C Automatic - 3/4-4/3 Shift solenoid - Transmissions
Lehet, hogy tévedtem és rosszul láttam..

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #22 on: 2007 December 23, 19:52:15 pm »
Bocsánat gyertyákra visszatérve: én 3 éves szrvíz 53e km vel tettem meg. akkor ott azt mondták hogy pazarlás lenne, ráér 60e kmnél kicserélni azt, nekem erről a szervízről csak korrekt dolgok jutnak eszembe, sajna én már jártam rosz szervízben is!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #23 on: 2008 January 12, 16:24:03 pm »
Sziasztok!

Nekem is kigyuladt ez lápácska és ezzel egy időben rángatni kezdett a motor és gyenge is lett.
A ladás időszakból én a gyertyára gyanakodnék.
Szóval én megpróbálkoznék a gyertya cserével, de nem tudom hogy itt hogyan is néz ki a dolog. A motor blokra mennek ugyebár a gumiharangos kábelek, de a gumiharang és a motor blokk között még egy fém henger  is van. Ez a kis hengerforma csatlakozik a gyertyára és azt kell akkor húzni?

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #24 on: 2008 January 12, 19:49:59 pm »
Még a dologhoz annyit: hogy a hiba menet közben jött elő. Reggel még elmentem Tesco-ba majd haza és irány  a velencei tó. Már majdnem ott voltunk és ekkor jelentkezett menet közben a hiba. Lámpa villant és kocsi gyengült és rángatott.
A másik. Hogy amikor még új volt a kocsi akkor teljesen sima volt a járása a motornak. Az utobbi jó fél évben meg ez már egyáltalán nem volt elmondható. Néha "meg rázta" magát a kocsi.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #25 on: 2008 January 12, 21:39:33 pm »
Ritkán ezt a "megrázta magát a kocsi" dolgot én is észlelem, de erre csak azt mondtta a szervíz, hogy nem észlelték és ha van is biztos azért mert ilyen. pfff
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

kiskrisz

  • Guest
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #26 on: 2008 January 12, 21:52:32 pm »
Ritkán ezt a "megrázta magát a kocsi" dolgot én is észlelem, de erre csak azt mondtta a szervíz, hogy nem észlelték és ha van is biztos azért mert ilyen. pfff


nekem is voltak alapjáratbeli különbségek de még nagyon a legelején, aztán a 2500-as servicénél feltöltöttek egy frissebb softvert és megszünt a dolog.

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #27 on: 2008 January 12, 22:05:04 pm »
Szóval újfent megkérdezném, hogy a gyertya csrénél mit kell figyelembe venni? (már egy LADA-hoz képest)
Hátha csak ennyi a baj és akkor ha magam ezt elvégzem akkor megúszom az új gyertyák árával.
Mert pl. akik itt vannak a közelembe az Ivanicsék na azok óradíja 7000Huf és akkor még az anyag...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #28 on: 2008 January 12, 22:42:20 pm »
Nem akarok senkiről rosszat állítani, de ha Pesti vagyok és csak az ivanicsék lennének, következő fordos hely nyíregyházán lenne, nos akkor is ott javítanám és nem pesten.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline TomiFiu

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 52
  • Segített?: +1/-0
Re: Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #29 on: 2008 January 13, 08:16:37 am »
Na úgy döntöttem,hogy inkább nem kockáztatok. Mert ismeretlen a terep számomra.
Szóval.
Solymáron már ismerik a kocsimat. Így oda fogom elvinni.
Azért remélem nem lessz egy pénztárca nyúzó beavatkozás.