Author Topic: Hűtővíz gondok.  (Read 34602 times)

iSiS

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #15 on: 2012 September 04, 20:19:19 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA.

Forralja a vizet és a klíma se hűt semmit.
2 hónapja volt töltve a klímarendszer.
Termosztát lehet a baj ? Ha igen, akkor hol van benne Cheesy ?

Köszönöm.


Elfelejtettem, hogy melegen kicsit nehezen indul.


Offline digi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #16 on: 2012 November 29, 20:15:29 pm »
Hello mindenki valaki cserélt már termosztát tömitést?? mire kell figyelni és mi a vég öszeg
Ja és honan tudom hogy a házat is kell  e cserélni ????

Offline Petikee24

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 37
  • Segített?: +2/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #17 on: 2012 November 29, 20:57:37 pm »
Helló!

Én ebbe még nem cseréltem de itt egy leírás, nekem kuplungcserénél nagy segítség volt (fent van ez egy másik topikba is de 30 perc mire lejön).
A tömítés ára bárdiba 413 Ft :)

http://petike.eu/files/


Offline baluka6

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 55
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #18 on: 2012 November 29, 21:08:20 pm »
Sziasztok
Nekem is 1.3 B Fiestám van, egyik ismerősömnek pedig Fusion. Mindkettőbe szét ment a hűtővíz tartály (remélem erre gondoltam), Ford szalon szerint típus hiba, rossz minőségű anyagból van. Nem látni semmit a tartályon, csak sok pici apró karcszerű repedést,de ha kicsit tágul,akkor ott simán csepeg a víz. Viszont ebből csak újat érdemes venni és szerintem próbáljátok meg külföldi oldalról beszerezni, mert nálunk nagyon drága. Cseréje egy 20 perces művelet, egy kombinált fogóval elvégezhető otthon.
Remélem tudtam segíteni.

Offline digi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #19 on: 2012 November 30, 16:12:25 pm »
Nekem biztos hogy a termosztát háznál van a hiba csak nem látom hogy repedt is vagy csak a tömités de várok hogy legyen "kedvem" és szétboritom

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #20 on: 2012 November 30, 20:12:29 pm »
Sziasztok
Nekem is 1.3 B Fiestám van, egyik ismerősömnek pedig Fusion. Mindkettőbe szét ment a hűtővíz tartály (remélem erre gondoltam), Ford szalon szerint típus hiba, rossz minőségű anyagból van. Nem látni semmit a tartályon, csak sok pici apró karcszerű repedést,de ha kicsit tágul,akkor ott simán csepeg a víz. Viszont ebből csak újat érdemes venni és szerintem próbáljátok meg külföldi oldalról beszerezni, mert nálunk nagyon drága. Cseréje egy 20 perces művelet, egy kombinált fogóval elvégezhető otthon.
Remélem tudtam segíteni.

Megerősítem.  :)
Nekem is volt ilyen a kilencedik évben.
kb. 4000 volt a gyári.
Mk6 1.3 benzin

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #21 on: 2013 June 12, 07:57:29 am »
Sziasztok!

Lassan két éve, hogy egy kis MK6-os 1,4 Duratec Fifit hajtok, de eddig csak olvasgattalak titeket.
Most viszont hirtelen több olyan gond is adódott, ami miatt a véleményeteket kérném.
Mivel hűtővíz topicban vagyunk, ezért egy aktuális:
fogy a hűtővíz. Igen, tudom, ez így nem túl informatív.
A helyzet az, hogy közvetlen tartályfeltöltés után is szinte pillanatok alatt "eltűnik" a teljes folyadék, a tartály alsó részében marad csak alig egy pici. ( ismerős véleménye, hogy lehet, hogy ennyire van szüksége a motornak, és azt fel is veszi, de én ezt nehezen akarom elhinni... )
A másik tünet, ami talán ehhez kapcsolódik, hogy az utastérben ülve is néha "szörcsögő" hangot hallok 1-1 indulás alkalmával, mintha a folyadékcirkulálást hallanám, ami levegőt kap.. Másképp nem nagyon tudom leírni, de bízom benne, hogy értitek, vagy volt már valakinek hasonló.
Próbálkoztam azzal is, hogy figyelem a motortér alatt "a foltot", de nem láttam. Néztem már a motorteret is többször, de felülről, amennyit bele lehet látni, ott nem láttam semmi folyásnak vagy csöpögésnek nyomát.. Tapogattam a csöveket, tartályt, ahol csak hozzáfértem, de az sem vezetett eredményre.
Olajszint normál, nem fogy az olaj a vízzel együtt, úgyhogy legjobb reményeim szerint nem hengerfej lesz..
Van esetleg valami tippetek, javaslatotok?
Van szerelő ismerősöm, de jó lenne úgy odavinni, hogy ne csak találgassunk, hanem már célzott legyen a javítás. Vagy ha olyan, akkor igazából mi is megcsináljuk, csak "csak úgy, saját kútfőből" nem szívesen állok neki szétbontani az elejét.. Vagy nem lesz más választás?
Köszi előre is!!   :notworthy:
 Nyusz

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #22 on: 2013 June 12, 08:51:52 am »
Lábtérnél nem vizes a szőnyeg egyik oldalon sem ilyenkor? Lehet a fűtőradiátornál van a szörcsögésed is.
D.V.Zs.

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #23 on: 2013 June 12, 08:54:31 am »
Nem, néztem már azt is. :(
Szörcsögést inkább a vezető magasságában hallom.
Ma délután még megnézem meleg motornál is  a tartályt, csöveket, hátha találok valami nyomot. Most az első utam megint a kútra fog vezetni, mert ma reggel már megint felment a vízhőfokom. még normál tartományban, de már magasabb, mint szokott..

Ja igen! És az még hozzátartozik a történethez, hogy a legutóbbi töltés alkalmával délután, munka végeztével leraktam a kocsit a helyére, feltöltöttem és elmentem a dolgomra. Másnap reggel indultam munkába, kocsiba be, indít, és kiálltam a kapun, akkor csekkoltam a szintet, és akkor már ismét alig volt benne... Szóval ebből én laikusként arra következtetek, hogy nem a motor zabálja el...
« Last Edit: 2013 June 12, 09:07:20 am by nyuszi0301 »

Offline Sunyix

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 34
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #24 on: 2013 June 13, 16:04:01 pm »
Szia,

Nekem is ugyan ilyen problémám volt 100km alatt lement a vizem a minimumra és hallottam ugyanazt a szörcsögő hangot. Átnézte a szerelő de semmit nem talált, úgyhogy beleöntöttünk egy flakon hűtőfolyadék tömítőt. 2 hétig teljesen jó volt semmi víz nem ment el, de utána megint észrevettem hogy fogy. Akkor elvittem egy szervízbe ami csak fordokkal foglalkozik akik mindent átnéztek kivűl-belül, terhelték, de sehol nem szivárgott semmi. Azt mondták, hogy a tömítő anyag valószínű megint eltömítette a szivárgás helyét. Ha meglesz a folyás helye majd írd meg légyszives mert akkor átnézetem mégegyszer. Köszi

Szintia

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #25 on: 2013 June 13, 17:26:28 pm »
Én is szeretném cserélni a  hűtővizet az autóban.. olvasgattam de sokaknak folyik olyan jó tudják megoldani.. akkor én nem fogom cseréltetni,,inkább nem nyúlunk hozzá...  pedig az idén lesz 8éves az autó..és még nem volt... szóval inkább kihagyom minthogy valahol el szivárogjon belőle a víz...ilyen ügyes szerelők vannak:(

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #26 on: 2013 June 13, 20:36:25 pm »
Előírás szerint amúgy is csak 10 évente kell, de viszonylag kockázatmentesen le lehet cserélni. Attól nem lesz baja.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #27 on: 2013 June 14, 04:25:07 am »
Valamelyik csőnél,vagy tömítésnél ereszthet,rosszabb esetben a hengerfej,vagy csak a tőmítés miatt blokkba folyik.
Meg kell figyelni az olajat,milyen,vagy tölteni kell és figyelni az autó alatt,vagy a fűtőradiátornál.

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #28 on: 2013 June 14, 05:56:48 am »
termosztát ház csere a megoldás.műanyag és idővel "elfárad".új ház+tömítés és már kész is.
ez a termosztátház elöregedés is olyan típushiba féleség.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #29 on: 2013 June 14, 11:58:31 am »
Nekem a kiegyenlítőtartály elöregedett (kb 8 éves) műanyagján voltak hajszálrepedések.

Eleinte csak akkor csökkent a vízszint, ha forráspont közelébe melegedett a hűtővíz.

A folyásnyom látszott a motor jobb oldalán, de a földre nem csöpögött le.
Mk6 1.3 benzin