Author Topic: Hűtővíz gondok.  (Read 34601 times)

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #30 on: 2013 June 16, 20:50:52 pm »
Sziasztok!

Köszönöm a sok tippet, segítséget. Nagyon úgy néz ki, hogy megtaláltam.

Szóval egy laza 30km után beálltam az udvarba, leállítottam, motorháztető nyit, és elkezdtem nézelődni, mindenfelé..
Ez nem vezetett eredményre, úgyhogy fogtam magam, és szépen a tartálytól indulva elkezdtem követni a csövet. Nem vagyok szaki, sőt.. úgyhogy csak én kis laikusként tudom leírni, de aki már látott ilyet, vagy többet konyít hozzá, mint én, az biztos érteni fogja. Szóval kijön a víz a tartályból, előre a venti elé egy vastagabb csövön. betorkollik egy másik csőbe, ami kettéágazik. Egyik ág elkerüli a motort és megy közvetlen az utastér felé motor mellett jobb oldalon, másik pedig kis kanyarral befut a motorhoz. Na ott a hiba. Az alatt a vastagabb cső alatt megy pont egy sokkal vékonyabb, bordázott csövecske, vagy vezeték, nem is tudom, és azon találtam meg a folyadék nyomát, nem is keveset, pont a vastag cső bilincse alatt. Annyira lent van, és sűrűn, hogy esélyem nem volt benyúlni, hogy csekkoljam, tényleg hűtőfolyadék-e, de kinézetéből gondolva annak tűnt, mert nem koszos, nem olajos volt,hanem tényleg olyan majdnem áttetsző-jellegű.
Most, hogy ez már megvan, ez öröm az ürömben. Éppen most néztem körül csövek terén. Bárdiban jó lenne, de képtelen vagyok megtalálni ebben a fantasztikus webshopban. Viszont a Cromaxnál megtaláltam. Épp csak azt kéne már tudnom, hogy az alsó, vagy felső vízcső. :) De ezt úgyis meg tudják mondani nekem - remélem -
Ha megvan a cső, irány a szerelő..
Mit gondoltok, ilyesmi miatt lehet bukta vizsgán? jövő hónap elején kéne vinnem vizsgáztatni..

Remélem, az infó segítség volt! Ha még van vmi fejlemény, úgyis írok. :)

Nyusz

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #31 on: 2013 June 17, 08:50:51 am »
Vizsgán tuti nem lesz gondod.
D.V.Zs.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #32 on: 2013 August 17, 09:30:28 am »
Kérdés: 1.4 benzin MK7-nél ami szemből nézve bal alul a generátor mögött van vízcső csatlakozás annak mi a becsületes neve? Egy gyufásdoboz nagyságú műanyag fedél és 2 cső megy rá egy Y csatlakozóval. A fedél alól csücsörög a vizem. Abszolút 0 a folyás , mert mire leért a blokk aljára meg is száradt, de most olajcserekor észrevettem.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #33 on: 2013 August 17, 09:41:45 am »
termosztátház tömítés csere.az előbb elírtam.1.3 é műanyag a tiéd fém.
« Last Edit: 2013 August 17, 09:49:30 am by Pityke »
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #34 on: 2013 November 03, 12:52:52 pm »
Sziasztok!

A héten oldódott meg véglegesen az elfolyás problémája. Az, hogy nyár elején meghúztuk a csavarokat, csak ideig-óráig segített. A végleges megoldást a termosztát-ház cseréje hozta meg, mert el volt repedve.
Azóta minden hibátlan. :)
Üdv; Nyusz

Offline tpg911209

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #35 on: 2014 August 25, 15:13:07 pm »
Sziasztok,

Nekem olyan problémám van hogy koszos, rozsdás színű a hűtőfolyadék és mivel tudnám ezt kimosni. Olvastam h egy kis ecetet beleönteni és úgy járatni és utána kimosni és ezt többször ismételni. Remélem tudtok segíteni :D

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #36 on: 2014 August 26, 21:58:57 pm »
Sziasztok,

Nekem olyan problémám van hogy koszos, rozsdás színű a hűtőfolyadék és mivel tudnám ezt kimosni. Olvastam h egy kis ecetet beleönteni és úgy járatni és utána kimosni és ezt többször ismételni. Remélem tudtok segíteni :D


Az enyem is rozsdaszinu, pedig 2 eve cserelltettem es mindig gyari volt benne.
Szerintem az eredeti bibor szin ilyenre valtozik a motorban.
Ecetet nem tenne'k bele. A fagyallo osszetetele nagyon pontosan ki van dolgozva, hogy az aluminium hengerfej es a vas motortest ne korrodealodjon.

10 evenkent cserelni kell. A cserekor csapvizzel ki lehet obliteni a rendszert, az nem art. (A higitashoz is lehet csapvizet hasznalni a gyari eloiras szerint.)
Mk6 1.3 benzin

Offline tpg911209

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #37 on: 2014 September 05, 23:31:42 pm »
Az enyem is rozsdaszinu, pedig 2 eve cserelltettem es mindig gyari volt benne.
Szerintem az eredeti bibor szin ilyenre valtozik a motorban.
Ecetet nem tenne'k bele. A fagyallo osszetetele nagyon pontosan ki van dolgozva, hogy az aluminium hengerfej es a vas motortest ne korrodealodjon.

10 evenkent cserelni kell. A cserekor csapvizzel ki lehet obliteni a rendszert, az nem art. (A higitashoz is lehet csapvizet hasznalni a gyari eloiras szerint.)


Múltkor cseréltem benne a kiegyenlítő tartályt mert nekem is eresztett, a bordáról leszedtem a csövet és ott eresztettem le a vizet és ott a csőben láttam hogy le van rakódva bele ez a rozsdás színű cumó, azt kiszedtem és jól átmostam az egészet, de 2-3 nap használat után már ugyanolyan rozsdás színű volt a víz. Zavar hogy olyan a víz de nem tudom h mit csináljak vele.

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #38 on: 2014 September 09, 11:38:33 am »
Ahhoz hogy tiszta legyen a fagyálló az egész rendszert át kell mosni.
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)

Offline csucsoka

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #39 on: 2014 October 13, 19:54:26 pm »
Sziasztok!

Fiesta 2004-es 1.3-as benzines
Felfort a hűtővíz.
 Szerelő hőgombát cserélt ,szerinte az volt a gond.
100-120 km megtétele után megint felfort.
Tanácstalan vagyok ,szerelő is csak ......

A hűtőre menő felső vastag vízcső forró ugyannakkor az alsó tök hideg.-ez mennyire normális?

Ventillátor bekapcsol ,megy is rendes fordulaton .
Motort leállitva kiegyenlítő sapkát levéve szörtyög ,a vékony kiegyenlitőre jövő csőből viz-levegő felváltva.
Vizhőfok a sáv közepéig szokott felmenni régebben ott megállt ,most közép és a normál sáv maximuma között ingázik,épp hogy nem forr.
Motorolaj betöltő tiszta nincs viznyom,víz nem folyik sehol eddig sem kellett utántölteni,javitásnál fagyálló cserélve lett.
« Last Edit: 2014 October 13, 20:04:42 pm by csucsoka »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #40 on: 2014 October 14, 00:18:38 am »
Sziasztok!

Fiesta 2004-es 1.3-as benzines
Felfort a hűtővíz.
 Szerelő hőgombát cserélt ,szerinte az volt a gond.
100-120 km megtétele után megint felfort.
Tanácstalan vagyok ,szerelő is csak ......

A hűtőre menő felső vastag vízcső forró ugyannakkor az alsó tök hideg.-ez mennyire normális?

Ventillátor bekapcsol ,megy is rendes fordulaton .
Motort leállitva kiegyenlítő sapkát levéve szörtyög ,a vékony kiegyenlitőre jövő csőből viz-levegő felváltva.
Vizhőfok a sáv közepéig szokott felmenni régebben ott megállt ,most közép és a normál sáv maximuma között ingázik,épp hogy nem forr.
Motorolaj betöltő tiszta nincs viznyom,víz nem folyik sehol eddig sem kellett utántölteni,javitásnál fagyálló cserélve lett.


Termosztát, esetleg lehet még dugulás is a rendszerben.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #41 on: 2014 October 14, 02:12:04 am »
Termosztát, esetleg lehet még dugulás is a rendszerben.

Én is a termosztátra szavazok.

Esetleg levegö van a rendszerben.
A hutö tetején van a levegözteto csavar, de nagyobb fordulaton magától is kimegy a levegö.
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #42 on: 2014 October 14, 08:23:39 am »
Én is a termosztátra szavazok.

Esetleg levegö van a rendszerben.
A hutö tetején van a levegözteto csavar, de nagyobb fordulaton magától is kimegy a levegö.
És így nem is járnék vele, max a szerelőig! Még megfőzheti motort.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline matejj

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #43 on: 2014 December 12, 01:38:47 am »
Sziasztok!

Új tag vagyok és a véleményeteket szeretném kérni a következő alapján. Próbálok egy részletes leírást adni nektek.
Jelenleg van egy 2002-es kiadású 1.4 16V (angol) Ford Fiestám. Észrevettem, hogy elkezdte melegíteni a vizet. Egyelőre nem forralásról van szó szerintem. A műszerfalon a vízhőfok jelző digitális. Üzemi hőfokon egy kis nyíl mutat a normál helyzetre. Példaként adott egy 8%os lejtő kb 1km hosszan 60km/h haladva a tetejénél a hőfokmutató felugrik egy nyilat, ott marad egy 10mp-ig és visszaáll a helyére. Ezt még én úgymond laikus ként is normálisnak találom. Egy másik eset: Letérve egy 10km-es autópálya szakaszról hirtelen dugó fogad. Megállok, hallom a ventilátor rögtön bekapcsol, felszökken, a kis nyíl majd vissza ugrik a helyére és gyengén szállingózó gőzt látok a kiegyenlítő tartály felőli oldalon kijönni a motorháztető alól.(A gőzt már máskor is láttam nem csak autópálya használat után) Hirtelen reakcióm ként bekapcsoltam a fűtést a legmelegebb illetve legmagasabb fokozaton tartva végig a félórás dugulás végéig. Normál haladásnál semmi ilyen problémát nem észlelek, a mutató végig a helyén van ahol eddig is volt. Egy másik példa. Hidegindítás, majd 20km megtétele normál körülmények között, semmi erőltetés, domb vagy bármi egyéb tényező. Leparkolok, leállítom az autót a hűtőventilátor rögtön bekapcsol. Mostanában ezt csinálja, előtte nem volt ilyen. A vízszint normális, szerelő szivárgást nem látott illetve véleménye szerint normálisan reagál az autó, talán valami érzékelő... Termosztát kinyit véleményem szerint hisz a ventilátor bekapcsol.
Eddigi tanácsok: koszos a hűtő, vízpumpa lehet már gyenge és cserés lenne, termosztát + ház csere. Hengerfej?Nem gőzöl a kipufogón, nem habos az olaj...
Mit gondoltok mi lehet a probléma?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #44 on: 2014 December 12, 08:14:52 am »
Termosztát, vízpumpa, hőgomba?
ildipontbretus kukac gmail pont com