Author Topic: Hűtővíz gondok.  (Read 34603 times)

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #45 on: 2014 December 12, 16:09:55 pm »
Azért az egy érdekes dolog, hogy gőzt látsz kijönni a motortérből...
Az autó leállítása után beinduló ventilátor még normális jelenség is lehetne, hisz a motor még jócskán meleg és a menetszél sem hűti.
A termosztát akadozó nyitása-zárása is szóba jöhet.

A hengerfej tömítés probléma sem olyan egyértelmű, hogy habzik az olaj, meg fehér füst jön a kipufogóból. Az mennyiség kérdése. Ha a kiegyenlítőtartályban zavaros a folyadék és járó motornál buborékok jönnek fel benne, az pl lehet egy hengerfej tömítés probléma. A kompresszió olyankor "beledolgozik" a hűtővízbe...

Az a gőz... Engem az izgatna. Meg kellene tudni, hogy mitől van. Csak ráfolyik a hűtővíz valahol a motorra, vagy a kiegyenlítő tartály kupakján keresztül jön. Annak ugyanis csak egy adott nyomás felett kellene kinyitnia, mert a hűtőrendszer egy zárt rendszer. A hűtőrendszer működésébe bele van kalkulálva egy bizonyos túlnyomás, ami a hűtőfolyadék hőmérsékletét megemeli, növelve ezáltal a hűtőn keresztül leadott hőmennyiséget, illetve késlelteti a hűtőfolyadékban való gőzképződést. Ha nem zár a kupak, vagy korábban kinyit, borul az egész folyamat. Ha a kupak jó és mégiscsak azon keresztül jön a gőz, akkor pedig mindenképpen egy túlmelegedés a gond, ami aztán termosztát, vízpumpa, koszos hűtőrendszer, szóval bármi... és ez esetben a belső hőmérő "mutatványa" sem mérvadó, mert annak az érzékelője is lehet hibás.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #46 on: 2014 December 12, 17:57:05 pm »
.... gyengén szállingózó gőzt látok a kiegyenlítő tartály felőli oldalon kijönni a motorháztető alól....

Nekem a kiegyenlitö tartályon 8 év után finom hajszálrepedések kelteztek. Csak akkor eresztette a vizet, amikor terhelés miatt kicsit megnött a nyomás.
Mk6 1.3 benzin

Offline matejj

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #47 on: 2014 December 12, 22:08:53 pm »
Köszi a válaszokat! ;)

Először én is a kupakra gondoltam hátha azzal van a gond. Vettem egy új kupakot de ugyanúgy látni a gőzt.Nem úgy kell elképzelni, hogy erősen jön, tényleg csak így nagyon gyengén. Még annyi, hogy amikor nyomkodtam a csöveket a kupaknál sziszegett kicsit még akkor is amikor próbáltam jó erősen meghúzni. Gondoltam ez is lehet a melegedés oka, hogy nincs meg így a nyomás?! Amikor a szerelőt kérdeztem, azt mondta normális. Ezzel nem nyugtatott meg mert szerintem meg nem az....

Offline matejj

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #48 on: 2015 March 05, 20:33:07 pm »
Sziasztok!

Eltelt egy kis idő és eszembe jutott megosztom veletek a fent említett hibák megoldását. Elvittem más szerelőhöz az autót mert nem hagyott nyugodni a dolog. A fő probléma a vízpumpa nem megfelelő működése azaz magas fordulaton ment csak-csak, de alacsonyon nem akart. Emiatt alakult ki a melegedés ami idővel a termosztátot is kinyírta. Ráadásul a kiegyenlítő tartály is öreg volt, (láttam többeknél probléma az elöregedése) hajszál repedezett, valamit a kupaknál, a menetnél is megrepedt  ahol a gőz jött kifelé. Tehát kapott új vízpumpát, termosztátot és kiegyenlítő tartályt meg új szelepfedél tömítést mert volt egy kis olaj az 1es 2es hengernél.
Happy days!  ;) :laugh: :ford: