Author Topic: Hűtővíz gondok.  (Read 34600 times)

adam794

  • Guest
Hűtővíz gondok.
« on: 2011 February 28, 12:42:52 pm »
Hűtőrendszer szivárog Fiesta mk6 1.3 benzin!
Olvastam a hibát több helyen, hogy lehetnek repedt, kidörzsölődött csövek, illetve a termosztátház tömítés is megadhatja magát (típushibának mondják), de senki nem ír pontos választ, hogy melyik az a cső (esetleg ábra) és melyik típus csak általánosságok pl.: (nehéz megtalálni, rossz szerelni, egymásra fekszenek a csövek és csak menet közben szivárog, 1 hónapig kereste stb. Konkrétan megtudja valaki mondani, hogy ne az autópálya mellett keljen megtalálnom azt a csövet, mert csepeg az tuti (a váltó bordáiban áll a hűtőfolyadék). Gondolom mások is inkább megelőznék a bajt. Köszönöm Nektek!

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #1 on: 2011 February 28, 13:13:21 pm »
Szia!!
Ha a válto bordái közöt áll a víz és 1,3B akkor a termosztát házad tőmítése rosszabik esetben a termosztát ház megrepedt.Képet majd probálok küldeni de ha szembe álsz a motoral akkor a jobb oldalon a hengerfejen fekete színben találod a házat a tűzfal felöl van 3csavar az tartja a termosztátot ,és a házat is 3 csavar fogja pár csövet bontanod kell ha magadnak csinálod.De én javalom a komplet cserét!!!Az a tuti!!!
Gyári új cikszáma:1149617 ára pedig 21145Ft Brutto

Remélem tudtam segíteni képet majd probálok küldeni

Üdv Ati

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #2 on: 2011 February 28, 13:32:34 pm »
Az enyémen is gyanús, hogy fogy a hűtővíz (ugyanaz a motor).

Még nem álltam neki keresni, de úgy gondolom, hogy minél jobban meg kell melegíteni a motort, hogy megnőjön a nyomás a hűtőkörben, és akkor kell megnézni, hogy hol van nedvesség.

Pl. egy papírdarabbal körbe fogom tapogatni, hogy ne kelljen a forró csövekhez nyúlni.

Ha találok valamit írok. De ez nem ezen a héten lesz.  ;)
Mk6 1.3 benzin

adam794

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #3 on: 2011 February 28, 13:36:20 pm »
Helló Gyikusz!
Kösz a segítséget. Szerintem először megpróbálom csak a tömítést az nem egy ökör ára, ha nem lesz jó akkor komplett csere. A fotóval ne törd magad képben vagyok mi merre.
Mégegyszer kösz!
 
Helló fiesta2002!

Én néztem hidegen-melegen, megvártam míg teljesen megfordul a vízkör stb., de nem nagyon láttam semmit. Fogdostam minden a blokk mögött, de így, hogy Gyikusz adott tippet, majd tükörrel ránézek, de szerintem az lesz a baja amit mondott.

Ja meg nézd meg a légszűrő ház melletti vastag vízcsövedet, mert az szokott még kidörzsölődni.
« Last Edit: 2011 February 28, 13:50:36 pm by Csipi »

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #4 on: 2011 February 28, 13:51:35 pm »
Ádám, kérlek ne válaszolj magadnak! Amennyiben már elküldted a hozzászólásodat, de eszedbe jutott még valami, használd a „Módosítás” gombot. Köszi.
« Last Edit: 2011 February 28, 15:21:55 pm by DVZs »
ildipontbretus kukac gmail pont com

adam794

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #5 on: 2011 February 28, 17:33:18 pm »
Az enyémen is gyanús, hogy fogy a hűtővíz (ugyanaz a motor).

Még nem álltam neki keresni, de úgy gondolom, hogy minél jobban meg kell melegíteni a motort, hogy megnőjön a nyomás a hűtőkörben, és akkor kell megnézni, hogy hol van nedvesség.

Pl. egy papírdarabbal körbe fogom tapogatni, hogy ne kelljen a forró csövekhez nyúlni.

Ha találok valamit írok. De ez nem ezen a héten lesz.  ;)

Ha találsz valamit szólj  ;)

adam794

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #6 on: 2011 February 28, 17:34:36 pm »
Ádám, kérlek ne válaszolj magadnak! Amennyiben már elküldted a hozzászólásodat, de eszedbe jutott még valami, használd a „Módosítás” gombot. Köszi.

Ok. Még új vagyok. Kösz! :)

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #7 on: 2011 February 28, 21:11:33 pm »
Semmi gond, tessék elolvasni a Fórum Szabályzatot ;)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #8 on: 2011 March 03, 12:20:01 pm »
Ma benéztem a motortérbe.
A hűtővíz minimumon van.

A váltó bordáin látszik egy régi folyásnyom. De lehet, hogy hólé folyt be a szélvédő előtti rácsról.

Járattam a motort és tapogattam a csöveket, de seholl sem éreztem nedvességet.

Elég szorosan vannak a dolgok, nem nagyon lehet látni semmit. Az Aldiban vasárnaptól lesz egy egyszerű endoszkóp, lehet hogy veszek egyet, és tovább kutatok folyásnyomok után.
Mk6 1.3 benzin

adam794

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #9 on: 2011 March 03, 13:04:20 pm »
Ma benéztem a motortérbe.
A hűtővíz minimumon van.

A váltó bordáin látszik egy régi folyásnyom. De lehet, hogy hólé folyt be a szélvédő előtti rácsról.

Járattam a motort és tapogattam a csöveket, de seholl sem éreztem nedvességet.

Elég szorosan vannak a dolgok, nem nagyon lehet látni semmit. Az Aldiban vasárnaptól lesz egy egyszerű endoszkóp, lehet hogy veszek egyet, és tovább kutatok folyásnyomok után.

Én meguntam a kutakodást, ha jobb idő lesz lebontom a termosztát környékét. Kaptam tippet is úgyhogy, majd nekiesek, ha megcsináltam írok.

RyAn

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #10 on: 2011 March 03, 14:35:08 pm »
...Az Aldiban vasárnaptól lesz egy egyszerű endoszkóp....

OFF a német Aldi-ba is most volt akiciós  ;D ON

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #11 on: 2011 March 03, 14:37:15 pm »
...gondolom ez kizárólag _szerelési_ célra van....  :laugh: :laugh: :laugh:
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #12 on: 2011 March 31, 11:02:59 am »
Ma benéztem a motortérbe.
A hűtővíz minimumon van.

A váltó bordáin látszik egy régi folyásnyom. De lehet, hogy hólé folyt be a szélvédő előtti rácsról.

Járattam a motort és tapogattam a csöveket, de sehol sem éreztem nedvességet.

Elég szorosan vannak a dolgok, nem nagyon lehet látni semmit. Az Aldiban vasárnaptól lesz egy egyszerű endoszkóp, lehet hogy veszek egyet, és tovább kutatok folyásnyomok után.

Update:
- körbenéztem a gépet tükörrel meg fényképezőgéppel
- a váltó bordáin a folyásnyom az ablakmosó fúvókától jön. Nem biztos, hogy a vezeték tömítetlen. Inkább a fúvóka és a lemez találkozásánál folyik be mindenféle (ablakmosófolyadék, eső-, kocsimosó-) víz  :o
- a vízpumpa alatti műanyag lemezen látszott egy-egy csöpp valami
- a vízpumpa közelében nedves folt, de közelebbről megnézve az olajnívópálca aljánál szivárog az olaj. Egyenlőre úgy tekintem, mint a korróziógátlás speciális módját.  ;)
- vízpumpa alja száraz
- a hűtővízfogyasztás megnőtt kb. 0,5l/500 km-re
- egyhelyben járattam a motor, hogy felmelegedjen és egyszercsak elkezdett csöpögni.
- a kiegyenlítőtartályon a min feliratnál elöregedett az anyag és a finom repedéseken a nyomás hatásásra gyöngyözött kifele a víz
- kiegyenlítőtartaly 3750-ért, csere sk és azóta nem fogy a hűtőfoly.  :)
Mk6 1.3 benzin

adam794

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #13 on: 2011 March 31, 19:59:47 pm »
Update:
- körbenéztem a gépet tükörrel meg fényképezőgéppel
- a váltó bordáin a folyásnyom az ablakmosó fúvókától jön. Nem biztos, hogy a vezeték tömítetlen. Inkább a fúvóka és a lemez találkozásánál folyik be mindenféle (ablakmosófolyadék, eső-, kocsimosó-) víz  :o
- a vízpumpa alatti műanyag lemezen látszott egy-egy csöpp valami
- a vízpumpa közelében nedves folt, de közelebbről megnézve az olajnívópálca aljánál szivárog az olaj. Egyenlőre úgy tekintem, mint a korróziógátlás speciális módját.  ;)
- vízpumpa alja száraz
- a hűtővízfogyasztás megnőtt kb. 0,5l/500 km-re
- egyhelyben járattam a motor, hogy felmelegedjen és egyszercsak elkezdett csöpögni.
- a kiegyenlítőtartályon a min feliratnál elöregedett az anyag és a finom repedéseken a nyomás hatásásra gyöngyözött kifele a víz
- kiegyenlítőtartaly 3750-ért, csere sk és azóta nem fogy a hűtőfoly.  :)

Nekem biztos, hogy hűtővíz mert a színéből látszik. A tartály az nekem is meg van keseredve, de még nem enged, majd olajcserénél azt is lecserélem az a biztos. Ahogy néztem nekem a termosztátház tömítésem enged, de a vízfogyásom az jelentéktelen kb. 10000 alatt vagy 2dl, ezért még eret nem fogok vágni, majd nyáron megcsinálgatom. Kösz a válaszodat, hasznos volt.

iSiS

  • Guest
Re:Hűtővíz gondok.
« Reply #14 on: 2012 September 04, 19:54:11 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA.

Forralja a vizet és a klíma se hűt semmit.
2 hónapja volt töltve a klímarendszer.
Termosztát lehet a baj ? Ha igen, akkor hol van benne Cheesy ?

Köszönöm.