Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105493 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #150 on: 2012 December 27, 11:50:46 am »
...
Egy ideje olyan hang jön a motortérből mintha turbó lenne a kocsiba, vagyis ehhez tudom hasonlítani.
...
Ford szervízbe nem mentem vele,de ha az kell oda is  betolom a vasat.

Le kell venni a hosszbordás szíjat és ki kell próbálni hogy akkor megszűnik-e a hang.

De csak rövid ideig szabad járatni a motort, mert nem kering a hűtővíz.

Ha nem szűnik meg, akkor nem a segédberendezésekkel van a gond.

Lehet a motor egyes részein elkülönítve hallgatózni. Pl. egy hosszú nyelű csavarhúzót a kérdéses alkatrészre kell támasztani (generátor, motorblokk, szervoszivattyú) és a fület a végéhez nyomni. A beteg alkatrésznél lesz legerősebb a zaj.

Ha Ford szervizbe mész, legyél résen, mert sokszor ugyanazt a színvonalat kapod, mint másutt, csak sokkal drágábban.
Egyetlen esetben jobb a szakszerviz: ha a hiba gyakran jelentkezik egy adott típusnál és már találkoztak vele.
« Last Edit: 2012 December 27, 11:58:17 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline ayrton94

  • Újonc
  • *
  • Posts: 7
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #151 on: 2013 April 30, 08:41:23 am »
Sziasztok,
immár a 3. Fordos forumon jelentkezem, korábban Focus-om volt most pedig egy S-Max, ami mellé be lett újítva egy MK7 1.4 benzines 2008-as Ghia Fiesta.  ;D
Fiestában még nem vagyok anyira otthon, ezért lenne egy olyan kérdésem, van-e tapasztalatotok arról, hogy mi lehet a kerre gő hang a motortérből? Megvétel után azonnal ki lett minden szűrő, olaj stb. cserélve gyárira és a hang nem szünt meg.
Az autószerelő barátom azt mondta, hogy úgy emlékszik volt már nála 1.4-es Fiesta és annak is hasonló hangja volt.
Egyébként a motornak alapból szép finom hangja lenne, de vhonnan kerreg.  :-\
Minden infót köszönök előre is!

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #152 on: 2013 July 11, 06:03:50 am »
Üdv!

MK7-nél a bal oldali d-oszlop közepe fele mi tud rezegni? Kívülről megütögetve is hallom vezetés közbe meg megőrjít. Tippeket pls! Nem akarok vakon meg feleslegesen bontani, de lehet megfúrom aztán kinyomom purhabbal :D

Köszi!

Problem megoldva. A hátsó biztonsági öv spulnija adta a hangot. Kicsit megcsesztettem most csend van, de sztem ez visszatérő gond lesz. :\
« Last Edit: 2013 July 15, 05:16:52 am by MK7GHIA »
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #153 on: 2013 July 12, 05:34:43 am »
Quote
Sziasztok,
immár a 3. Fordos forumon jelentkezem, korábban Focus-om volt most pedig egy S-Max, ami mellé be lett újítva egy MK7 1.4 benzines 2008-as Ghia Fiesta.  Grin
Fiestában még nem vagyok anyira otthon, ezért lenne egy olyan kérdésem, van-e tapasztalatotok arról, hogy mi lehet a kerre gő hang a motortérből? Megvétel után azonnal ki lett minden szűrő, olaj stb. cserélve gyárira és a hang nem szünt meg.
Az autószerelő barátom azt mondta, hogy úgy emlékszik volt már nála 1.4-es Fiesta és annak is hasonló hangja volt.
Egyébként a motornak alapból szép finom hangja lenne, de vhonnan kerreg.  Undecided
Minden infót köszönök előre is!

Általában váltóból jön és én úgy tudom, hogy ez normális. Járó motornál nyomd le a kuplungot fülelj. Olyankor megszűnik a varrógéphang.

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #154 on: 2013 October 02, 08:47:43 am »
Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, elkezdett valami a bal első ajtó felől zizegős hangot adni, csak akkor ha rossz úton megyek ilyenkor ha mélyebb hangtónusú zenét hallgatok az még jobban felerősíti a zizegést valószínűleg a rezonálás miatt. Már szétszedtem az ajtó burkoltatott de nem találtam meg a felelős alkatrészt :-(.

Köszönöm az ötleteket.

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #155 on: 2013 October 02, 09:23:21 am »
Esetleg generátor?

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #156 on: 2013 October 02, 09:34:32 am »
Mindenféle képpen arra gondolnék, hogy valamilyen belső alkatrész adja ezt a hangot, rezegős, zizegős hang

(pl. kilazul egy csavar és lötyögősé válik a kapcsolat és az tudd ilyen hangot kiadni.)

Azért köszi,

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #157 on: 2013 October 02, 10:08:46 am »
Szia,

nézd meg a doblemezt a bal első keréknél. Nekem egyszer az csinált ilyet. Alulról az ujjaiddal megkocogtatva hallanod kéne a hasonló hangot. Ha az a baja akkor tegyél filcet a kasztni meg a doblemez közé és meg fog szűnni.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #158 on: 2013 October 04, 09:46:12 am »
Megnéztem, hát nem tudom. Annyira az ajtóból jön a hang. Csak az a baj hogy nem tudom honnan mert már többször is szétszedtem de nem találtam semmit ami rezeghet. Iszonyat idegesítő :-\ . Arra gondoltam hogy leszedem az ajtó burkolatot és úgy hagyom egy ideig hátha lesz valami turpisság menet közben amit észre veszek  :D . A legrosszabb amikor rossz úton megyek és rádiót hallgatok a hangszóró még fel is erősíti a zizegést/rezgést.

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #159 on: 2013 October 04, 11:12:03 am »
Hangszóró? Ha hangosabb zenénél jobban hallod, akkor én erre gondolnék..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #160 on: 2013 October 04, 13:51:40 pm »
 :) megtörtént a hangszóró csere mert én is arra gondoltam  :) de nem az volt  :-\

(mondjuk jobban szol a muzsika ;D)

sztrakk9

  • Guest
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #161 on: 2013 October 04, 14:13:35 pm »
Nekem 1x az Á oszop borítása idegesített egy éven keresztül,hozzá ért a szélvédőhöz és nyekergett.

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #162 on: 2013 October 05, 09:17:57 am »
Vedd le a hangszóró rácsát,lehet,hogy az zörög.
Ha az a ludas kell a fülek alá tenni valamit.

Offline Krtek

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #163 on: 2015 October 04, 11:53:03 am »
Sziasztok! Egy hónapja boldog tulajdonosa lettem egy 2003-as 1.4-es Fiesta Comfortnak. A fórum segítségével már sok hang forrását sikerült beazonosítanom, azonban van egy hang, amelyről nemtudom, hogy mi lehet. A hang leginkább csörgéshez hasonlítható. Jellemzően 2000 ès 3200-as fordulatszám között jelentkezik gyorsításnál. Álló helyzetben nem jelentkezik, akárhogyan taposom a gázt. Az autó menettulajdonságait nem befolyásolja. Valakinek van ötlete?

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #164 on: 2015 October 04, 18:11:40 pm »
:) megtörtént a hangszóró csere mert én is arra gondoltam  :) de nem az volt  :-\

(mondjuk jobban szol a muzsika ;D)

Szia

Ha szétszedted az ajtót, benéztél a hangszóró mögötti résbe? Mennek ott kábelek, lehet egy rögzítés engedett el.
Menj egy kört hangszóró és burkolat nélkül, és hallgass a lyukba. :)
Valakit vigyél magaddal, nehogy falnak menj. :D

nekem "B" oszlop burkolat adott hangokat.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."