Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105490 times)

Offline benedekmarcel

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #165 on: 2015 October 04, 19:08:51 pm »
Az könnyen lehet :D Nekem is már kopog meg zörög mindenhol a burkolat. A hátsó rendszámtábla is állandóan, a csomagtartóban is valami, a biztonsági övek csatja is ahogy koporcol a műanyag borításon.

Egyébként ezeket a zajokat lehet valahogyan orvosolni?

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #166 on: 2015 October 04, 19:28:22 pm »
Az könnyen lehet :D Nekem is már kopog meg zörög mindenhol a burkolat. A hátsó rendszámtábla is állandóan, a csomagtartóban is valami, a biztonsági övek csatja is ahogy koporcol a műanyag borításon.

Egyébként ezeket a zajokat lehet valahogyan orvosolni?

Üdv.

Én bekapcsoltam a hátsó öveket, az anyósülésnél keresztbe fordítom.
A csomagtartóban tegyél rendet, pakolj ki, és vissza. Törlőrongy úgyis jól jön, abba csomagolj mindent.
A hátsó rendszámtábla mögé meg szivacs :DDD

Enyém így annyira jó, hogy már az injektorokat hallgatom, és az kezd zavarni.  ;D
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline benedekmarcel

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #167 on: 2015 October 04, 19:47:25 pm »
Köszi a tippet! :D

Remélem megoldja a gondokat :) Amúgy a csomagtartó full üres :D egyedül a kis tasi van hátul a pótizzókkal, a háromszöggel, elsősegélydobozzal, szóval lehet, hogy az a fránya rendszámtábla csinál ekkora ricsajt :D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #168 on: 2015 October 05, 08:13:44 am »
Pótkerékre nézz rá, lehet hogy ott a tartó kitekeredett, vagy vmi ott zörög..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #169 on: 2016 February 08, 15:07:11 pm »
Sziasztok!

Újabb kérdéssel fordulnék hozzátok.
Utóbbi időben kb fél éve feltünt, hogy az eddigi halk, lágy, duruzsoló kipufogóból jövő hang most morgó, pöfögős hanggá vált.
Szervizben nem rég volt, rá is néztek, nyomáspróba, de nem lyukas semmi. Semmi más extra infót nem tudok adni, csak ennyit. Most csak én képzelem be hogy más a hangja?

Meg lehet nem ide kéne irni, de akkor már megkérdezem:
A kuplung pedálra valahonnan fentről rácsepeg valami, nem viz, mert a műanyag belső sárvédőn megmaradnak a pöttyök, enyhén olajos tapintású.  kb napi 1-2-3 csepp. Valami ott nem klappol... Ez mi lehet?

Előre is köszi!

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #170 on: 2016 February 13, 22:23:22 pm »
Szia! Meglehet hogy a kipufogódob belseje van szét, ilyenkor is változik a hang. Mélyebb, puffogosabb lesz. A kuplungpedálra a fékfolyadék csepeghet mivel a munkahenger pont a pedál felett van, ha tönkremegy a tömítőgyűrű akkor szivaroghat a fékfolyadék. Remélem tudtam segíteni.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #171 on: 2016 February 15, 12:04:47 pm »
persze, sokat, köszönöm!

Offline stardi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #172 on: 2016 February 15, 19:16:31 pm »
No utána néztem a dolgoknak kicsit. Álló helyzetben indítás nélkül 5-ször megnyomtam a kuplungot és kibuggyant a képen látható helyről egy kis olaj. Akkor ez szimering? Mibe fájhat ez?

https://drive.google.com/file/d/0BxDZHnDq69q_c0RoUGVlblpBYjQ/view?usp=docslist_api

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #173 on: 2017 October 31, 15:03:46 pm »
Van nekem is egy fura-hangos problémám, hálás lennék, ha valaki szakértené:

Voltam múlt héten szerelőnél, ilyen csapágy-hang gyanús hibával a görgők felöl, ahol én vízpumpára vagy feszítőkre gyankodtam. Mondták, hogy menézik, szerintük feszítők. Kicserélték; hiba maradt, ugyanaz a félig kerepelő-sípoló hang, amit már többen is írtatok különböző topikok alatt... Kicsit ideges lettem, mert otthagytam 22 rugót a görgők cseréjéért, és ugyanúgy gurultam haza, hogy közben hallgattam azt a hangot. :(
Mondták, hogy az egyik görgőnek is volt hangja, de nekem nem tűnt fel a változás.. ezen a héten azt mondták megnézik a vízpumpát, de az önmagában nem adott hangot.

Most az a kérdésem, hogy ilyenkor mi van? X Ft-ot otthagyok, hiba marad. Viszem megint vissza, kicserélik esetleg a vízpumpát, de mi a garancia, hogy attól megjavul? Ilyen esetben lehet garanciára hivatkozni, és visszakérni a régi vízpumpát pl? Tudom, nem biztos, hogy megéri, mert van vagy 2 óra meló minimum.. de akkor is bosszantó.

Megprobalom becsatolni a felvetelet, a zakatolo hang 20mp környékén ami nem tetszik:
https://drive.google.com/file/d/0BzHoZHlg7xMWbV95WlRlZi1WN2s/view

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #174 on: 2017 November 01, 13:28:19 pm »
Most az a kérdésem, hogy ilyenkor mi van? X Ft-ot otthagyok, hiba marad. Viszem megint vissza, kicserélik esetleg a vízpumpát, de mi a garancia, hogy attól megjavul? Ilyen esetben lehet garanciára hivatkozni, és visszakérni a régi vízpumpát pl? Tudom, nem biztos, hogy megéri, mert van vagy 2 óra meló minimum.. de akkor is bosszantó.

A régi vízpumpát, mint alkatrészt elkérheted, mert a Tied. De előre kell szólni, és ráiratni a munkalapra, mert utólag többnyire az a válasz, hogy kidobtuk.

Sajnos, ami a garanciát illeti, az az elvégzett munkára vonatkozik.

Kicserélik a vízpumpát, de a zaj marad. A vízpumpacsere hibátlan volt, a diagnózis hibás.
De a diagnózisra nem vállaltak garanciát. Külön nem kérnek érte pénzt és lehet, hogy mondják is, hogy nem biztos az eredmény.

Az autótulajdonosnak az volna a javítás, ha a zajt elhárították volna. De sajnos a szervizek (és a jog)  nem így működnek.  :(

A szerviz néha méltányosságból elengedi a további munkadíjat.
Az autós csak annyit tehet, hogy keresi a jó szerelőt.  ???

De együttérzek és sajnálom, hogy csak ezt tudom mondani.

Szakmailag csak annyi lehet az előrelépés, hogy amikor leveszik a hosszbordásszíjat, akkor egyesével megforgatják, megrángatják az alkatrészeket. De lehet, hogy a kopottság, lötyögés, zaj nem jön elő.

De lehet keresni a zörgő alkatrészt helyileg is. Egy vasrudat vagy nagy csavarhúzót kell a motor megfelelő részéhez és a fül előtti csonthoz támasztani és akkor lokalizálható a rezgés. Vagy egy fülbe dugott cső másik végével kell közelíteni a mozgó alkatrészekhez és talán ki lehet szúrni hogy hol a legerősebb a hang.

További (egyéni) módszer, hogy az ember nem foglalkozik a nem életveszélyes, nem működésgátló zajokkal, amig nem erősödnek fel annyira, hogy világos legyen a forrás.


« Last Edit: 2017 November 01, 13:37:20 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #175 on: 2017 December 11, 11:47:40 am »
Elég általános ez a topic :)

Következő gondom: Gáznyomásnál semmi baj, ha felengedem, kicsit "kopogó" hangot hallok, amíg a gázon van a lábam, nincs semmi hang, de ha már picit kisebb a terhelés, mondjuk leejt az út, nem szép egyelnetes a járás, hanem jön ez a hang. rángatózás nincs. Emiatt már nem szívesen használom a motorféket.
Legutóbb legjobban tolatáskor hallottam! ott nyomtam a gázt, de mégis amolyan zörgő-kopogó hang.
(legutóbb, kb 2 hónapja törölt kódok: p0420, p0620, egyik se jött vissza)
Vízpumpa nemrég lett cserélve.
Ötlet?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #176 on: 2017 December 12, 14:13:13 pm »
Féltengely?

Hallható ha kitekert kormánnyal tolatsz?
Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #177 on: 2017 December 12, 16:13:29 pm »
Gázadás és leginkább levételkor van. Gyanakszom még motortartó bakra is. Igen, lehet, hogy féltengely, de kanyarodásnál nem hallok különbséget.

Offline pheno

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #178 on: 2018 January 18, 12:51:02 pm »
Sziasztok!
Kis segítséget kérnék rutinosabb fiesta tulajoktól.
Az autó jobb hátsó részéből szoktam hallani furcsa nyekegő hangot főleg ha ül ott valaki és kisebb döccenőbe megyek.
Mintha esős időben jobban kijönne ez a hang.
3 szerelő nézett már alá az autónak de nem látnak semmit ,természetesen a próbaúton nem csinálta.
Hozzá nem értőként én valami szilent vagy teleszkóphibára gyanakodok de a szerelők szerint rendbe vannak.
Egyik kollégám azt mondta hogy neki a focus csinálta ezt egy ideig aztán később kiderült hogy csak csapágyas volt a jobb hátsó kerék.
Valami tipp?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:"Érdekes hangok"
« Reply #179 on: 2018 January 18, 17:45:36 pm »
...
Az autó jobb hátsó részéből szoktam hallani furcsa nyekegő hangot főleg ha ül ott valaki és kisebb döccenőbe megyek.
Mintha esős időben jobban kijönne ez a hang....
Valami tipp?

Aki hallja, jobban meg tudja itélni, de nem lehet, hogy az ajtó tömítése adja a hangot?
Ha bekened valamivel (gumiápoló, glicerin, esetleg szilikon) elmúlik?

Néha az ülés is nyikorog a rögzítőpontnál. Pl. ha nincs jól bezárva. Próbálj meg lehajtott üléssel közlekedni, hátha akkor az esetleges futóműhangot is jobban hallod.
« Last Edit: 2018 January 18, 17:50:27 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin