Author Topic: Féklámpa  (Read 17149 times)

adam88

  • Guest
Féklámpa
« on: 2008 August 10, 21:28:24 pm »
Üdv!
Érdeklődnék hogy ki mit tud szólni hozzá!
MK6-os 1.3 as Comfort Fiestámnak kb fél éve kiéget a féklámpa 2 izzója ki lett cserélve hasnáltaam az autót és most véletlenül vettem észre hogy nem jó a féklámpa de a pót féklámpa sem, Biztosíték kiment aztán rá 2 nappal megint kivágta. Mitől lehet?
Ha vki tud erről valamit akkor írjon.
Előre is köszi!

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Féklámpa
« Reply #1 on: 2008 August 10, 21:34:47 pm »
Szerintem valahol zárlat lehet.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Féklámpa
« Reply #2 on: 2008 August 11, 11:26:54 am »
Pl. valami vezeték szabadon lobog és időnként hozzáér az ellenpólushoz.
Én megnézném, hogy hogyan lett összerakva a hátsó lámpa.

Persze máshol is lehet zárlat, de itt a legkönnyebb kezdeni.

(Lásd nagymama és a varrótű.  :))
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Féklámpa
« Reply #3 on: 2008 August 11, 11:29:19 am »
nézd meg először a hátsólámpánál a testet. meg nézd meg hogy nincs-e szabadon vmi vezeték, ahogy előttem is mondták. Ha van akkor valszeg az a hiba forrása. Ha nincs akkor nézd meg a féklámpa kapcsolóját a pedál alatt, ott is lehet galiba, akár a kapcsoló is lehet zárlatos. Így hirtelen ennyi jutott eszembe.

adam88

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #4 on: 2008 August 11, 13:40:05 pm »
Köszi előre is ma nekiállok! Majd jelentkezem még hogy mi a gebasz! Kösz mégegyszer mindenkinek!

adam88

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #5 on: 2008 August 11, 16:54:25 pm »
Hát nem tudni mi a gond! szét lett szedve a biztoítéknál le lett mérve állandó 4,9-5 A volt a bizti meg 15 A-es le lett kötve a lámpa úgy nem volt semmi ami még fogyasztott volna miden világítást kapcsolgattunk össze vissza de háát ne mtörtént semmi. Nemtom hajtom aztán majd meglátom mi lesz! Azért ha vkivel történt még ilyen írjon! Köszi!

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Féklámpa
« Reply #6 on: 2008 August 11, 20:33:08 pm »
Régi Fiat Tiponknál a hátsó ajtót és a kasztnit összekötő "gumicsőben" lévő vezetékek közül vagy 4 is el volt szakadva. Ott is lehet valami prücök.

Más tippem végzettség hijján sajnos nincs.

sztrakk9

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #7 on: 2008 August 12, 14:58:52 pm »
Régi Fiat Tiponknál a hátsó ajtót és a kasztnit összeköt? "gumics?ben" lév? vezetékek közül vagy 4 is el volt szakadva. Ott is lehet valami prücök.

Más tippem végzettség hijján sajnos nincs.

Ilyennel már találkoztam én is III golfnál.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Féklámpa
« Reply #8 on: 2008 August 13, 10:36:14 am »
nekem 2 havonta megy ki valamelyik féklámpám, cserélem és kész, sehol semmi nem ér össze, stb. Igaz a lámpatest foglalat eléggé szuzukisan van összerakva, mintha a 125 éves nagypapa a hátsó sufniban rakta volna össze, de az idő haladtával csak azt mondom, nem várok többet egy mai autótól.
A lada az nem volt ennyire gagyi!!!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

adam88

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #9 on: 2008 August 15, 12:22:24 pm »
Hát már csak azt tom hogy ha hirtelen fékezek akkor kicsit felugrik az áramerősség lehet hogy akkor történik vmi gebasz. De amúgy minden ok volt vele máshol! Köszi a tanácsokat!

Mickey80

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #10 on: 2008 October 01, 04:39:42 am »
Az én "kicsikém" 29-én lesz 5 éves (MK6), 7 hónapja vettem, és most jött ki egy olyan "hiba" amit nem sikerült rögtön orvosolnom. (Nem mintha lettek volna nagyobb problémáim vele) Miszerint a pótféklámpa izzója kiégett, és nem jöttem rá, hogy kell leszedni a burkolatot. Belülről próbáltam a lukakon kitolni, de ott is a kaszniba ütköztem. Hogy lehet leszedni?

Apropó! Így 5 éves korban van valami olyan dolog amire jó ha számítok (meghibásodás)? Mondjuk a kuplung olyan hangot ad ki, ha gyorsan engedem fel, mint amikor csúszik az ékszíj. Ez mi lehet?

A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm szépen!

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #11 on: 2008 October 01, 17:55:22 pm »
Az én "kicsikém" 29-én lesz 5 éves (MK6), 7 hónapja vettem, és most jött ki egy olyan "hiba" amit nem sikerült rögtön orvosolnom. (Nem mintha lettek volna nagyobb problémáim vele) Miszerint a pótféklámpa izzója kiégett, és nem jöttem rá, hogy kell leszedni a burkolatot. Belülről próbáltam a lukakon kitolni, de ott is a kaszniba ütköztem. Hogy lehet leszedni?

Apropó! Így 5 éves korban van valami olyan dolog amire jó ha számítok (meghibásodás)? Mondjuk a kuplung olyan hangot ad ki, ha gyorsan engedem fel, mint amikor csúszik az ékszíj. Ez mi lehet?

A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm szépen!

Első lépésben menj el egy alkatrész üzletbe(javaslom a cromaxot,570Ft/cromax kedvezménnyel/,de csak 2 db volt nekik múltkor) és vegyél bele izzát,mivel olyan nincs a készletbe ami jó lenne. Én kb 1 hete cseréltem. Ha kinyitod a csomagtér fedelet szembe veled van 2 gumi takaró. azt kiveszed és egy laposfejű csavarhúzóval a látható fém lemezt megpróbálod kitolni a kasztniból. Nem hallasz semmit,csak azt veszed észre hogyha lehajtod a fedelet,hogy a pótfék lámpa alja kicsit ki ugrott...ezt egyszerűen kézzel kiemeld és kijön az egész búra. izzót értelemszerűen kicseréled és mielőtt vissza teszed a burát ellenőrizd.hogy jól tetted-e bele az izzót. búra visszapattint és kész...ha segítség kell szólj. 06203939772...ha pesten vagy és ráérek akár még segítek is személyesen.

Mickey80

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #12 on: 2008 October 01, 20:02:53 pm »
Köszönöm szépen, holnap megpróbálom, amit írtál! :-)

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #13 on: 2008 October 01, 20:03:55 pm »
Köszönöm szépen, holnap megpróbálom, amit írtál! :-)


ha nem megy hívj bátran. Ha nincs randim,akkor elszaladok segíteni is ... :D

Mickey80

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #14 on: 2008 October 01, 20:17:22 pm »
Esetleg az 5 éves korban előjövő problémákról, és a kuplung hangról tudnál, tudnátok mondani valamit?
Ha tehettem volna, én in feketét vettem volna! Nagyon szép a tiéd! :-)
Hogy lehet klubos matricához jutni?