Author Topic: Féklámpa  (Read 17150 times)

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #15 on: 2008 October 01, 20:23:56 pm »
Esetleg az 5 éves korban előjövő problémákról, és a kuplung hangról tudnál, tudnátok mondani valamit?
Ha tehettem volna, én in feketét vettem volna! Nagyon szép a tiéd! :-)
Hogy lehet klubos matricához jutni?

igényelni kell klubkártyát és ajándékba jár hozzá a matrica(elég lassan postázzák a fiúk) :D

Vagy keresd meg Virgonc nevű emberkét itt a klubon és rendelj tőle egyet.

5 éves problémák? Nekem semmi nem volt eddig,ami komoly lett volna. Egy olajcsere és levegőszűrő csere volt az egy év alatt amióta nálam van. Olaj és hűtővíz utántöltés és izzó cserék. Kuplunggal nincs gondom...
Gyere el találkozóra vagy tegyél fel képet,hogy én is dícsérhessem a tiédet. Amúgy a kocsi lehet eladósorba kerül...sok pénzért,de tényleg csak akkor akarom eladni,ha lesz olyan hülye,aki annyit ad érte...(2200000Ft)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Féklámpa
« Reply #16 on: 2008 October 02, 10:54:22 am »
Az én "kicsikém" 29-én lesz 5 éves (MK6), 7 hónapja vettem, és most jött ki egy olyan "hiba" amit nem sikerült rögtön orvosolnom. (Nem mintha lettek volna nagyobb problémáim vele) Miszerint a pótféklámpa izzója kiégett, és nem jöttem rá, hogy kell leszedni a burkolatot. Belülről próbáltam a lukakon kitolni, de ott is a kaszniba ütköztem. Hogy lehet leszedni?

Apropó! Így 5 éves korban van valami olyan dolog amire jó ha számítok (meghibásodás)? Mondjuk a kuplung olyan hangot ad ki, ha gyorsan engedem fel, mint amikor csúszik az ékszíj. Ez mi lehet?

A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm szépen!
Nekem sem volt 6 év 70 ezer km alatt semmi baja.

A kuplunghanggal kapcsolatban felteszem hogy nem a pedáltól jön. Ott is lehet egy kis kenetlenség és nyikorgás.

Gyors felengedéskor nekem is ad egy mély kottyanó hangot. De ez mindíg is megvolt és nem rosszabbodott.
Jó ütemben kell váltani, akkor a motor éppen annyit lassul, amennyit kell és a kuplungnál nem lesz fordulatszámkülönbség.
Vagy egy kicsit finomabban kell felengedni a pedált.
Az tény, hogy a csendes kuplungoláshoz sokkal jobban kell figyelni, mint a korábbi Skoda Favoritomon.



 
Mk6 1.3 benzin

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #17 on: 2008 October 02, 14:09:15 pm »
Eszembe jutott ma egy hiba,ami tudtommal jellemző a fiestákra. Az ablakok melletti műanyag takaró,dízsitő elem rendszeresen lejár és el akar szökni. Pillanatragasztót neki és olyan mint régen...

Dodó

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #18 on: 2008 October 02, 14:50:07 pm »
Sziasztok! Én már vagy 5x cseréltem féklámpaizzót!! Hol a  jobb,hol a baloldali megy el! >:( De engem nem is a 100 forintos izzó zavar,hanem a lámpa ki és visszaszerelése!! Az tragédia!! Ráadásul a minap vettem észre,hogy a jobboldali lámpabura tiszta párás belülről! Na mikor kiszedem nagynehezen akkor látom,hogy áll benne a viz alul. Az  a gomi tömités se volt a helyén vagy én nem jól raktam össze legutóbb ,nem tudom. de megszenvedtem vele mire kiszáritgattam. Kiváncsi vagyok,hogy meddig birja. nem áll szándékomban új lámpát venni ezert!

Mickey80

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #19 on: 2008 October 04, 00:15:17 am »
Köszönöm!  :notworthy: Teljes siker!  ;D Nem is gondolta volna, hogy ennyire egyszerű........  ::)

Amadeusboy

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #20 on: 2008 October 04, 16:26:44 pm »
Köszönöm!  :notworthy: Teljes siker!  ;D Nem is gondolta volna, hogy ennyire egyszerű........  ::)

Örülök,hogy sikerült...

farago.tamas

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #21 on: 2009 January 19, 15:17:13 pm »
Hali!

Cseréltetek már pótféklámpában égőt?

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám kicserélni, ugyanis nem akarom nagyon feszgetni, nehogy eltörjön a búra.

Köszi.

RyAn

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #22 on: 2009 January 19, 15:27:37 pm »
Hali!

Cseréltetek már pótféklámpában égőt?

Tudnátok segíteni abban, hogy hogyan tudnám kicserélni, ugyanis nem akarom nagyon feszgetni, nehogy eltörjön a búra.

Köszi.

 ;)

http://www.fordfiestaklub.hu/component/option,com_smf/Itemid,95/topic,620.0/

pore27

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #23 on: 2010 February 15, 20:30:50 pm »
miziu sziasztok
kérdéssel ford ulnék hozzátok nem világit egyik féklámpám sem már a fékpedálnál levő kpcsolót ellenőriztem és a biztositékot is minden renben mésem müködik .a fiesta 2006 os évjáratú és kissé idegesít hogy lejárt január 7 el a garancia és ilyet csinál

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Féklámpa
« Reply #24 on: 2010 February 15, 22:29:36 pm »
hogy ellenőrizted a kapcsolót? biztos kapcsol? vezetéke a helyén van? ha külön nyomod meg a kapcsolót akkor nem kapcsol fel?

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Féklámpa
« Reply #25 on: 2010 February 15, 22:31:12 pm »
Izzókat nézted? Tudom, triviális, de hátha... :)
D.V.Zs.

pore27

  • Guest
Re: Féklámpa
« Reply #26 on: 2010 February 16, 18:31:10 pm »
lehuztam a dugaszt és összezártam a két drótot ugy müködnie kell mert ha jól tudom ez a fajta kapcsoló nyitja az áramkört..a másik most mondta a kollégám hogy előfordulhet egy másik biztositékra is rávitték a féklámpa kört és lehet hogy az van kidurranva nem tudom most jelenleg tanácstalanul állok a papirjaim fölött és keresem am egoldást..

az égöket is nagyjábol megnéztem a burkolaton keresztül de nem hiszem hogy egyszerre mind a három kiégne egyidőben ...egyelőre banális hibát keresek gondolok itt biztositékra valahol a vezeték kicsuszott ilyesmi igazából nem tudom mi lehet mert a kocsi napokig egyhelyben állt
« Last Edit: 2010 February 16, 19:45:02 pm by DVZs »