Author Topic: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére  (Read 14878 times)

andris007

  • Guest
Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« on: 2008 January 26, 18:30:52 pm »
Hölgyeim, uraim,

Kicsiny fiesztám motorrácsát, díszleceit, kilincseit fújnám feketére. Ugyanis az a szürke szín... hogyismondjam... Kissé vérszegény... Van valakinek ötlete tapasztalata, vagy vágjak bele esetleg elsőként, ahogy esik úgy puffan?   :-X arra gondoltam, hogy kicsi csiszolópapír, aztán vlmi spéci festék... :sunny: szerintem nem egy nagy ördöngösség...

norbert8210

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #1 on: 2008 January 26, 20:29:19 pm »
hát elég bátor vagy,új autónak csak így neki esni de kíváncsi vagyok mi sűl ki belőle.Már én is gondolkoztam miként lehetne szépíteni valamelyest egyedivé tenni csak félek neki ugrani.

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #2 on: 2008 January 26, 20:39:43 pm »
Naná, nekem is tele a gatya, csak... nem szép ez a szürke szín! Tavasszal kap  papucsokat a szekér, meg némi fóliát(biztonsági) és azért nem nézne ki rosszul feketén... :glasses6:

valami ilyesmit szeretnék:



[a csatolmány törölve]

norbert8210

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #3 on: 2008 January 26, 21:00:08 pm »
nem rossz,de jó lenne valami szaki hozzászólás nehogy neki essél csak úgy szerintem.Hátha adnak valami jó kis tippet hogy állj neki.

dasbose

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #4 on: 2008 January 26, 21:34:42 pm »
Szerintem az a kilincs szinre van fújva!De lehet hogy csak én vagyok vak!!

Tanácsok:a hütörácsot ki lehet venni,a díszlécet maszkolni kell, a kilinccsel együtt!!!
Csiszoláshoz vizes csiszolo papírt vegyél!Ne ess neki sima csiszpapirral, mert össze-vissza karcolja a felületet és szarul fog kinézni ha lefujtad!

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #5 on: 2008 January 26, 22:03:52 pm »
Na persze, nem ogok beleugrani valami lamerségbe :P  Óvom, féltem a picikét, szebbé akarom tenni, nem elcsúnyítani :-\

A vizes csiszkával igazad van. Előbb azonban megkérdezek egy fényezőt, mennyibe fájna lefujni ezeket.

Ivan

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #6 on: 2008 January 27, 08:15:01 am »
Vidd fényezőhöz... Nem fog sokba kerülni, és csak jobb, ha szakember csinálja.  :)
Mindenképp ragaszkodsz a feketéhez? És ha az autó színére fújatnád? (persze a hűtőrácsot kivéve... az jobban mutat feketén)
Úgy szép egységes lenne az autó, de persze ahogy Neked tetszik. Mondjuk a fekete-piros kontraszt nem rossz, lehet, hogy tényleg ütős lenne. Csinálj néhány próbát photoshoppal, hogy esetleg hogy nézne ki a kilincs-díszléc az autó színére fújva.  :)

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #7 on: 2008 January 27, 09:11:18 am »
Sok dolog megfordult a  fejemben, az is hogy tango színre fújom... mondasz valamit! megnézem ps-el!

Köszi! ;)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #8 on: 2008 January 27, 13:30:44 pm »
Szerintem az a kilincs szinre van fújva!De lehet hogy csak én vagyok vak!!

Tanácsok:a hütörácsot ki lehet venni,a díszlécet maszkolni kell, a kilinccsel együtt!!!
Csiszoláshoz vizes csiszolo papírt vegyél!Ne ess neki sima csiszpapirral, mert össze-vissza karcolja a felületet és szarul fog kinézni ha lefujtad!
én picit kötekednék :notworthy:
a kilincset kb 4 percbe telik levenni,és visszatenni,csak egy kis kézügyesség kell hozzá,én már próbáltam.visszaszerelésnél van csupán egy dolog,amire oda kell figyelni:a leszedett kilincset csak úgy lehet visszatenni,ha a zárszerkezetben egy kis fémpöcköt visszakattintunk a helyére,mert a kilincs levételénél kikattan(nyugi,a helyén marad,csak vissza kell tolni alaphelyzetbe)nem kell semmit megbontani,a kiszedett kilincs nyílásába,egy csavarhúzóval benyúlva egyszerűen megoldható(máskülönben nem megy vissza a helyére a kilincs)
a díszcsíkok szintén könnyen lejönnek,érdemes levenni!
maszkolni macerás,és az egész kocsit le kell akkor fedni,mert csak úgy nem lesz ködös!
vizes csiszoló,és műanyagalapozó kell a festés előtt,de érdemes szakamberre bízni a festést!
 :notworthy:
Minden ami autĂł hifi!:)

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #9 on: 2008 January 27, 14:16:35 pm »
Laccus, Te pályát tévesztettél!!! :director2: :director2: :director2:

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #10 on: 2008 January 27, 16:47:29 pm »
Mindenkinek saját joga, hogy mit tesz a kocsijával, de én nem sz@rakodnék vele otthon - a le, és visszaszerelést kivéve - mert a flakonos festékek messze nem olyanok, mint amit kompresszorral fújnak rá neked, ill. egy szakinak megvan hozzá minden ( alapozó, stb. ) amit ha megveszel kb. szerintem ugyanannyiba jön ki. Kérdés az, hogy ezek az elemek voltak-e már szilikonspray-vel fújva, mert azt elég gáz festeni, ill. nem értem, hogy a színre fújt kilincset, és a díszlécet miért akarod lefújatni feketére ???
:wav:

Ryan

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #11 on: 2008 January 27, 18:04:11 pm »


ime andris007 kocsija eból is látszik hogy nincs szinre fujva semmije!

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #12 on: 2008 January 27, 18:57:08 pm »
Azért, mert jobban tetszik. Ezért. Lehet, hogy gyári színre fogom és nem feketére.

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #13 on: 2008 January 27, 19:01:01 pm »
...meg nem értem hogy miért tartottad fontosnak kiemelni, hogy nincs színre fújva semmi az autón :-\ Talán PONT azért szeretném, nem gondolod? ;)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #14 on: 2008 January 27, 19:33:29 pm »
valaki nagyon félreértett valamit! :-X
összegezzünk akkor:Andris kocsiján a kilincs,és a díszcsík most sötétszürke műanyag,ezért szeretné lefújni feketére.A műanyag elemek kocsi  színére fújásának gondolatával még kacérkodik,de a jelenlegi állapoton változtatni akar.
asszem ennyi ;D
ja,és van már olyan,hogy szilikon eltávolító,a fényezők használják :notworthy:
« Last Edit: 2008 January 27, 19:38:52 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)