Author Topic: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére  (Read 14879 times)

Ryan

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #15 on: 2008 January 27, 19:56:55 pm »
...meg nem értem hogy miért tartottad fontosnak kiemelni, hogy nincs színre fújva semmi az autón :-\ Talán PONT azért szeretném, nem gondolod? ;)

mert már sokan azt hiszik szinre van fujva pl.!
azért irtam :P

andris007

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #16 on: 2008 January 27, 22:14:48 pm »
Laccus összefoglalta miről van szó.    :notworthy: Ennyi!

zsocy

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #17 on: 2008 March 19, 15:46:46 pm »
Laccus, vagy valaki aki szakértő!

Tudnátok egy jó fényezőt mondani, akihez ti is szivesen vinnétek a kicsikocsit? Én is szeretném a műanyagokat fújni, de sem szétszedni, sem festeni, sem összerakni nem tudom  :)

Köszi!

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #18 on: 2008 March 21, 12:34:15 pm »
Nem tudni miért, de ez a Ford specialitása, ez a szürke műanyagozás.Ezért nem választottam feketét, mert azon még kirívóbb a szürke. Én feketére műanyagot egy Lada 2107-re festettem 3 éve /hűtőrács,lökhárítók, egyéb apróságok/ alapozás nélkül. Azóta is tökéletes. Jó rá a matt fekete Ver-o Spray, vagy a Prisma color. Nem kellett csiszatolni csak simán ráfújni egy alapos mosás és szárítás után.

Offline Rebel

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 74
  • Segített?: +2/-0
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #19 on: 2008 March 21, 22:50:49 pm »
Hy.

Hozzászólok mint szaki.
Az az igazság hogy a a diszlécek fényezése müanyag függö is, mivel van amin
megmarad a matt fekete festék csiszolás és alapozás nélkül is,de
ez nem mindegyikre igaz. És ugyebár ott a kérdés hogy mennyire igényesen szeretnétek megcsinálni ill. lefujni a cuccokat.

De azért azt ajánlom ha otthon csináljátok(matt fekete esetén) akkor irány a festékbolt, vesztek 1darab vörös scothbrite dörzsit csiszolásra,
és nitróhigitót a tisztitáshoz mivel nem árt a szilikon mentesités zsirtalanitás.
Ha pedig a kocsi szinére szeretnétek fényezni,akkor irány a szaki. Nem mindegy hogy
milyen minőséget kapsz vissza ill. 2hét után nem kezd majd leperegni a festék.

Ha esetleg vkinek van kérdése jöhet privibe is.
Csácsá

kiskrisz

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #20 on: 2008 March 24, 16:37:54 pm »
Aki le akarja ezeket a kiegészítőket színre fújatni én is azt tudom mondani h vigye el festőhöz.
Max a szétszerelést megtudjátok otthon csinálni!

A díszléc ragasztva van ugyhogy azt egy az egyben le lehet szedni az oldaláról. A kilincset meg csak egy csavar fogja igy azt is könnyen le lehet venni! Azért én tuti nem fizetnék mert biztos elsírja a szerelő h legalább 2 órahossza mire szétszedi azt a 10 perces munkát!  ;D ;D

Ryan

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #21 on: 2008 March 24, 22:54:08 pm »
és mivel szeditek le a ragasztót ami fenn marad a kasznin a diszléc után?
benzin-el, alkohol-al vagy esetleg hölégfuvó?
mert elég massziv egy ragasztó  :-\

tsada

  • Guest
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #22 on: 2008 March 25, 08:45:34 am »
Én most csináltatom az enyémet kilincs, tükör, díszléc fújása.
Ford szalonban fogják csináli nem is kerül sokba viszont díszlécet venni kell hozzá mert ha egyszer leveszik nem fogja meg mégegyszet a ragasztó .Az új lécen valami speckó takony van amit a Ford használ.-és így garanciál is vállalnak rá .

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #23 on: 2008 March 25, 10:10:39 am »
Én most csináltatom az enyémet kilincs, tükör, díszléc fújása.
Ford szalonban fogják csináli nem is kerül sokba viszont díszlécet venni kell hozzá mert ha egyszer leveszik nem fogja meg mégegyszet a ragasztó .Az új lécen valami speckó takony van amit a Ford használ.-és így garanciál is vállalnak rá .

ez hülyeség hogy új díszlécet kell venni. új ragasztót kell rárakni ennyi.

és mivel szeditek le a ragasztót ami fenn marad a kasznin a diszléc után?
benzin-el, alkohol-al vagy esetleg hölégfuvó?
mert elég massziv egy ragasztó  :-\

minden nagyobb darabot le kell szedni a kasztniról, kézzel, vagy vmi szerszámmal, a minimális apró maradékokat meg benzinnel, vagy alkohollal.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Motorrács, díszléc,kilincs fújása feketére
« Reply #24 on: 2010 June 07, 17:20:42 pm »
Valamennyire témába vágó a dolog,azért nem nyitottam neki új topikot.  ::)

Tudja valaki a szakszerű menetét a visszapillantó tükörburkolat leszedésének? (MK7) (annak a külső héjnak,amit színre szoktak fújni)
Az enyémet régebben már szedtem le,színrefújáshoz,de azóta sztem az agyamnak az a része elhalt,ami erre emlékezne O0 ,mert egyáltalán nem emlékszem a menetére...csak arra,hogy nagy óvatosságom ellenére letörtem valami fület :'(
Most egy egyedi mintát akarok rá a karbonos haverom által csinált víztranszferes nyomással,azért kell újra leszednem.
Ha kész lesz,akkor teszek fel képeket a karbonos topikba,mert egy érdekes mintát teszünk rá,ami által egyedi lesz a tükröm (is)  :P ::)
Minden ami autĂł hifi!:)