Author Topic: Ford Fiesta - inditas utani fulladas  (Read 15674 times)

Offline oktato

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 45
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #15 on: 2018 April 11, 19:39:57 pm »
Hali!

Mostanában nem nagyon tudtam az autóval foglalkozi, de azt vettem észre hogy néha
első indításkor,nem produkálja a lefulladást. Azt vettem észre hogy,ha melegebb van éjszaka
akkor nem áll le indítás után.

Az lenne a kérdésem hogy ,nincs-e valamilyen érzékelő ami hidegindításkor szabályozza az alapjáratot ?

Arra gondolok hogy az alapjárati motorral lehet nincs gond,mert csak hidegindításkor csinálja a lefulladást,
és akkor is csak 5-8 mp-ig.

Üdv: Bundi

Szinte biztos hogy ez a baj , focus-nál évente kétszer kellett e miatt kitakarítani az alapjárati szelepet. Igen, általában hidegebb, párás időben csinálta. Fordfocus.hu-n találsz róla rengeteg infót !
Vagy pici gázzal kell indítani ! ( de előbb-utóbb tisztítani kell )

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #16 on: 2018 April 12, 20:55:38 pm »
Az lenne a kérdésem hogy ,nincs-e valamilyen érzékelő ami hidegindításkor szabályozza az alapjáratot ?

A termosztát házban van a hűtőfolyadék hőmérsékletét mérő szenzor. Hideg motornál kicsit több benzint ad a kompjuter, hogy a lecsapódásokat kompenzálja.

A szívócsőben van az ún, T-MAP szenzor. Ez egyszerre méri a beszívott levegő hőmérsékletét és nyomását. Ebből számolódik a beszívott levegő mennyisége és ennek megfelelően adagolódik a benzin.
« Last Edit: 2018 April 12, 21:00:26 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #17 on: 2018 April 12, 21:37:25 pm »

Nagyon szét kell bontani az autót az alapjárati motor miatt?
Értem ez alatt hogy le kell bontani a szívócsöveket?


Megnéztem a szerviz CD-t. Nem írja, hogy le kellene bontani a szívócsöveket. Csak annyit, hogy le kell venni a pillangószelep házát és utána az alapjárati motort.

De előtte én kipróbálnám az alapjárati motor megmozgatását, ahogy korábban írtam.
Mk6 1.3 benzin

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #18 on: 2018 April 12, 21:46:37 pm »
Hali!
Még egy kérdésem lenne hozzád Fiesta2002!
Az obd2 adapter kínából tudja a magyar nyelvet, vagy csak az angolt?
Nem bonyolult a haználata?
Van használati utasítása?
Okostelefon kell a használatához vagy esetleg laptop?
Érdemes drágábbat venni vagy jó az olcsóbb kategória ,csak itthoni használatra?

Üdv: Bundi

Az adapter csak egy kocka, amit be kell dugni a bal lábnál levő fedett konnektorba.
Kell hozzá okostelefon vagy laptop amin egy megfelelő program fut. Biztosan van magyar nyelvű program is, de én csak angolt használtam.

(Most éppen semmilyet nem használok, mert nincs laptopom.  :glasses9: )

Én a legolcsóbb OBDII adaptert vettem és használható volt-

Mk6 1.3 benzin

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #19 on: 2018 April 18, 10:15:26 am »
Szia!

Ha indítózás előtt többször ráadod a gyujtást, akkor is lefullad? Ilyenkor a benzinpumpának többször 1 másodpercig kellene zúgni és pumpálni. Ha ez segít, akkor tényleg a benzinellátással lehet baj.

Előfordulhat az is, hogy van egy kis rés az üzemanyagvezetéken vagy a csatlakozásoknál, ahol bejön a levegő és a benzin a hosszabb állás alatt visszafolyik a tankba, üresen hagyva a csöveket.

Szia,
kozben en is szetszedtem atneztem par dolgot, csereltem gyertyat, a benzin pumpahoz nem ferek hozza mert a tankban van ha jol gondolom ugyanugy mint az ugyanilyen evjaratu focusnal is.
Viszont miota fagypont felett van a homerseklet megint helyrejott az auto.. ugyanezt csinalta elozo telen is, megint poccre indul nem fullad vissza.

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #20 on: 2018 April 18, 20:59:09 pm »
Hali!
Köszönöm a válaszokat mindenképpen veszek egy hibakódolvasót!
Mostanában már nem produkálja a hibát ,de megpróbálom a Fiesta2002 által leírt alapjárati
motor megmozgatását.
Sajnos motanában nem sok időm volt vele foglalkozni!

Mégegyszer, köszi a válaszokat,minden képpen fogok jelentkezni a fejleményekkel!

Üdv: Bundi

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #21 on: 2018 April 25, 19:03:34 pm »
Hali!

Megcsináltam az alapjárati motor "megmozgatását",és azóta nem produkálta a hibajelenséget!
Remélem ezzel megoldódott a probléma. Ha visszatérne akkor marad az alapjárati motor tisztítása.
Köszönöm a  válaszokat!

Üdv:Bundi

Offline piliczka

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #22 on: 2018 May 20, 19:20:46 pm »
Szia! Nézd meg hogy a szívócső nincs e elkoszolódva, a kitörlés és a pillangó szelep megmozgatása kézzel, nálam bejött. A műanyag és a fém találkozásánál ha megbontod, akkor meglátod.

Offline lusti23

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #23 on: 2018 June 27, 15:30:36 pm »
Sziasztok!

Nekem egy 2008-as mk6 1.25 16v benzines Fiestám van. Hasonló hidegindítás gondjaim vannak:
- Motor simán indul
- Néhány másodperc után alapjárat leesik 7-800 körülre, egy pár másodpercig fulladozik, de nem áll le a motor
- Ezután visszaszabályoz majd pár pillanat múlva apró rántásokat tapasztalok, de egyébként 4 hengerrel jár. Ha nem indulnék el ezután, akkor "kisimul" a járása.
- Viszont ha elindulok, akkor az első pár száz méteren, főleg, ha közben megállok és újra elindulok egy kereszteződés miatt, akkor hajlamos a második elindulás után gázadásra rángatni, majd hirtelen ez elmúlik és szépen megyünk tovább rángatás nélkül.

Próbáltam megfigyelni, hogy milyen körülmények között produkálja ezt a hibát a kocsim, de 100%-os biztosággal nem tudnám egyikre sem rámondani, hogy ekkor, vagy akkor.

Legfőképpen hűvösebb időben jelentkezik a hibajelenség (értsd 20 fok, vagy kevesebb), de akkor sem mindig. Ezen a héten egymást követő 3 napon produkálta és a megszokottnál hűvösebb volt reggel. A munkahelyemen mélygarázsban áll egész nap, ott is jelentkezik, de nem esik be a fordulat ennyire, csak olyan 1000 körülig, de a rángatás tapasztalható, elindulás után is, aztán elmúlik.

Próbáltam azt is letesztelni, hogy alacsony, vagy magas üzemanyagszinttel jön-e elő a probléma, de egyik esetben sem történt meg mindig a jelenség. Meleg, nyári időben még kiszámíthatatlanabbul jön elő, szóval elég random a helyzet.

Az autót idén februárban vettem. A szervízben kapott új akksit, gyertyákat, szűrőket, olajat és a folytószelepet is megtisztították, de a jelenség nem szűnt meg. Abban maradtam a szerelőmmel, hogy tesztelgetem a kocsit és alkalomadtán visszaviszem neki. Kipróbáltam az általatok említett trükköket is, amiket ebben a témában felsoroltatok, de egyenlőre nem jutottam előrébb. Az autó egyébként tök jól megy, fogyaszt, de ez az "apróság" azért egyre jobban zavar. (Igen, vissza fogom majd vinni a szerelőnek, de addig is begyűjtenék pár információt támpont gyanánt.)

Azok visszajelzését várom, akik találkoztak már ezzel a problémával ugyanilyen motor esetében és esetleg sikerült is megoldást találni rá.

Köszi és üdv!
Lusti23

Offline Milko2014

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re: Ford Fiesta - inditas utani fulladas
« Reply #24 on: 2020 October 25, 12:24:52 pm »
Sziasztok!
A fojtószelep mögötti kartergázcsövet kellene leellenőrizni
Az szokott kirepedni és okozni ilyen tüneteket!
Ha az a hibás,és cserélni kell,akkor a PCV szelepet is cserélni ildomos!!!