Author Topic: Km-óra nem mér menetközben.  (Read 39454 times)

Offline admiralis2

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Km-óra nem mér menetközben.
« on: 2013 March 05, 00:41:47 am »
Sziasztok
Már régóta küszködöm ezzel a hibával hogy minden héten legalább egyszer elmegy a kilóméter óra.1-2percre de aztán visszatér_de.. 2napja nem akar és az eddigi megtett kilómétert sem mutatja vizszintes vonalkák vannak a helyén.Olvastam visszább hogy volt ilyen probléma,esetleg valaki nem tud egy profi megoldást? Mit kell cserélni vagy esetleg,mi javítja ki a hibát?  ???

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #1 on: 2013 March 05, 08:28:00 am »
az elég nagy cumi.valószínűleg pcm modult kell cserélni.haveréknál is volt ilyennel egy fiesta,bementem enyémmel áttették az én műszerfalamat abba ugyan úgy sz*r vol a másikéval az enyém működött meg visszatéve a sajátommal is.a jam modult tesztelték az jó volt műszeregység is jó,kizárásos alapon pcm modul.motortérben az aksi mellett az a fémszínű téglalap alakú lapos doboz.nem olcsó dolog újban.vagy megpróbálsz szerezni bontottat ami jó és összetaníttatod az a saját jam moduloddal.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #2 on: 2013 March 05, 13:08:52 pm »
Sziasztok
Már régóta küszködöm ezzel a hibával hogy minden héten legalább egyszer elmegy a kilóméter óra.1-2percre de aztán visszatér_de.. 2napja nem akar és az eddigi megtett kilómétert sem mutatja vizszintes vonalkák vannak a helyén.Olvastam visszább hogy volt ilyen probléma,esetleg valaki nem tud egy profi megoldást? Mit kell cserélni vagy esetleg,mi javítja ki a hibát?  ???

Lehet, hogy csak a sebesség érzékelő, vagy a hozzávezető csatlakozók, kábelek hibásak.

A műszerfalon így lehet megnézni, hogy van-e DTC hibaüzenet.

Lehet, hogy kijelzi a szenzorhibát.

Mk6 1.3 benzin

Offline admiralis2

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #3 on: 2013 March 05, 22:21:32 pm »
Köszi a gyors válaszokat,lehet az is igen hogy a szenzor meghibásodott,de akkor a megtett km-t kellene mutatnia,tehát ami összesen van az autóban.dtc hibaüzenetnek nem hoz ki semmit__dtc_none__.
Szerintem holnap elviszem a szalonba hátha mondanak valamit.  :-\

Offline admiralis2

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #4 on: 2013 March 07, 14:44:16 pm »
Közben megoldódott a probléma,a csatlakozó volt kontakt hibás,ami a PCM-re csatlakozik_Hát mit mondjak kicsit bizarr dolog.

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #5 on: 2013 March 07, 14:51:17 pm »
az a jobbik eset,de megmondtam,hogy a pcm el van baj.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

Offline admiralis2

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #6 on: 2013 March 07, 15:00:12 pm »
Jaja köszi,megis fogadtam a tanácsod.Az egyik ismerős mondta lehet a szenzorral lesz baj,cseréljük ki,de inkább nem nyultam hozzá,aztán kiderült hogy kontakt hibás volt a csati,hát örülök is meg nem is.Annak örülök hogy nem került pénzbe a dolog,viszont annak nem hogy kontakt hibás volt,mert akkor ilyen erővel akármelyik vezeték,lehet kontakt hibás a jövőbe,de viszont ha valami nem lesz okés,akkor először ott keresgélek a csati körül.
Köszi a tanácsot!   ;)

Offline Pityke

  • A mester
  • *****
  • Posts: 839
  • Segített?: +31/-13
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #7 on: 2013 March 07, 15:07:39 pm »
igazán nincs mit. kontakttisztítóval fújd be utána meg wd 40 dugd össze aztán talán nem kell bántanod pár évig.
Ford a márka Ford vezet, Fordnál jobb csak Ford lehet!
Fiesta MK2 1.6D 1984
Fiesta MK6 1.3 2004
Fiesta MK6 ST 2005

karakast

  • Guest
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #8 on: 2015 November 19, 13:04:17 pm »
Sos!
Nálam is előfordul mostanában hogy néhány percre elengedi magát a km óra (váltáskor) aztán meg visszatér.
Mi lehet a hiba? Az egyik szerelő szerint jeladó csere lesz vagy csatlakozás ...ezt hogyan tudnám egyértelműsíteni?
Autó elektromos szerelőhöz kell elvinni?

Offline Tamás

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 213
  • Segített?: +8/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #9 on: 2015 November 20, 11:17:20 am »
Szia! Ha te nem vagy nagy műszakis, akkor villanyászhoz kell vinni.
Eddigi autóim:
Alfa Romeo 75 2.4 TD 1990
Ford Fiesta 1.4 TDCI 2008 Fresh Plus
Jelenlegi autóm:
Ford Focus 1.6 TDCI 2010 Fresh

Offline pheno

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #10 on: 2015 November 20, 15:17:21 pm »
Bevittem a ford szervízbe ,ott azt mondták ráteszik gépre aztán mennek sorba...10000 ft.
Egy másik szerelő meg azt mondta hogy jeladó vagy csatlakozás.Felesleges köröket sehol nem futnék.
Ha elviszem egy autóelektromos szerelőhöz az elvileg ugyanazt meg tudja állapítani mint a szervíz...bár lehet az sem olcsóbb.

Offline n.fetyoka@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #11 on: 2016 March 31, 17:41:19 pm »
Sziasztok
nekem is ez a probléma jött elő.
Ennek a csatinak való tisztítására gondoltok a PCM-nél?
Kép a csatolmányban.

Offline pathfinder

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #12 on: 2016 April 01, 10:01:31 am »
Sziasztok
ismerősöm most vett egy 2006-os 1.4 benzin fiestát
vétel után két nappal nem mért a km/h óra :)
a kereskedés jó fej volt megcsinálta ingyen, a történet vége az lett, hogy szálszakadás volt az órában
viszont olyan gond van a kocsival, hogy 1500 és 2000 között mindegyik fokozatban fura morgó hangot ad a kocsi és
2000 felett mintha kicsit jobban meg is indulna, morgás/zugás mintha bal előröl jönne
azt mondták, hogy minden fiesta ilyen, de kizárt :)
még nem volt cserélve gyertya, de tervben van
a motor szépen megy, ha üresbe teszem a kocsi szépen gurul, megszűnik a fura bugás és a motor is szépen jár
váltó kuplung, mint az új
ötletek?
köszi

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #13 on: 2016 April 01, 17:04:19 pm »
Sziasztok
ismerősöm most vett egy 2006-os 1.4 benzin fiestát
vétel után két nappal nem mért a km/h óra :)
a kereskedés jó fej volt megcsinálta ingyen, a történet vége az lett, hogy szálszakadás volt az órában
viszont olyan gond van a kocsival, hogy 1500 és 2000 között mindegyik fokozatban fura morgó hangot ad a kocsi és
2000 felett mintha kicsit jobban meg is indulna, morgás/zugás mintha bal előröl jönne
azt mondták, hogy minden fiesta ilyen, de kizárt :)
még nem volt cserélve gyertya, de tervben van
a motor szépen megy, ha üresbe teszem a kocsi szépen gurul, megszűnik a fura bugás és a motor is szépen jár
váltó kuplung, mint az új
ötletek?
köszi
Ja, kereskedő duma "minden Fiesta ilyen". Ez kb olyan, hogy "minden kereskedő ilyen".
Nem tudom, milyen bugás, s mi okozza.
A gyertyákat, vezérlést, olajat, szűrőket tessék cserélni, a lehető leghamarabb!
Rossz gyertyákkal, további kiadásokat lehet generálni. Trafó, gyertyakábelek. Egy elszakadt vezérműszíjjal meg motorcserére lehet gyűjteni, stb...
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline pathfinder

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #14 on: 2016 April 01, 18:53:13 pm »
szia
tény, hogy látatlanba kb. lehetetlen behatárolni a "bugást"
a teljes szervíz napok kérdése, csak a szerelő nem ér rá. én már kerestem volna másik szerelőt, de a tulaj majd 60 éves és mondhatni régimódiba nyomja, nem szeret variálni ha már egyszer beszélt valakivel.
jó magam 6 éve hajtok egy focust, igy van egy pici tapasztalat fordban, már olajat meg gyertyát is cseréltem volna, hogy legalább a gyújtás rendszert ki lehetne zárni a hibák közül, "de nem, már le van beszélve, még két hét"... csak azon lehet segíteni aki akarja
ha mégis lenne ötlet mi okozhatja a fura "hurutos" erőlködős hangot amit csak sebességben produkál, azt szívesen veszem
 :notworthy: