Author Topic: Km-óra nem mér menetközben.  (Read 39445 times)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #15 on: 2016 April 01, 21:44:00 pm »
szia
tény, hogy látatlanba kb. lehetetlen behatárolni a "bugást"
a teljes szervíz napok kérdése, csak a szerelő nem ér rá. én már kerestem volna másik szerelőt, de a tulaj majd 60 éves és mondhatni régimódiba nyomja, nem szeret variálni ha már egyszer beszélt valakivel.
jó magam 6 éve hajtok egy focust, igy van egy pici tapasztalat fordban, már olajat meg gyertyát is cseréltem volna, hogy legalább a gyújtás rendszert ki lehetne zárni a hibák közül, "de nem, már le van beszélve, még két hét"... csak azon lehet segíteni aki akarja
ha mégis lenne ötlet mi okozhatja a fura "hurutos" erőlködős hangot amit csak sebességben produkál, azt szívesen veszem
 :notworthy:

Értem. Hát amíg eltellik a két hét, addig hangosabbra kell venni a zenét.!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline n.fetyoka@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #16 on: 2016 April 02, 19:01:21 pm »
Sziasztok
nekem is ez a probléma jött elő.
Ennek a csatinak való tisztítására gondoltok a PCM-nél?
Kép a csatolmányban.

Szóval szerintetek ezt a csatit befújhatom kontaktsprével?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #17 on: 2016 April 02, 21:45:06 pm »
Szóval szerintetek ezt a csatit befújhatom kontaktsprével?

Szerintem igen, saját felelősségre! Én simán lehúznám, s befújnám kontakt spray-vel, majd várnék, hogy elpárologjon, s összedugnám.
« Last Edit: 2016 April 02, 21:46:59 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline n.fetyoka@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #18 on: 2016 April 03, 08:56:19 am »
Szerintem igen, saját felelősségre! Én simán lehúznám, s befújnám kontakt spray-vel, majd várnék, hogy elpárologjon, s összedugnám.
Nagyon nem tudtam lehúzni bárhogy rángattam. Van rajta 4 pöcök, kettőnek a kipattintásával próbálkoztam, de tört egyből.
Van valami trükk?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #19 on: 2016 April 03, 10:39:18 am »
Nagyon nem tudtam lehúzni bárhogy rángattam. Van rajta 4 pöcök, kettőnek a kipattintásával próbálkoztam, de tört egyből.
Van valami trükk?

Biztos, mert nem tudtad széthúzni. Sajnos én nem tudom, mert én még nem szedtem szét a mienkét.
Nincs középen a stekkerben egy rögzítő csavar?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #20 on: 2016 April 03, 14:17:13 pm »
Nagyon nem tudtam lehúzni bárhogy rángattam. Van rajta 4 pöcök, kettőnek a kipattintásával próbálkoztam, de tört egyből.
Van valami trükk?


Üdv.
A stekker közepén van egy csavar, amit le kell fúrni.
Az én PCM-em Sim21, a tiéd lehet hogy más, de a csati ugyan az.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline n.fetyoka@gmail.com

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #21 on: 2016 April 04, 16:58:49 pm »
Üdv.
A stekker közepén van egy csavar, amit le kell fúrni.
Az én PCM-em Sim21, a tiéd lehet hogy más, de a csati ugyan az.


Ha lefúrom, hogy rakom vissza? Nincs erre valami illusztrációs leírás?
(hihetetlen, hogy egy csati levétele ennyire bonyolult)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #22 on: 2016 April 04, 18:42:31 pm »
Ha lefúrom, hogy rakom vissza? Nincs erre valami illusztrációs leírás?
(hihetetlen, hogy egy csati levétele ennyire bonyolult)
Én leszedném az akkutartó dobozról, hogy jobban hozzáférjek. Valószínű nem a csavart fúrod le, hanem egy kupakot ami takarja, s utána férsz hozzá a csavarhoz. És ha jól láttam, még négy műanyag pöcök rögzíti, amiből kettőt letörtél (ahogy írtad).
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #23 on: 2016 April 04, 19:03:44 pm »
Ha lefúrom, hogy rakom vissza? Nincs erre valami illusztrációs leírás?
(hihetetlen, hogy egy csati levétele ennyire bonyolult)

Üdv.

Nem én csináltam, a szerelő.
A fejét lefúrta, miután a csatlakozót lehúzta,
a menetes szárat ki tudta tekerni.
Aztán kapott új csavart.

Nem szokták levenni, úgy tudom amikor szerelik,
nyomatékolják és eltörik a csavar feje,
azért nem lehet simán kivenni.
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline mernokur

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +2/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #24 on: 2016 May 12, 18:57:34 pm »
Sos!
Nálam is előfordul mostanában hogy néhány percre elengedi magát a km óra (váltáskor) aztán meg visszatér.
Mi lehet a hiba? Az egyik szerelő szerint jeladó csere lesz vagy csatlakozás ...ezt hogyan tudnám egyértelműsíteni?
Autó elektromos szerelőhöz kell elvinni?
Sziasztok!
Gondoltam mások okkulására, hátha segít: nálam fél évig csinálta. (2006 1,3 A9JA) Hol volt sebességmérés, hol nem. Főleg télen hideg időben, illetve nedvesebb párás időjárás esetén. Ez ugye féllaikusként: "valami kontakthiba". Aztán volt, hogy több hétig ment. Ha nem ment viszont az összes megtett út sem nőtt: tehát nem jön be sebességjel...
Nos nem húznám, vizsga miatt muszáj volt rájönni, megoldani. Egy felesleges műszercsoport "javítás" után végül most már ki merem jelenteni, hogy egyértelműen a sebesség jeladó volt (VSS). Utángyártott cserealkatrész (6-7E HUF) és azóta tökéletes. A szenzor cseréje egy külön ügy, horror kiszedni.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #25 on: 2016 May 13, 10:06:59 am »
...

Kattintottam egy segítettet.   :)

Mindenkinek jár, aki megírja, hogy hogyan javított meg egy hibát.  ;)
« Last Edit: 2016 May 13, 10:08:37 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline pheno

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #26 on: 2016 September 29, 14:54:54 pm »
Jó nagy szarban vagyok.
Egy pár hónapig szaladgáltam úgy a fiestával ,hogy többször is elment-visszajött a kilóméteróra.Kb. 1 hónapja világítani kezdett a motorhiba lámpa így nem volt mit tenni elvittem az autót szerelőhöz.Ő megállapította hogy jeladó csere lesz ....ez meg is történt bár elég húzós volt a munkadíj mert a kiszereléséhez a váltót is ki kellett szednie.
3 napig ment hibátlanul majd megint leállt. Elvittem egy autóelektromos szerelőhöz aki 3 nap után megállapította hogy a pcm modul ,a motorvezérlő lesz a hibás.De azért még kiszedte az óra csoportot és átküldte egy haverjának aki állította hogy 90%-osan az óracsoport lesz a hibás.Majd ő is visszaküldte hogy bele sem teszi az óracsoportba a kent-modult mert biztos ő is benne hogy a pcm a hibás.
Elmentem a ford szervízbe ,vázoltam a helyzetet és azt mondták hogy a pcm csak nagyon ritkán szokott ebben ludas lenni.Jövő héten átvizsgálják.
Közben a szerelő (aki cserélte a jeladót ) azt mondta hogy ő se hisz a motorvezérlő hibában mert ha az rossz lenne akkor gyakorlatilag mindent blokkolna ,nem is tudnék menni az autóval.

Ja ,azt még elfelejtettem ,hogy a szervízben rákérdeztem azért egy új motorvezérlő árára. 460.000FT !!!!Ennyit nyílván nem fogok egy tizenéves autóra költeni.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #27 on: 2016 September 29, 19:10:38 pm »
Jó nagy szarban vagyok.
Egy pár hónapig szaladgáltam úgy a fiestával ,hogy többször is elment-visszajött a kilóméteróra.Kb. 1 hónapja világítani kezdett a motorhiba lámpa így nem volt mit tenni elvittem az autót szerelőhöz.Ő megállapította hogy jeladó csere lesz ....ez meg is történt bár elég húzós volt a munkadíj mert a kiszereléséhez a váltót is ki kellett szednie.
3 napig ment hibátlanul majd megint leállt. Elvittem egy autóelektromos szerelőhöz aki 3 nap után megállapította hogy a pcm modul ,a motorvezérlő lesz a hibás.De azért még kiszedte az óra csoportot és átküldte egy haverjának aki állította hogy 90%-osan az óracsoport lesz a hibás.Majd ő is visszaküldte hogy bele sem teszi az óracsoportba a kent-modult mert biztos ő is benne hogy a pcm a hibás.
Elmentem a ford szervízbe ,vázoltam a helyzetet és azt mondták hogy a pcm csak nagyon ritkán szokott ebben ludas lenni.Jövő héten átvizsgálják.
Közben a szerelő (aki cserélte a jeladót ) azt mondta hogy ő se hisz a motorvezérlő hibában mert ha az rossz lenne akkor gyakorlatilag mindent blokkolna ,nem is tudnék menni az autóval.

Ja ,azt még elfelejtettem ,hogy a szervízben rákérdeztem azért egy új motorvezérlő árára. 460.000FT !!!!Ennyit nyílván nem fogok egy tizenéves autóra költeni.
Én alapból visszavittem volna a szerelőnek - aki a húzós munkadíjat elkérte tőled -, hogy gariba csinálja meg. Ugyanis a hiba fent áll, ő meg a pénzt elrakta.
Ez a történet is rámutat, hogy előbb diagnosztizálunk azután cserélünk/javítunk. A te kontódra, könnyen mondja, hogy szerintem ez a baja, cseréljük ki. Meg kell győződni róla! Mivel mellétippelt, csinálja meg, vagy adja vissza a pénzed.
Másik a PCM. Nem csak a Fordnál lehet kapni. Bontók is vannak az országban. Csak típus azonosat kell venni.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #28 on: 2016 September 29, 23:35:59 pm »
...
Egy pár hónapig szaladgáltam úgy a fiestával ,hogy többször is elment-visszajött a kilóméteróra.Kb. 1 hónapja világítani kezdett a motorhiba lámpa ...

Egyáltalán nem biztos, hogy a motorvezérlő lámpa a sebességjeladó hibája miatt gyulladt ki. Tudsz hibakódokat?

Az sebességjeladó hibáját minden segédeszköz nélkül ki lehet olvasni az LCD-n.
pl. ITT van leírva, hogy hogyan.
Az LCD-n főleg azok a hibák látszanak, amik a műszerfal és valamelyik szenzor kapcsolatát érintik.

A motor hibáihoz OBDII kiolvasó kell.

Ha bontóban veszel PCM-et, érdeklődj utána pontosan, hogy mi kell az immobilizer rendes működéséhez. A minimum, hogy szakszevízben engedélyeztetni kell a Te kulcsaidat, de vannak olyan autók (más márka), ahol a motorvezérlés és az immo bontott kompjuterét együtt kell cserélni.
De ez még messze van, ne siesd el.
Mk6 1.3 benzin

Offline pheno

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Km-óra nem mér menetközben.
« Reply #29 on: 2016 September 30, 14:18:02 pm »
És ehhez a részhez mit szóltok?

"...Közben a szerelő (aki cserélte a jeladót ) azt mondta hogy ő se hisz a motorvezérlő hibában mert ha az rossz lenne akkor gyakorlatilag mindent blokkolna ,nem is tudnék menni az autóval...."


Nem tudom hogy mennyibe kerül egy bontott pcm körülbelül de gyanítom hogy az összehangolással meg mindennel együtt az sem jönne ki kevésre.

Update:felhívtam egy emberkét a racing bazáron ahol bontott motorvezérlők kaphatók.35000 ft-ra mondta ...meg még azt is ,hogy ő még olyanról nem hallott hogy a kilométerszámláló nem működése miatt vett volna valaki új motorvezérlőt.
Hááát nem tudom.

Most már nagyon kíváncsi leszek a ford szervizes diagnosztika eredményére.Mivel lesz az másabb mint amikor az autóelektromos szerelő bemérte?


Ha valaki esetleg csak privát üzenetben adna tanácsot azt is megköszönném
« Last Edit: 2016 September 30, 16:12:33 pm by pheno »