Author Topic: Motor figyelmeztető lámpa  (Read 132800 times)

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #90 on: 2013 December 10, 08:55:22 am »
Sziasztok!

Korábban másik fórumban írtam már, nekem is van motorrángatós gondom. ( 2005, 1,4 16V Duratec ) 2.3.4. fokozatba kapcsoláskor az istennek nem hajlandó felvenni a ritmust, mintha visszafojtana, dadog, rángat, minden baja.. kb. 1 hónapja jártam szervízben, nem tudtak rá semmit mondani. A mai reggelig nem volt semmi más jele, csak ennyi.. Ma reggel azonban 3-4 sebességben szintén rángatott. Nem vettem el a gázt, hanem úgyanúgy rajta tartottam a lábam, gondolván, hogy majd csak felveszi az ütemet.. És ekkor villogni kezdett a Motor figyelmeztető lámpa.. Villogott párat, nem számoltam, hogy mennyit, aztán pedig magától abbahagyta, pár másodperc volt, pár méter. Épp piros lámpához értem, így ki is vettem üresbe, fékeztem, de amikor villogott és sebességben volt még,akkor sem volt semmi más jel.. teljesítmény csökkenés, "letiltás", stb...
Tudom, hülyén hangzik, de hátha Nektek mond valamit, vagy találkozott már valaki ilyennel: Mikor produkálja ezt e rángatást - tök mindegy, hogy hideg, vagy meleg a motor :S  - akkor ha adom neki a gázt, nem veszem el, akkor időnként hallható egy "csattanó" hang, és utána jól működik..
gyertyák cserélve, gyűjtókábel köteg cserélve..
Amit még észrevettünk, hogy a motortérben az üzemanyag cső és a vákuum cső ahol találkozik, és bemegy az injektorokhoz, ott az üzemanyag cső mozgatásakor "sziszegő" hang van, mintha falsot szívna... Én arra gyanakszom, hogy esetleg ez lehet a valós probléma, és ha a benzin mellé valóban tud falsot szívni, akkor a vákuum csőnél meg a nyomásszabályzó nem jól határozza meg a levegő mennyiséget..
Viszont nem merünk hozzányúlni a benzincsőhöz, mert nem tudjuk, cserélhető-e?.. csinálta már valaki? néztem cromaxnál is, bárdinál is az eszközöket, de kifejezetten ilyen jellegű "javító szettet" nem találtam..
A sziszegő hang közvetlen a nyomásszabályzó előtt van, ahogy a benzincső rá van húzva - és gondolom, melegítve - a kis könyökre..
Javította ezt már valaki? és egyáltalán? van valakinek elképzelése, hogy ez így mind összefügghet-e a checkengine-nel?
Már egyszerűen tanácstalan vagyok, mert annyi szerelő látta már, és mindegyik csak legyint... én meg nem tudok elindulni egy zöld lámpánál... :S
Köszi előre is!
Nyusz

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #91 on: 2013 December 10, 17:47:17 pm »
Ha a check engine villogott, akkor kell, hogy legyen eltárolt hibajelzés.

Ki tudod olvastatni?
Mk6 1.3 benzin

Offline ebédfuti

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #92 on: 2013 December 10, 20:08:32 pm »
Sziasztok!

Korábban másik fórumban írtam már, nekem is van motorrángatós gondom. ( 2005, 1,4 16V Duratec ) 2.3.4. fokozatba kapcsoláskor az istennek nem hajlandó felvenni a ritmust, mintha visszafojtana, dadog, rángat, minden baja.. kb. 1 hónapja jártam szervízben, nem tudtak rá semmit mondani. A mai reggelig nem volt semmi más jele, csak ennyi.. Ma reggel azonban 3-4 sebességben szintén rángatott. Nem vettem el a gázt, hanem úgyanúgy rajta tartottam a lábam, gondolván, hogy majd csak felveszi az ütemet.. És ekkor villogni kezdett a Motor figyelmeztető lámpa.. Villogott párat, nem számoltam, hogy mennyit, aztán pedig magától abbahagyta, pár másodperc volt, pár méter. Épp piros lámpához értem, így ki is vettem üresbe, fékeztem, de amikor villogott és sebességben volt még,akkor sem volt semmi más jel.. teljesítmény csökkenés, "letiltás", stb...
Tudom, hülyén hangzik, de hátha Nektek mond valamit, vagy találkozott már valaki ilyennel: Mikor produkálja ezt e rángatást - tök mindegy, hogy hideg, vagy meleg a motor :S  - akkor ha adom neki a gázt, nem veszem el, akkor időnként hallható egy "csattanó" hang, és utána jól működik..
gyertyák cserélve, gyűjtókábel köteg cserélve..
Amit még észrevettünk, hogy a motortérben az üzemanyag cső és a vákuum cső ahol találkozik, és bemegy az injektorokhoz, ott az üzemanyag cső mozgatásakor "sziszegő" hang van, mintha falsot szívna... Én arra gyanakszom, hogy esetleg ez lehet a valós probléma, és ha a benzin mellé valóban tud falsot szívni, akkor a vákuum csőnél meg a nyomásszabályzó nem jól határozza meg a levegő mennyiséget..
Viszont nem merünk hozzányúlni a benzincsőhöz, mert nem tudjuk, cserélhető-e?.. csinálta már valaki? néztem cromaxnál is, bárdinál is az eszközöket, de kifejezetten ilyen jellegű "javító szettet" nem találtam..
A sziszegő hang közvetlen a nyomásszabályzó előtt van, ahogy a benzincső rá van húzva - és gondolom, melegítve - a kis könyökre..
Javította ezt már valaki? és egyáltalán? van valakinek elképzelése, hogy ez így mind összefügghet-e a checkengine-nel?
Már egyszerűen tanácstalan vagyok, mert annyi szerelő látta már, és mindegyik csak legyint... én meg nem tudok elindulni egy zöld lámpánál... :S
Köszi előre is!
Nyusz

Szia!
A rángatás, meg a csattanás miatt megnézném a gyújtótrafót kiszerelt állapotában. Nem olyan borzalmas kiszedni, elképzelhető hogy megrepedt a ház, emiatt elkóborol a szikra, áthúz. mielőtt szétszednéd a motort, szerintem erre azért nézz rá!

üdv. ef.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #93 on: 2013 December 11, 09:04:03 am »
Villogó check engine az elvileg azt jelenti, hogy vészüzemre kapcsol a motor és kb. 2ezer fölé nem is tudod forgatni. Nekem ilyen akkor volt amikor gyári hibás gyertya miatt nem ment egy henger. Értem én, hogy cseréltél gyertyát meg kábeleket, de én is gyújtás felé tapogatnék.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #94 on: 2013 December 14, 20:28:18 pm »
Olvastam itt, hogy hogyan kell.. bár csinálni még nem csináltam, de nem tűnik nagy ördöngősségnek a kivillogtatás.. azzal tudok rosszat csinálni, vagy inkább olvastassam ki konkrétan szerelővel, computerrel?

Ha a check engine villogott, akkor kell, hogy legyen eltárolt hibajelzés.

Ki tudod olvastatni?


Offline nyuszi0301

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #95 on: 2013 December 14, 20:33:54 pm »
Villogó check engine az elvileg azt jelenti, hogy vészüzemre kapcsol a motor és kb. 2ezer fölé nem is tudod forgatni. Nekem ilyen akkor volt amikor gyári hibás gyertya miatt nem ment egy henger. Értem én, hogy cseréltél gyertyát meg kábeleket, de én is gyújtás felé tapogatnék.

Nem volt utána semmi gond. magától abba is hagyta a villogást pár másodperc elteltével, és bár megijedtem hirtelen, ezért félre is álltam, leállítottam, majd utána újra indítottam, de azóta nyoma nincs semminek. Persze a rángatás az megvan, sőt, most legutóbb már 5. -ben is folyamatos sebességnél nem volt gond, viszont amikor gázt akartam adni neki, akkor megint rántott kettőt..

egyre biztosabb, hogy elektromos gond lesz itt.. csak nem akarok már találgatni.. gyári ford gyertyákat raktunk bele direkt, elvileg másfél hónapja meg is nézték őket, de nem volt semmi gond velük.. nem tudom...

Konkrét javaslatotok van esetleg, hogy kihez fordulhatnék segítségért Pesten, környékén? Aki tudja, hogy mihez kell nyúlni, felismeri a hibát, rá tud mérni a dolgokra, ki tudja mérni, ha van vhol gond?

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #96 on: 2013 December 15, 15:41:25 pm »
olvastasd ki rendes műszerrel.

Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #97 on: 2014 January 17, 17:59:02 pm »
Nekem már lassan 3 éve világít :-)

Megnézte több szerelő is+szakszervizben mondták hogy minden oké,ez csak egy kontact hiba:-)
Ki is lett ütve de pár km megtétele után megint világított .-)
Nem is nagyon zavar már :-) Így marad!

Üdv
Zotya

Offline artzoli

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #98 on: 2014 November 25, 22:49:03 pm »
sziasztok nekem is ugyan ezt csinálja mint nyuszinak
a hibakódok  a következők
P0302 
p0302 Cylinder 2 misfire detected
p0460 Fuel level sensor circuit
... Fiesta 2003 as 1.3 benzin 69LE
Ha a check engine villogott, akkor kell, hogy legyen eltárolt hibajelzés.

Ki tudod olvastatni?


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #99 on: 2014 November 27, 03:40:43 am »
sziasztok nekem is ugyan ezt csinálja mint nyuszinak
a hibakódok  a következők
P0302  
p0302 Cylinder 2 misfire detected
p0460 Fuel level sensor circuit
... Fiesta 2003 as 1.3 benzin 69LE

A gyujtaskimaradas (pontosabban egeskimaradas) veszelyes hiba. Az elegetlen uzemanyagtol tonkremehet a katalizator.  :(

Ha ingyen tudsz hibat kiolvastatni, akkor legegyszerubb a trafon megcserelni a 2-es es 3-as gyertyakabeleket. Ha a hiba P303-ra valtozik, akkor 90 %, hogy a trafo a hibas.

De akkor is erdemes megfontolni a trafocsere mellett a gyertyacseret es kabelcseret (vagy legalabb kabelkimerest) is, mert lehet, hogy ezek hibaja tette tonkre a trafot.
A gyujtashibat legkonnyebb ugy elohozni, hogy pl. negyesben hagyod alapjaratig lassulni az autot, majd 1/2-3/4 gazt adsz. Ha rangat, akkor gyujtashiba es lesz hibajelzes is.



Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #100 on: 2017 August 01, 14:14:35 pm »
Sziasztok!
Nekem is nemrég dobott egy p0420-at. A fórumon olvasgatva kicsit megnyugodtam, mert én is pályán mentem 500k-t majd városban elkzdtem tötyörögni.  Valaki azt írta, hogy ilyen körülmények között előjöhet.
Ami miatt mégis elkezdtem aggódni az ez: (nem tudom sikerült-e csatolni a képet)
img http://keptarhely.eu/view.php?file=20170802v00mz47j.jpeg


Ez alapján lehet kuka a katalizátorom?

« Last Edit: 2017 August 02, 11:01:48 am by brombi »

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #101 on: 2017 August 02, 09:57:07 am »
...nem tudom, hogy lehet ide képet csatolni.

ITT van róla némi info.
Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #102 on: 2017 August 02, 11:02:18 am »
ITT van róla némi info.

Na, belinkeltem.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #103 on: 2017 August 03, 04:27:33 am »
Sziasztok!
...
Ez alapján lehet kuka a katalizátorom?



Szerintem sajnos igen. Az enyémben így néz ki a két szonda jele.

Pl. az M-O oszlopokban a második szonda jele szinte alig változik. (A piros vonal nagy beszakadásainál motorfékkel mentem. Az elektronika elvette a benzint, jogos az ingadozás.)


Mk6 1.3 benzin

Offline brombi

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 17
  • Segített?: +0/-0
Re:Motor figyelmeztető lámpa
« Reply #104 on: 2017 August 03, 08:00:50 am »
Szerintem sajnos igen. Az enyémben így néz ki a két szonda jele.


Igen, olvastam az előbbi hozzászólásodat pár oldallal visszább, ezért is gondoltam. Csinálok rendes mérést, hosszabbat, és becsatolom, hátha az jobban néz ki :)
Akkor ez most kb. csak annyit jelent, ha rossz a kata, hogy sz@rabb levegő megy ki a kipufogón nem? mást nem befolyásol.?