Author Topic: Légterelő  (Read 30235 times)

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Légterelő
« on: 2007 May 22, 12:35:06 pm »
Sziasztok!

Légterelőt szeretnék a szekérre, legalább előre, mert elég nagy a huzat és az eső is be-be csepereg lehúzott ablaknál. Ha valakinek van ilyen szerkezete kérem erősítsen meg abbéli hitemben, hogy nem felesleges pénzkibodás.
A Szatuna.hu-n láttam, hogy van az én Fiestámra is. Ha valaki hallott már valamit róluk, szívesen olvasnám a véleményét. De annak is aki tud máshol jó minőségűt.
A neten láttam néhányat, de még képről is csúnyának és silánynak tűnt a termék.
A Szatunás viszont nem rossz csak Balatonfűzfőn vannak és bár elküldik postán, azért jobban örülnék ha ők tennék fel. Gondolom a garanciába az nem kavarana be.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Légterelő
« Reply #1 on: 2007 May 23, 05:55:57 am »
Engem is érdekelne a dolog, mert tényleg zavaró a bevágó szél. Sajnos tapasztalatom nincs, de kíváncsi vagyok  :o
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Légterelő
« Reply #2 on: 2007 May 23, 08:50:17 am »
Nos nekem egy "HEKO Team" márkályú terelőm van, ami szerintem jobban illik a kocsihoz mint a Szatuna, mármint formára, bár ez is ízlés kérdése. Nos én felraktam télen és sajnálattal vettem észre, hogy az üveget nem tudtam felhúzni (első üveg, elektromos) kiderült nyáron kellett volna felrakni,m nert akkor a kereten lévő anyagok jobban idomulnak, és ez meg is történt. Mondjuk, még a telet kiváncsian várom, de ez a jövő!
A hátsó ablaknál speciel ilyen bajom nincs. Csak annyi, hogy amit kap mellé az ember "U" alakú rozsdamentes acélt, hogy a keretbe dugja az ember, ezzel odaszorítja a terelőt, mástészt ebbe úszik bele az ablak. Namost a probléma vele, hogy se magasságra, se széltében nem fér bele a keretbe. Marad a ragasztás, valami erős ragasztóval, de őszíntén megmondom erre még nem vitt rá a lelkem, bevallom őszíntén én félnék összekenceficézni a kicsi-kocsimat. Ez lehet hogy hülyeség, de ez van :)
Remélem tudtam segíteni.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Légterelő
« Reply #3 on: 2007 May 23, 10:37:41 am »
Nekem is a Kuti által emlegetett Team HEKO tipusú légterelő figyel az első ajtókon.
A dizájnra semmi panaszom nem lehet. Sokat dob a kocsin ;)(profilomban van kép a gépsasról)
A légterelő funkcióját is szépen ellátja, bár én egy kicsit kicsi (Slim, ha jól tudom) verziót vettem, igy inkább esztétikai értéke van...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

tibszi

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #4 on: 2007 May 23, 12:14:23 pm »
Ha már légterelőről van szó...........
Ablaktörlőre nem tud valaki légterelőt? A top az lenne, ha ford logós lenne!!!!
Kizárólag a dizájn kedvéért kell, tudom hogy semmi értelme.
Köszi.

jocc

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #5 on: 2007 May 23, 13:04:10 pm »
Hi! Én is Heko-t vettem az első ajtókra, 5500-ért. Hát, nekem nem jött be.
Lepucoltam a gumikat rendesen, ráragasztottam, befeszítettem a helyére, úgy ahogy mondták, de 2 nap múlva lejött.
Nem feszül meg rendesen, mintha kisebb (rövidebb) lenne a kelleténél. Az 1 cm2 ragasztófelület (már ha lehet így csúfolni) nevetséges, semmit sem ér. Mit lehet ilyenkor csinálni? Visszavinném, de a blokkot meg eldobtam. Ragasztgatni meg én sem akarok össze-vissza. Csak elrontanám a gumikédert, aztán azt is cserélhetem. Most akkor dobjam ki? - Mondjuk jó lehet még bumerángnak :)  V.kinek v.mi ötlete?

Szerintem Szatunák vegyetek. Igaz, 2000 Ft-tal drágább, de nagyobb. +Szerintem a minősége is jobb.
« Last Edit: 2007 May 23, 13:09:31 pm by jocc »

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Légterelő
« Reply #6 on: 2007 May 23, 13:19:21 pm »
Mk7,6-nál ragasztó nékül teszed be az első terelőket nem eshet be, amúgy én az első+ hátsó párt 7000HUFért vettem összesen.
A hátsó viszont más ott nem feszíti be magát, oda kellene az az ú alakú szoritó, de az meg nagy!:(
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

jocc

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #7 on: 2007 May 23, 13:27:16 pm »
Ja, én MK3-ba vettem. Na mindegy, de akkor is kiesik a helyéről. Oda rövid, ez van. Majd visszaviszem, kíváncsi vagyok, mit szólnak hozzá...
(+ a Szatuna jobban paszzol, rögzítő csavart is adnak hozzá.)
« Last Edit: 2007 May 23, 17:29:30 pm by jocc »

jocc

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #8 on: 2007 May 23, 17:32:09 pm »
Ha már légterelőről van szó...........
Ablaktörlőre nem tud valaki légterelőt? A top az lenne, ha ford logós lenne!!!!
Kizárólag a dizájn kedvéért kell, tudom hogy semmi értelme.
Köszi.

Itt van egy csomó marhaság:
http://www.autotuningshop.hu/index.php?fokat=12

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Légterelő
« Reply #9 on: 2007 June 01, 17:47:58 pm »
Sziasztok!

Kicsit vesztettem a lendületből, mert nem nagyon vidítottak fel a tapasztalataitok. Nekem az ablak felső részénél valami bársonyszerű anyag van, ezért a ragasztás eléggé zavarna. Lehet, hogy rákérdezek a Szatunánál, hogy ők milyen technologiát használnak, de a legkisebb esztétikai vagy mechanikai probléma is elriaszt.
Köszönöm a véleményeket, majd beszámolok, ha meghoztam a döntést és tudok használható tanácsot adni.

jocc

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #10 on: 2007 June 03, 07:42:46 am »
Asziszem a Szatunás légterelőt csavarozni is lehet. Adnak hozzá ilyen kis műanyag pöcköt, azzal lehet oldalról ráerősíteni a gumikéderre. Amúgy a légterelő peremén lévő ragasztó nem vészes, nem okoz kárt. 2 vagy 3 ponton van,  max. 2 cm2 a ragasztófelülete és kb. tixo-erősségű. Szal nem kell megijedni, nem roncsol semmit, simán lejön (még idő előtt). De ha rendesen beszorul a légterelő a helyére, elvileg semmi dolgod, nem kell se ragacs, se csavar.

Én azért szívtam meg, mert nekem a Heko-s nem szorul be, kb. 1 cm-vel rövidebb. Ahhoz meg nem adnak csavart. De az is lehet, hogy az ablakom már cserélve/szerelve lett, nem úgy feszülnek a gumik, ahogy kellene. Ezért ragasztanom kell.
« Last Edit: 2007 June 03, 07:46:50 am by jocc »

tavaszilevente

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #11 on: 2007 June 08, 13:55:35 pm »
Üdv Mindenkinek!

Személy szerint a vadiúj HEKO légterelőt sikerült nagyon profin eltörnöm. Egyszerűen nem fér be. Vagyis befér, de amikor az ablakot felhúzod, bezúzza. Ez a vezető oldalon volt, a másik oldalon profi.
Szóval ennyit erről, elektromos ablakemelő, nem tudom számít-e.
Most kérdeztem mennyi rá a gyári, 10.662 zsé, de felteszik ők, ha gond lenne.
Meggondolandó...

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: Légterelő
« Reply #12 on: 2007 June 23, 08:43:56 am »
Sziasztok!

Július közepén megyek a Szatunához és ha minden jól megy már király légterelőkkel jövök el tőlük. Megnéztem pár verdát (Astra Classic és Suzukik) és nagyon bíztatónak tűnik a dolog bár nem tudom hol csináltatták. Ha meglesz beszámolok a részletekről. Addig is köszönöm a véleményeket!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Légterelő
« Reply #13 on: 2007 June 23, 15:07:16 pm »
Tavaszilevente: Elektromos az ablakom és az anyósűlésit nehezebben viszi fel, rá kell segíteni, de ha vizes és meleg az idő simán. A vezető oldali se perfelt, no mindegy. By Heko Team, őszíntén a Szatunás meg nem tetszik, és a múltkori párbeszéd óta nem is vennék tőlük semmit!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Fióka

  • Guest
Re: Légterelő
« Reply #14 on: 2007 July 04, 13:49:34 pm »
Nekem is Team HEKO tipusú légterelőm van, teljesen jó. Anno a szervizben tették fel. (még az alőző tulaj intézte)
Szuper, semmi gondom nem volt vele eddig.