Author Topic: 1.1i fityesz nem húz rendesen  (Read 21275 times)

MNX

  • Guest
1.1i fityesz nem húz rendesen
« on: 2006 December 14, 16:21:28 pm »
Sziasztok, elöször is mindenkit köszöntök, uj tag vagyok.
Vettem egy 1,1i, 92-ös Fiestat és nem vagyok megelégedve a menetteljesítményével.
3500- 4500 ig jol huz, majd ahol kellene jelentkezzen az erő, ott teljesen passzivan pörög.
Alapjáraton jó a nyomaték, de nagy fordulatnál nem  huz rendesen.Mi lehet az oka?Egy autoszerelő
kicseréltette a lambda szondát, de nem sok a változás.A végsebessége is csak 120-125.Pont ugy viselkedik, mintha kicsi lenne az előgyujtása, de állítólag nem lehet ezeknél gyujtást állitani.
Legyetek szivesek, ha tudtok, adjatok valami jó ötletet
« Last Edit: 2006 December 14, 18:19:52 pm by viktorwrz »

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #1 on: 2006 December 14, 18:33:27 pm »
Sziasztok, elöször is mindenkit köszöntök, uj tag vagyok.
Vettem egy 1,1i, 92-ös Fiestat és nem vagyok megelégedve a menetteljesítményével.
3500- 4500 ig jol huz, majd ahol kellene jelentkezzen az erő, ott teljesen passzivan pörög.
Alapjáraton jó a nyomaték, de nagy fordulatnál nem  huz rendesen.Mi lehet az oka?Egy autoszerelő
kicseréltette a lambda szondát, de nem sok a változás.A végsebessége is csak 120-125.Pont ugy viselkedik, mintha kicsi lenne az előgyujtása, de állítólag nem lehet ezeknél gyujtást állitani.
Legyetek szivesek, ha tudtok, adjatok valami jó ötletet

ez ilyen,én is most vettem egy ilyet ponbt ugyan ez van!!!!!!

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #2 on: 2006 December 14, 18:35:20 pm »
Végre valaki.... ;)

Nekem ugyan ilyen van, csak még a karburátoros verzió és nekem is hasonlóan viselkedik az autó.
Sajna még nem jöttem rá a megoldásra, viszont tippjeim vannak.
Nálam már cserélve lett szinte minden. Kábelek, gyertyák még a karburátort is felújítottam.
Persze eredménytelenül :-\ Szerelő azt mondta, hogy biztos a karburátorom a régi és amiatt csinálja.
A gyújtás pedig tényleg nem állítható.
Az egyetlen tippem még az, hogy a motorvezérlő elektronikában lévő vákuumos előgyújtás kapcsoló kezdi feladni a harcot. Ez megmagyarázná a Te elméletedet.
Csak hát bontottan az ilyet elég lutri megvenni, újban pedig elég drága - nekem 30K -t mondtak a boltban. Pedig már más nem lehet.
Ha tudod, cseréld ki valakiével - persze, ha van más - ugyan ilyen - fityeszes ismerősöd (nekem sajna nincs itt helyben :'().

Szólj, ha jutsz valamire.

U.i.: azért csodákat ne várj ettől a motortól
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Rodder

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #3 on: 2006 December 15, 10:34:50 am »
nekem is ilyen csodám van... és szintén zenész

farago.tamas

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #4 on: 2006 December 15, 11:23:03 am »
Sziasztok!

Tudok ajánlani egy most forgalomba kerülő üzemanyag tablettát.
Ez talán segithet a motor dinamizmusán és a húzásán is.
Ki kellene próbálni.
Az aprőhirdetések közé is felraktam.

Nekem bevált.
Amit érzek:
-- dinamikusabb az autó
-- jobban húz
-- alacsony fordulatszámon nagyobb fokozatban is remek.
-- fogyasztás:  280 km /  10 l    (ebben a hidegben)
    max 100 as tempóval nem sportos vezetési stílusban (2006 1.4 Tdci)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #5 on: 2006 December 15, 13:42:52 pm »
Szerintem egy tabletta beszedése nem segít a problémán....ergo kicsit átlátszó átvágásnak érzem ezt a tablettás dolgot. :-\

Az enyém is hasonlóan fogyaszt....tabletta nélkül....és benzinből :D

Ja és néztem a weboldalt, nem éppen meggyőző....max a laikusok (v?)eszik meg.
« Last Edit: 2006 December 15, 13:50:13 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

MNX

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #6 on: 2006 December 15, 20:59:34 pm »
Köszi szépen a segítséget, még lenne két problémám, ami megoldásra vár:
 1-nagyon későre melegedik fel a motor, pedig jo a termostat, nagyon meg kell kergetnem az autót, hogy felmenjen optimális hőfokra a viz, és talán ebböl adódóan van a második problémám, ami nem más mint borzasztó nagy fogyasztás. Fele fele arányban (város és hosszú) képes meginni a 8 litert százon. Még téli időszakban is nagyon soknak tartom. Szerintetek mennyit kellene megigyon egy 1,1 i-s motor?Előre is köszönöm a segítséget

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #7 on: 2006 December 16, 09:45:31 am »
Nekem is nehezebben melegszik, kell vele mennem 1-2 kilómétert, hogy elkezdjen igazán fűteni.
A fogyasztásomat viszont ez nem befolyásolja. Igaz nekem még kéziszivatós és ,ha nem muszály akkor nem szivatom ;) - csak kigyorsításnál kell ráhúznom.
Így télen kb 6,5/100km a plafon, de akkor nagyon hidegnek kell lennie.
Nyáron elszaladgálok 5 liter környékén, de hosszútávon mértem már 4,5-et is.

Úgy hallottam az injektorosak kicsit többet kajálnak....így a 8 lityi még lehet reális is :-\
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

dage984

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #8 on: 2006 December 16, 12:39:26 pm »
Az én kis injektorosom március óta kerek 7 litert iszik meg 100-on vegyesben használva... bár most a nagy hidegben felment 7.5-re is a dolog... meg mondjuk a 90-et csak afféle útmutatónak tekintem, ha megy jobban is ;D

deltapower

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #9 on: 2006 December 19, 21:29:43 pm »
nekem 1.1 karbis fityó van, hát mit mondjak, nem egy izomállat... pont fordítva viselkedik mint a témaindítónál, nekem kis fordulaton nincs ereje (alul van egy lyuk a teljesítmény-leadásban), de 2000res fordulattól már elég szépen húz. a vége olyan 140 körül lehet, 3600 körüli fordulaton ment 125-öt, fentebb még nem kergettem (törvénytisztelő állat-polgár vagyok :))
másfél hónapja volt motorgenerálon (fúráson kívül minden, 1 hengerben volt normális kompresszió, a többiben fél-kétharmad annyi), a szerelőm azt mondta, hogy a karbi lehet a ludas abban, hogy alul köhögős. állítólag legalább 2 féle karbi lehet ezen a motoron, az enyém még a jobbik fajta, de ezen se lehet szinte semmit sem állítani (akinek van eladó karbija írjon  :)). gyújtás szintén nem állítható. karbihoz javítókészletet kapni szintén necces.
az enyémen ki volt kötve a vákumos gyújtás-vezérlő, mióta az vissza lett pakolva, mintha árnyalatnyit jobban menne, főleg hidegben ez a vákumos izé magasabban tartja a fordulatot.
ez is lassan melegszik, alapjáraton napokig (:)) lehetne járatni, pedig a fél hűtőm el van most takarva. még intenzív kergetéssel is több idő kell neki mint várná az ember.
a fogyasztásommal viszont nem vagyok túl elégedett, motorgenerál előtt 4-5,5-ig evett (ereje mondjuk nem volt), most kb 6,5-7 kell neki vegyes használatban (igaz most több kaját is kap).
tavasszal még kísérletezünk a karbival, utána kíváncsi leszek az ifjú (15 éves :)) versenyző milyen fogyasztást produkál

ja, ha valaki tud vagy lát vhol RS spoilereket, privizzen azonnal :) ugyanitt keresek ablakmosó szivattyút, 2 csöveset. (ez itt a reklám helye)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #10 on: 2006 December 20, 11:35:50 am »
nekem 1.1 karbis fityó van, hát mit mondjak, nem egy izomállat... pont fordítva viselkedik mint a témaindítónál, nekem kis fordulaton nincs ereje (alul van egy lyuk a teljesítmény-leadásban), de 2000res fordulattól már elég szépen húz. a vége olyan 140 körül lehet,
Nos, nekem is valami hasonló a dolog. Kb 2000res fordulatig dadog a motor ott elkezd pörögni egy kicsit - kb 3-4ezerig, de ezután már nincs semmi ereje.
A Lyuk nekem is megvan és rohadtul idegesít, mert mint fent említettem, már szinte mindent kicseréltem.
A vége pályán 155 km/h két személlyel ami nem rossz egy ilyen kisautótól.
Quote
karbihoz javítókészletet kapni szintén necces.
Tavaly vettem felújítókészletet (kb 5000-be fájt) , de semmit nem ért. Az autó ugyanúgy viselkedett a karbifelújítás után mint elötte. Tehát a megoldást valahol máshol kell keresni....

Nem tudom elhinni, hogy ebbe belekell nyugodni.... :-\
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

deltapower

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #11 on: 2006 December 20, 14:04:24 pm »
Quote
karbihoz javítókészletet kapni szintén necces.
Tavaly vettem felújítókészletet (kb 5000-be fájt) , de semmit nem ért. Az autó ugyanúgy viselkedett a karbifelújítás után mint elötte. Tehát a megoldást valahol máshol kell keresni....

Nem tudom elhinni, hogy ebbe belekell nyugodni.... :-\
ha a felújítókészlet sem használ, akkor megpróbálok utánanézni, hogy milyen típusú izmosabb karbit (pl. Weber) lehet ráeszkábálni. motorcsere nálam nem játszik :(
bár előtte még kipróbálunk benne 1-2 fúvókát, hátha.

Offline szabyk

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 329
  • Segített?: +18/-0
    • szabyk blog
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #12 on: 2006 December 20, 19:54:26 pm »
akkor nálam a legjobb a dolog mert 8.5l/100km az átlag......a comp hibakódot nem mutat úgyhogy nem tom :-\

Laca:"ja, ha valaki tud vagy lát vhol RS spoilereket, privizzen azonnal "

nekem van RS spoilerszettem vagyis a hátsólökös és körbe szett....de az első lököst is valószínű meg tudom szerezni.


zsoltika

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #13 on: 2006 December 20, 21:16:06 pm »
SZIASZTOK  ZSOLTKA VAGYOK NEKEM IS 1.1ES LÓERŐ GYÁR VAN A MOTORHÁZTATÓ ALATT
HA JÓL EMLÉKSZEM KEMÉNY 50 LÓERŐ TISZTÁBA VAGYOK VELE HOGY PIROS LÁMPA VÁLTÁS UTÁN NEM NAGYON KELL POWERKODNI DE VISZONT 2.3.4 FOKOZATBAN VÁROSBAN KANYARBAN ÚGY FEKSZI AZ UTAT A GYÁRILAG FESZES FUTÓMŰ HOGY BEERESZTEM A KANYARBA NAGY GÁZ ÉS AZ EREDMÉNY , MÉG A JÓVAL NAGYOBB GÉPEK IS CSAK ÁMULNAK HOGY NEM BILLEG A GÉP NEM HAJÓKÁZIK EGY KIS MÓKÁTÓL, SZÓVAL TÖBBET ÉSSZEL MINT ERŐVEL. AMÚGY MEG NEKEM AZ 5,5 LITERES FOGYASZTÁS 100KILÓMÉTERENKÉNT ELÉG MEGGYŐZŐ MÉG HIDEGBEN IS VEGYES HASZNÁLAT MELLET ,

deltapower

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #14 on: 2006 December 21, 11:16:15 am »
akkor nálam a legjobb a dolog mert 8.5l/100km az átlag......a comp hibakódot nem mutat úgyhogy nem tom :-\

Laca:"ja, ha valaki tud vagy lát vhol RS spoilereket, privizzen azonnal "

nekem van RS spoilerszettem vagyis a hátsólökös és körbe szett....de az első lököst is valószínű meg tudom szerezni.



hohohó :) ez bizony érdekelne :) valamivel fel kell dobni a fityuszt, de az XR2 spoiler nekem nem teccik

az a 8,5 liter viszont már gyanúsan sok...