Author Topic: 1.1i fityesz nem húz rendesen  (Read 21274 times)

zferike74

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #30 on: 2007 June 27, 12:12:36 pm »
Végre valaki.... ;)

Nekem ugyan ilyen van, csak még a karburátoros verzió és nekem is hasonlóan viselkedik az autó.
Sajna még nem jöttem rá a megoldásra, viszont tippjeim vannak.
Nálam már cserélve lett szinte minden. Kábelek, gyertyák még a karburátort is felújítottam.
Persze eredménytelenül :-\ Szerelő azt mondta, hogy biztos a karburátorom a régi és amiatt csinálja.
A gyújtás pedig tényleg nem állítható.
Az egyetlen tippem még az, hogy a motorvezérlő elektronikában lévő vákuumos előgyújtás kapcsoló kezdi feladni a harcot. Ez megmagyarázná a Te elméletedet.
Csak hát bontottan az ilyet elég lutri megvenni, újban pedig elég drága - nekem 30K -t mondtak a boltban. Pedig már más nem lehet.
Ha tudod, cseréld ki valakiével - persze, ha van más - ugyan ilyen - fityeszes ismerősöd (nekem sajna nincs itt helyben :'().

Szólj, ha jutsz valamire.

U.i.: azért csodákat ne várj ettől a motortól
zferike74 vok, nekem 1980-as 1.1-es volt ment mint az örült a gyári huszonéves alkatrészeivel, tehát nincs baja a karburátorodnak sztem, az enyémnél ezt a csodát egy új gyürügarnitura hozta meg, igaz csak 150km/h lett igy a vége, de 3-ba kiment 135-ig négy személlyel, a gyujtást az enyémen lehetett állítani, ugy hogy a gyujtás tengelyével merölegesen állo nem látható csavart, (ami bilincsként fogja a gyújtást) fel kellett fellazítani.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #31 on: 2007 June 27, 12:47:20 pm »
A gyújtás nálam elektronikus, tehát egyetlen mozgó alkatrész sincs benne...így nemtudom milyen tengelyről beszélsz :-\ a tiéd még valószínüleg rotoros volt...
« Last Edit: 2007 June 27, 13:37:34 pm by viktorwrz »
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

valoczi14

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #32 on: 2010 April 02, 19:58:46 pm »
Hy. nekemis 2000ig kb teljesen lomha 3500-4000ig húz és több semmi
ma már volt ojan kis gáznál mintha valami lefogta volna az autót.
remélem ez annó valakinek meg oldódott és elmondja hogy oldotta meg.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #33 on: 2010 April 04, 11:17:33 am »
nekem 95-ös 1.1-es fityeszem volt.
nem tudom milyen fordulatokon huzott mertnem volt benne fordulatszámmérö.
nekem indulástol jol huzott már.
autopályán kb 150-ig tudott menni(németországba jártam vele sokat ott probáltam egyszer ki mit bir)
ha valakinek nem huz és még mellé sokat is fogyaszt akkor ott valami gond van.
nekem városban télen sem fogyasztott 6-nál többet.
autopályán 100-110-es tempoval általában elmentem mindig 750km-t.és olyankor sem tudtam többet tankolni 38liternél bele ennyi km után hogy ujra tele legyen.

barrrack

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #34 on: 2010 April 21, 16:32:02 pm »
Sziasztok én egy új tag vagyok és jómagam is egy 1.1-es fiesta (mk3) Tulajdonos vagyok
3 hónapja van meg a kis szenyadék és én ís így voltam vele hogy hiába nyomtam neki nem ment és még most se nagy szám
1. olyan hangja van mint egy traktornak nem húz szinte semmit
2.-es hasonlo a helyzet kicsit halkabb kicsit erősebb
3.- a hármas az egy csoda na az nekem nagyon megy olyan 110-115-ig el lehet húzni
4.- gyengéb mint a 3-as de dinamikus
5-ös no comment

én mikor megvettem nem ment semmit egyszer srva de kimentem vele pályára és majdnem minden fokozatot szó szerint parketta tíltásig (ha lenne benne)
Ennek eredménye lett a felsorolásom
viszont az enyém nagyon eszi az olajat és benzint is 8-10 liter/100km
olaj 2 hetente 2 liter

AniBaba

  • Guest
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #35 on: 2010 April 21, 18:53:34 pm »
Nem értek úgy a dolgokhoz, de a rettenet olajfogyás, és elég magas üzemanyagfogyasztás sosem jó jel. Pl. kopott motor, az pedig nem szeret rohanni. Az 1.1 amúgy sem.

Mennyi van a motorban?

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #36 on: 2010 April 21, 22:17:09 pm »
Ismét visszatérve az eredeti témához, egy alapos karburátor felújítás 2 napig tart(Weber 26/28 TLDM). Kell hozzá 1 liter benzin, fogkefe, felújító készlet, kompresszor és sok-sok türelem. Porrá kell szedni szó szerint az utolsó csavarig, addig kell mosni benzinnel amíg nem ragyog, levegővel kifújni az összes apró furatot, majd helyesen össze kell rakni. Cimborámnak így sikerült lehúzni a fogyasztást 10.5 literről 7.9-re (50% benzin/ 50% etanol). Ehhez az egészhez csak úgy érdemes hozzáfogni hogy napokig nélkülözhetővé kell tenni a gépet. Ja és a legfontosabbat elfelejtettem, a karbi talp részét el kell vinni egy normális esztergályoshoz, hogy a tengely perselyeit kicserélje, mert ott is rengeteg fals levegőt tud szívni, ha már kézzel érezhető hogy kotyog a tengely az már sz*r. Röviden ennyi, ha v.kinek segítség kell szóljon.

[a csatolmány törölve]

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #37 on: 2010 April 24, 07:06:52 am »
Egy karburátor tisztítás után 7.9Liter a fogyasztás? Ott valami nincs jól beállítva. ;)
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Balage84

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 125
  • Segített?: +3/-1
Re: 1.1i fityesz nem húz rendesen
« Reply #38 on: 2010 April 25, 07:43:29 am »
A 7.9 liter fél etanollal, városban futárként értendő, bocs ezt nem írtam hozzá, így már más a helyzet. :D