Author Topic: Szervós kormánymű  (Read 6159 times)

david_csaba

  • Guest
Szervós kormánymű
« on: 2008 July 01, 07:51:04 am »
Helló!

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy benzines MK3-s fityiben lévő szervós kormánymű jó-e diesel-be, kompletten cserélném az egészet és nem tudom, hogy ugyanolyan való-e mindkettőben, vagy van-e valami eltérés a kettő között, ill. a teleszkópok miben különböznek a benzines és a diesel között. Esetleg, ha valaki tud eladót az is jó lenne! Köszi!

david_csaba

  • Guest
Re: Szervós kormánymű
« Reply #1 on: 2008 July 04, 10:23:53 am »
Hello!
Nem tud senkisem hozzászólni a kérdésemhez. Pedig valaki igazán írhatna valamit.

silvercircle

  • Guest
Re: Szervós kormánymű
« Reply #2 on: 2008 July 04, 10:30:11 am »
Szerintem nem jó. A benzines meg dízel nagyon sokban különbözik, többek között a futómű is más és szerintem a kormánymű sem olyan, de délután megkérdezem a szerelőt a családban, ő okosabb, mint én. :) Annyi biztos, hogy amikor donort akartam venni az MK3-asomhoz (többek között a szervó hiánya miatt), akkor találtam is benzinest, de apám mondta, hogy az nem jó, mindenképp dízel kell, mert a benzines a kasztnin meg a belső téren kívül használhatatlan.

Offline Matthewben

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +0/-0
Re: Szervós kormánymű
« Reply #3 on: 2008 July 14, 22:03:05 pm »
Sziasztok!!

Nekem csak olyan kérdésem lenne, h az olajat, milyen időközönként kell/lehet/érdemes cserélni a szervónál? Szerintem az enyémben még az első lötyög. (10 év és 106ezer kilóméter). Érdemes cserélni szerintetek vagy még jó ez? Köszi előre is!! :)

david_csaba

  • Guest
Re: Szervós kormánymű
« Reply #4 on: 2008 August 11, 05:16:02 am »
Gondoltam megosztom veletek:

"Beépíthető a szervós rásegítéses kormánymű azokba az autókba amelyek nem
úgy lettek szerelve a gyárban, és nincs különbség a benzines és a
dízelmotoros autók kormány műve között." by Cromax Kft.


Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Szervós kormánymű
« Reply #5 on: 2008 August 11, 11:21:09 am »
Sziasztok!!

Nekem csak olyan kérdésem lenne, h az olajat, milyen időközönként kell/lehet/érdemes cserélni a szervónál? Szerintem az enyémben még az első lötyög. (10 év és 106ezer kilóméter). Érdemes cserélni szerintetek vagy még jó ez? Köszi előre is!! :)

A gépemhez 2002-ben kapott füzetke, amiben a szukséges szervízműveletek vannak leírva, nem beszél szervo folyadék cseréről. 

Szerintem nem kell cserélni.
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Szervós kormánymű
« Reply #6 on: 2008 August 11, 11:23:03 am »
elvileg nem kell cserélni nincs akkora igénybevételnek kitéve hogy elfáradjon elvileg. Bár ha sokat van használva városban lehet hogy érdemes egy cserét megejteni 10-12 év után. könnyebb lesz tőle a dolga a szervoszivattyúnak az is biztos.