Author Topic: Nehéz az indulás MK4  (Read 4575 times)

bantoomi

  • Guest
Nehéz az indulás MK4
« on: 2008 May 04, 18:57:52 pm »
Sziasztok!

Az utóbbi időben többször megtréfált az autó, és van, hogy csak harmadikra sikerül beindítani az autót. Hozzátartozik, hogy én általában porzó tartályig szoktam használni az autót, de a probléma csak az utóbbi időben jött elő, és nem is mindig. Eddig háromszor volt ilyen, egyszer fél tankkal, kétszer pedig elég üres tankkal. Úgy hangzik, hogy egészségesen pörgeti a motort az önindító, de mégsem indul a motor. Ilyenkor le szoktam venni a gyújtást, megvárom az AC pumpa hangját és utána indítok, de ma csak a harmadikra indult így...aztán megtankoltam, mentem vele egy kört, és utána pöccre indult. Korábban dadogott kicsit a motor, és az ABS lámpa is világított, ami a könyv szerint alacsony feszültséget is jelezhet az akumulátorban, de ezt azóta orvosoltam egy most már fél éves akkumulátorral.Már korábban is gyanakodtam arra, hogy esetleg benzinszűrőt kéne cserélnem a dadogás miatt, de az utóbbi időben az nem jelentkezik. Gyertyákban 15 000 Km van és motorcraftos.Ha esetleg van valami ötletetek azt szívesen fogadnám!

Előre is köszönöm! :notworthy:

Bantoomi

RyAn

  • Guest
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #1 on: 2008 May 04, 19:38:28 pm »
benzinszüröcsere és injektor tisztitó szerintem!
ennek megkell oldania a problémát  ;)

bantoomi

  • Guest
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #2 on: 2008 May 08, 14:11:59 pm »
Megtörtént a benzinszűrő csere, és megkerült néhány ló a motorban :-X  ;D
Gyanakodtam eddig is erre, de nem gondoltam, hogy ilyen nagy különbség lesz a menet teljesítményben.

Köszönöm a megerősítést!

Bantoomi

SPANNER

  • Guest
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #3 on: 2008 May 20, 09:13:59 am »
Szia!
Én még annyit tanácsolnék neked hogy szedd ki a gyertyákat és nézd meg a porcelánt hogy nincs-e valamelyiken egy hosszanti fekete csík! Azután nézd meg a szívócsonk alatti T-alakú gumicsövet hogy nincs-e valahol megrepedve! Aztán megnézheted még az alapjáratállító motort is és a váltónál a spirál tövében lévő tekercset is!

bantoomi

  • Guest
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #4 on: 2008 May 20, 13:21:52 pm »
Köszi, meg fogom nézni, ma megint hülyéskedett velem. Egyszerűen nem értem. Többnyire akkor jön elő a probléma, ha ferdén áll a kocsi...De ha biztosra akarok menni akkor többször ráadom a gyújtást, hogy többször elinduljon az AC pumpa, és akkor mindig sikerül elindítani. Csak hát ez azért nem megoldás... Valami az üzemanyag rendszerrel lesz szerintem, de hát én nem vagyok nagy autószerelő :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #5 on: 2008 May 20, 13:28:12 pm »
Köszi, meg fogom nézni, ma megint hülyéskedett velem. Egyszerűen nem értem. Többnyire akkor jön elő a probléma, ha ferdén áll a kocsi...De ha biztosra akarok menni akkor többször ráadom a gyújtást, hogy többször elinduljon az AC pumpa, és akkor mindig sikerül elindítani. Csak hát ez azért nem megoldás... Valami az üzemanyag rendszerrel lesz szerintem, de hát én nem vagyok nagy autószerelő :)

van elegendő benzinnyomásod a kocsiban? AC pumpa tol eleget?

bantoomi

  • Guest
Re: Nehéz az indulás MK4
« Reply #6 on: 2008 May 20, 13:30:28 pm »
fogalmam sincs....hogy lehet azt megnézni!? :)