Author Topic: olajszivárgás  (Read 17588 times)

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:olajszivárgás
« Reply #15 on: 2011 February 09, 21:37:33 pm »
Nekem a 4-es "pontnál" észlelhető kis olaj szivárgás. Nem tudom hogy ez baj-e, sokaktól halom, hogy turbós kocsiknál az olaj szivárgás nem új jelenség. Bár nem tudom, hogy ezt elkel-e fogadni de ha valakinek van orvossága a "4-es szám" orvosolására, azt megköszönöm.

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:olajszivárgás
« Reply #16 on: 2011 February 09, 21:39:26 pm »
Egy másik kérdés, 2-es számnál megy egy vezeték, az minek a vezetéke és mire szolgál?

Dr.No

  • Guest
Re:olajszivárgás
« Reply #17 on: 2011 February 10, 09:34:14 am »
Szia Gyikusz!
Nagyon jó a kép. Nekem a 4. pontnál szivárog. Nem tudom, hogy ezzel kell e valamit kezdeni és ha kell mit lehet tenni, hogy ne szivárogjon.
Köszönjük a képet. Üdv

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:olajszivárgás
« Reply #18 on: 2011 February 10, 18:22:07 pm »
Na sziasztok!!!

A 1-3 as csatlakozásnál egy gumikarika van a 3 mas biztos hogy cserélhető, az 1  nem tom hogy meg lehet e venni mert az a légtömegmérő de nem is jelemző ott a folyás.
A 2-4 csatinál pedig ha valakit zavar a folyás akkor cső cserével orvoslhatja vagy féktisztítós mosásal.
Turbos autóknál főleg a dieselnél jellemző az e fajta szivárgás,ezek a gumik nem igazán birják husszú távon elviselni ezt a koszos kormos olajat.A turbo pedig felépítéséből adódoan szorja az olajat benzinesnél tisztább olaj miat kevésbé észlelhető de ott se lehetetlen.Inkább a hosszú gumicsöveknél problémás mert széthasadhat és elfuja a levegőt telj csökenésel és piszok füstel jár.
Remélem segíthetem

Üdv Ati

iSiS

  • Guest
Re:olajszivárgás
« Reply #19 on: 2012 September 04, 20:16:44 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA. 180.000 Km.

Az olaj betöltő nyílás mellett végig van repedve a (műanyag???!!!) szelepfedél. Sajnos fújja ki itt az olajat és az veri össze a motorteret. Levenném és elvinném műanyag hegesztőhöz.
Mire figyeljek oda a levételkor ?

Köszönöm.

McQueen

  • Guest
Re:olajszivárgás
« Reply #20 on: 2012 October 01, 12:33:50 pm »
Sziasztok!

2003-as 1.3-as 69 LE A9JA. 180.000 Km.

Az olaj betöltő nyílás mellett végig van repedve a (műanyag???!!!) szelepfedél. Sajnos fújja ki itt az olajat és az veri össze a motorteret. Levenném és elvinném műanyag hegesztőhöz.
Mire figyeljek oda a levételkor ?

Köszönöm.



Szia, sajnos én is hasonló cipőben járok. Az új szelepfedél 38 egységbe fájna. Kíváncsi vígyok, hogy sikerült a műanyag hegesztés, és ki merte bevállalni?

Köszi