Author Topic: olajszivárgás  (Read 17587 times)

akos1015

  • Guest
olajszivárgás
« on: 2008 April 13, 14:53:00 pm »
Sziasztok.
1.4 TDCi-m van 4600kilométerrel,és a turbó után a műanyag cső y elágazásánál a vékonyabbik cső összetételnél szivárog az olaj.Volt már valakinek hasonló gondja?Holnap robogok is a szervizbe vele.Csak nehogy rámondják,hogy ez ilyen.Kösz a segitséget

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: olajszivárgás
« Reply #1 on: 2008 April 13, 20:21:58 pm »
Szia!

Ha nem felejtem el, holnap ránézek  :P

De nem rémlik, hogy láttam volna olajfolyást....

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: olajszivárgás
« Reply #2 on: 2008 April 13, 22:08:24 pm »
Nálam nincs az tuti 84000km üdv

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: olajszivárgás
« Reply #3 on: 2008 April 16, 11:48:08 am »
Megtapiztam a csövet, és ..    semmi.

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: olajszivárgás
« Reply #4 on: 2008 April 16, 11:49:05 am »
akos1015 : A szervízben mit szóltak hozzá?

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: olajszivárgás
« Reply #5 on: 2008 April 16, 11:58:48 am »
Sziasztok.
1.4 TDCi-m van 4600kilométerrel,és a turbó után a műanyag cső y elágazásánál a vékonyabbik cső összetételnél szivárog az olaj.Volt már valakinek hasonló gondja?Holnap robogok is a szervizbe vele.Csak nehogy rámondják,hogy ez ilyen.Kösz a segitséget

Dobj egy fotót arról a csőről hátha okosabbak leszünk.

VaRy

  • Guest
Re: olajszivárgás
« Reply #6 on: 2008 May 17, 11:13:32 am »
Sziasztok!

Nekem egy 2006-os évjáratú 1.3-as fiestám van, és a motor váltó illesztésénél folyik az olaj!
Bevittem a szervizbe, elsőnek azt mondták hogy nem baj, egy kis veszekedés után azt mondták szét kell húzni, és tömítést tesznek közzé!

Megbeszéltük az időpontot, elvittem, aztmondták 2 nap, persze csereautó semmi!
5 órával később hívtak, hogy kész a kocsi, csodálkoztam is, megnéztem, és faszául összecsumizolták az egész alját a kocsinak, persze az olaj utánna is csepegett, amíg el nem fogyott!
Sajnos ezzel járok dolgozni, és hát addig járok vele, amíg meg nem ragad, mert csak így kapok csereautót!

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: olajszivárgás
« Reply #7 on: 2008 May 17, 13:58:31 pm »
Megtudhatjuk, hogy melyik szervízbe ne vigyük a kocsit?  >:(

Sada

  • Guest
Re: olajszivárgás
« Reply #8 on: 2008 June 17, 19:24:16 pm »
Sziasztok.
1.4 TDCi-m van 4600kilométerrel,és a turbó után a műanyag cső y elágazásánál a vékonyabbik cső összetételnél szivárog az olaj.Volt már valakinek hasonló gondja?Holnap robogok is a szervizbe vele.Csak nehogy rámondják,hogy ez ilyen.Kösz a segitséget
Hali
Van valami fejlemény, mert az enyém is ilyen 1300km nél de már 200 nál láttam
:(

Dodó

  • Guest
Re: olajszivárgás
« Reply #9 on: 2009 September 04, 15:49:02 pm »
Sziasztok!
Nekem azt mondta a szerelő,hogy a féltengelyszimeringet kellene cserélni,merthogy állitólag  azért csöpög az olaj. De azt csak olajcserénél lehet. Ez igaz? Mert én nem értek hozzá sajnos. Amúgy 1.3 as fityesz. 70000km nan benne. Előre is köszi a válaszokat. Űdv!!

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: olajszivárgás
« Reply #10 on: 2009 September 04, 18:23:01 pm »
Nem! Ez nem igaz. Akkor cserélsz féltengely szimeringet amikor csak akarsz. Pont 10 perc.:)
ha a bal oldali akkor csak hat!!!  :notworthy:  Az anyagár kb 1000Huf.
kobold

Dr.No

  • Guest
Re:olajszivárgás
« Reply #11 on: 2011 February 03, 09:49:46 am »
Sziasztok!
Nekem is szivárog az olaj a turbóba vezető cső alján. Azt mondták, hogy nem tömítés probléma és nem kell vele foglalkozni. Engem azonban aggaszt. Ha valaki esetleg tudja, hogy milyen módon lehet orvosolni a problémát kérem írja meg.
Üdv

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:olajszivárgás
« Reply #12 on: 2011 February 03, 18:10:58 pm »
Szisztok!!!
Szeretnék pár szót szólni!!Elöször Varynak.Ahogy leírod két dolog folyhat nálad az illesztésnél fékoil vagy motor oli.A kissebb gond a motor a nagyobb a fékoil folyás de azt valószinüleg jobban javítoták volna.Na most ebből jön hogy neked a hátsó főtengely szimeringed szívárog amiből tul nagy gondod nem lesz.amugy a cseréje pár órába bele telk mert le kell venni váltót kuplungot lendítő kereket.Ezzeknek azért költséges a munkadíja bár nem tom hogy garis e a kocsi.Azt meg hogy megál ne is várd meg soha nem fog!Ja és szégyen nekem mint márkaszervízben dolgzonak hogy ilyen szervízek vannak.Sokal egyszerűbb megoldani a hibát mint taknyolni.
A másik turbós olajfolyás.Azon a műanyag csövöm van egy vékony zöld színű gumitőmítés és az szokot elszakadni cseréje nem  nagy ügy,árat nem tok.
Remélem tudtam segíteni sziasztok.
Ja még egy kis kötöszködés grat annak aki fiestán 6 meg 10 perc akat féltengely szimeringet cserél 1000Ft ból!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv gyikusz

Dr.No

  • Guest
Re:olajszivárgás
« Reply #13 on: 2011 February 04, 20:13:47 pm »
Szia Gyikusz!

A következő gondolatodat kifejthetnéd nekem. Vagyis, hol tudok ilyen tömítést beszerezni illetve hogy esetleg magam is ki tudom cserélni?

"A másik turbós olajfolyás.Azon a műanyag csövöm van egy vékony zöld színű gumitőmítés és az szokot elszakadni cseréje nem  nagy ügy,árat nem tok."

Üdv

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:olajszivárgás
« Reply #14 on: 2011 February 09, 18:50:18 pm »
Na sziasztok akkor itt van egy kép hogy pontos képünk legyen aról kinek hol is szivárog.
Mindenki írja meg melyik számnál szivárog.


Üdv Gyikusz



[a csatolmányt egy admin törölte]