Author Topic: Ajtózár még mindig.  (Read 17285 times)

adix001

  • Guest
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #15 on: 2011 January 03, 17:53:05 pm »
Igen, kaptam választ de mivel rossz helyre írtam inkább előbb kérdeztem jó helyen is. A rugó csere lenne a legkézenfekvőbb és akkor a bowdent se kell átrakni. 5 ajtósét ha megveszem és abból átteszem a rugót az nagy szopás vagy az nem jön össze? Nekem alapból központi záras lenne de mivel a jobb oldali zár rossz ha központival zártam le bárki ki tudta egy idő után nyitni. Húztam a kilincset és kioldott a központi magától kulcs nélkül... így inkább széthúztam a kábeleket, hogy azért ennyire egyszerű ne legyen feltörni, hogy csak meghúzza valaki a kilincset.
Igen, egyébként az a rugó a sz*r mert már vettem ki a zárat és láttam hogy teljesen szarrá ment a rugó és igen, ha valami kell az kell és ezt már húztam halasztottam mert volt egyéb dolog is amit meg kellett csinálni de most már nagyon idegesít a dolog de egyszerűen nincs humorom 6-7-8 ezer forintokat költeni egy kb. 1000 forintot érő rugóra de inkább 200 csak nem akarok zsugorinak tűnni. Első pár teleszkóp csere vár még az autóra toronycsapágyastól, kormánymű és összekötők cseréjével együtt szóval van hova nézni és ha lehet a záron spórolnék ha tudok és inkább választom a szenvedést mert már úgyis szenvedek vele egy ideje de egyszerűen ahogy egyre több munkát, időt és pénzt fordítottam rá úgy lesz egyre jobb és szeretném ha tökéletes nem is lehet akkor már legyen számomra tökéletes :D.
Azért köszönöm a segítséget. Megyek a héten bontózok egyet ha lesz időm és hétvégén orvosolom a gondomat csak az egyik szerelő ismerősöm ültette a fülembe a bogarat, hogy ha olcsóbb az 5 ajtós de teljesen ugyanolyan mint a 3 ajtós akkor inkább szívjak egy kicsit de spórolok vele vagy 3000 forintot.
Még egyszer köszönöm.
Üdv

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #16 on: 2011 January 03, 18:05:56 pm »
hello

nekem is van ilyen problémám hogy a bal első ajtó nem mindig nyílik ki a kulcsal.
zárni hibátlanul zárja de a nyitás nem megy és néha vicces mindig belülről kinyitni.
van olyan h 1-2 hétig hibátlanul nyit zár a kulcs is de megmakacsolja magát és nemakarja kinyitni.
a kocsi nem kp záras.
már azon is gondolkoztam h a kulcs van elkopva mert elég kopott már meg minden
a csomagt. ajtó már nem is működik kulcsal csak belülről:(
ha van valami ötlete valakinek jó lenne
csináltassak új kulcsot?
vagy új zárcsere mindenhol?
pót kulcsom nincs(: így csak nekem ez a 2 ötletem maradt.
válaszokat várom

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #17 on: 2011 January 03, 19:49:35 pm »
a kulcs nem nyitja vagy az ajtó nem nyílik ki csak? mert nagyon nem mind1.

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #18 on: 2011 January 03, 20:29:30 pm »
a kulcs nem tudja kinyitni.
és akkor irány a jobb oldal azt kinyitom és belülről nyitom ki az ajtót
de a kilincs az hibátlan nyílik az ajtó
1x 2x van olyan h az ajtó nyitó belül nemugrik vissza rendesen és kinyílik vagy nemzáródik be
olyankor visszanyomom és mintha semmi nem történt volna

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #19 on: 2011 January 03, 20:44:03 pm »
tehát ha már kinyitottad belülről akkor utána kívülről is nyílik kilinccsel is? jól értem? ez zárszerkezet probléma lehet vagy csak a kopott kulcs is okozhatja. kulcsot mindenképp érdemes csináltatni.

Offline krisz_92

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 25
  • Segített?: +1/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #20 on: 2011 January 03, 21:06:12 pm »
így van ha kinyitottam belülről akkor már kívülről is nyílik.
szerintem a kulcs lesz a rossz mert nemnyílik a csomiajtó kulcsal csak belülről de kicsit unalmas mindig lenyitni a hátsó ülést és sötétbe keresgélni hogy hol a zár hogy kitudjam nyitni. ez csak akkor vicces mikor tele van a csomagtartó.
meg a gyújtás kapcsoló se úgy működik már mint régen. akkor kulcs csináltatás marad.
köszönöm a segítséget.
Mindenkinek FIESTA-t  ;D ;D ;D

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #21 on: 2011 January 03, 21:59:23 pm »
szívesen, akkor a kulcs biztos hogy kopott. (nekem is az volt 10-ből 1-szer fordította a gyújtáskapcsolót). én vettem hozzá egy komplett zárkészletet inkább bontottan, amihez volt kettő nem kopott kulcs :)

Jocesz91

  • Guest
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #22 on: 2011 January 05, 10:46:29 am »
Nekem is pont ez a problémám mint Krisz_92-nek.

A bal első ajtót nem mindig nyitja ki a kulcs. Nekem van egy olyan érzésem hogy a zárral lesz a probléma, mert néha elakad a kulcs amikor forgatnám el. Nyáron már szétkaptam befújtam WD40-el és ment rendesen, de most ismét jelentkezik.

A pótkulcs már nekem sem nyitja a csomagtartót. Viszont gyújtásnál pöccre röffen pótkulcsal :)

Akkor az marad valszeg hogy új komplett zárat veszek bele. (Nem központizáras a jelenlegi)

Ill. ha van valakinek KP zárja 3 ajtóshoz akkor szívesen várom az ajánlatát PM-ben. Köszi!

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #23 on: 2011 January 05, 15:39:22 pm »
Ez nem kulcs hiba!
Nekem is ilyen volt, ki volt kopva a zárszerkezet. Ha megnéztem zárás után kívülről, hogy jól zártam e be, akkor már nem tudtam nyitni, csak belülről. Ilyenkor is el kellett játszani, egy újra zár-nyit dolgot belülről, és akkor visszaugrott a kikopott rész, és ismét tudtam kívülről nyitni zárni...
Én vettem egy zárszerkezetet bontva...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

TomeeFiesta

  • Guest
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #24 on: 2011 January 05, 17:06:22 pm »
nálam olyat csinált hogy kinyitottam vezető felől és aki anyós felől akart beszállni ott kizárt a kocsi nyitotta és hopp központi zár vissza zárt... adtam neki egy WD40-et azóta mintha új lenne semmi akadás és önműködő zárás...

Jocesz91

  • Guest
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #25 on: 2011 January 05, 17:30:03 pm »
adtam neki egy WD40-et azóta mintha új lenne semmi akadás és önműködő zárás...

Egy kis offolás ha nem gond :) :
Ez a WD40 egy isteni cucc! :) Eddig mindent megoldott! Az ezermesterek munkájának a 90%-t WD40 teszi ki :)

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #26 on: 2011 January 06, 11:41:08 am »
Ez egy kúszóolaj, és kontakt spray, de van ennél jobb is. Azaz ez nem a legjobb megoldás, csak felületi, gyors kezelésre. A zsírt tudja oldani, a koszt magába szívja, ragasztja, és taknyosodik tőle... Rövid idő után elpárolog, elillan. Ez mondjuk max egy fél év, és mivel korábban oldotta a zsírt, vagy magába szívta a koszt, így elég hamar visszajön az eltűnésével a hiba.

Tehát kezelés: (ha már nem a hirtelen gyógyításon van a hangsúly) tiszta felületre fújni, és a pucolással együtt ismételni gyakran. De inkább ez csak szükség megoldás, ha elhárult a probléma, akkor érdemes visszatérni, amikor már van rá iső, és megpucolni, bezsírozni/olajozni az adott helyet, és nem fél évre, hanem akár több évre is le lesz az aktuális dologról a gond...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:Ajtózár még mindig.
« Reply #27 on: 2011 January 06, 11:42:39 am »
nálam olyat csinált hogy kinyitottam vezető felől és aki anyós felől akart beszállni ott kizárt a kocsi nyitotta és hopp központi zár vissza zárt... adtam neki egy WD40-et azóta mintha új lenne semmi akadás és önműködő zárás...

Kiszárad vmelyik rúgó, vagy alátét, ami feszített eddig. Most hogy befújtad, minden csúszik. Ideig óráig orvosolva van...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót