Author Topic: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!  (Read 4781 times)

Ryan

  • Guest
mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« on: 2008 January 01, 17:20:26 pm »
hello!
segitségeteket kérném hogy ezt a bizonyos üveget miként tudom kicserélni!
Elöre is köszönöm!
B.Ú.É.K. mégegyszer!

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 January 01, 17:23:56 pm by RyAn »

norbert8210

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #1 on: 2008 January 01, 19:49:38 pm »
szia Ryan az így csináld könyvben így van le írva.:belső tér felől egy peremtömítőszerszámmal vagy egy késsel a tömörítő gumi ajkát az ablaknyílás peremén átnyomni.üveget a tömítőgumival együtt ki nyomni,tömítőgumit üvegről lehúzni és szappanos oldattal tisztitani és kész vissza rakása:tömítőgumit az üvegre helyezni zsinort vagy kisátméröjű kábelt a gumi tömítő belső hornyába körben be tenni úgy,hogy a zsinór vége felül az üveg közepén találkozon,és kb. 15 cm-es átfedés legyen,miközben a gumi belső hornyát közepes nagyságú csavarhúzóval szétfeszítjük.Üveget tömítőgumival együtt az ablaknyílásba helyezzük,a zsinór végeinek az utastérbe kell belógni,zsinórt lassan a bordából befelé húzni.mindíg a közepe felé,közben a gumitömítő ajkat a lemez peremre illeszteni.Mialatt a zsinórt a belső térben lassan húzzuk,egy második szemály ahol a zsinór kijár tenyérrel kívülről az üveget ütögeti és ily módon az üveg  a helyére nyomódik.Amint a zsinór egyik végét alul a szélvédő közepéig kihúztuk,a műveletet a zsinór másik végével kell folytatni.Remélem tudtam segíteni,sok sikert!

Ryan

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #2 on: 2008 January 01, 22:14:56 pm »
köszi ! ! !

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #3 on: 2008 January 01, 22:26:32 pm »
nah még jobban el is mondta mint én :P így kell. :) nagyon jó a leírás. :P én nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. :)

Ryan

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #4 on: 2008 January 14, 22:03:04 pm »
valaki tudna még ebben segiteni !





adott az alábbi matrica az mi célt szolgál mert cserélem lassan az oldalsó ablakot !

csak a mostanin ez a matrica van mert svájci kocsi volt és ablak cserénél lényeges -e hogy valahogy átrakjam ???

tuning

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #5 on: 2008 January 14, 22:27:24 pm »
Én a helyedben rég levakartam volna amugy semmi célja nincs nállunk magyaroknál   ahogy látom évet és honapot tartalmaz ami 2003 12 lejárt .

Ryan

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #6 on: 2008 January 14, 22:34:41 pm »
Én a helyedben rég levakartam volna amugy semmi célja nincs nállunk magyaroknál   ahogy látom évet és honapot tartalmaz ami 2003 12 lejárt .


okés köszi

gergo

  • Guest
Re: mk3 3 ajtós oldalsó,hátsó üveg csere!
« Reply #7 on: 2008 January 14, 22:53:58 pm »
A "Nächste Abgaswartung" jelentése tudomásom szerint "Következő károsanyagkibocsátás ellenőrzés"
Na jó, kicsit magyarítottam, de ez a lényege, bár írhattam volna zöldkártya érvényességet is ;)
Szóval nálunk tényleg semmit sem jelent.