Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105538 times)

Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #45 on: 2010 April 01, 18:31:19 pm »
Sziasztok!!Nekem nemrég lett meg a fifi ami 2004-es 1,3 8v   Olyan van hogy amikor felnyitom a motorháztetőt mintha a generátor környékéről jönne egy olyan ˇ"rüszülős,suhogós kicsit fémes"hang.Nem hangos, de más mintha csak simán a motor járna!
Belül vezetéskor is lehet hallani amikor pörgetem hallatszik de ha megnyugszik a motor elhallgat aztán alapjáratnál finoman visszajön!

Természetesen el fogom vinni szerelőhöz megnézetni,csak kíváncsi vagyok hátha adtok valami jó ötletet mi lehet ez!!Fogyasztása nagyon jó,és jól is megy!

Válaszotokat előre is köszönöm!!

Üdv Zotya
Zotya

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #46 on: 2010 April 02, 18:31:47 pm »
Zotya!

Ha odaállsz egy fal mellé (jobbra legyen a fal) és járó motor mellett leengeded az ablakot akkor sokkal jobban lehet hallani a hangot a visszaverődés miatt. Tipp: Ha le tudod venni az ékszíjat, egy pillanat alatt el lehet dönteni, hogy a motorból jön-e vagy sem. Ha a levett ékszíj mellett is hallod akkor sajnos motor... ebben az esetben senki nem fog tudni neked okos tanácsot adni, mivel szétszerelés nélkül nem látszik a hiba. Ha meg széttszedik akor annak a költségét lásd lentebbi írásomban... Másik megoldás, hogy sűrübb olajat öntesz bele, de ez csak tüneti kezelés. Nekem pl eltűnt a hang, de sajna pont nemrég elkezdett ismét erősödni. (Ettől függetlenül már mentem vele 10.000Km-t) Nyáron műszakis lesz az enyém, így valószínű akkor bevállalom a javítását.  :'(
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #47 on: 2010 April 03, 09:07:59 am »
Szia!!Megnézem és meghallgatom úgy is!De sajna ilyent én még nem csináltam hogy az ékszíjat levettem volna egy autón!!Nehéz?Vagy rutin művelet?Amúgy biztos vagyok benne hogy nem motor mert ilyenre jó a hallásom:-)Persze lehet tévedek!Kedden megnézetem asszem mert idegesít!

Neked is ilyen belül süvítő,kívül finoman kerregő hang volt?

Köszi a válaszod!!
Zotya

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #48 on: 2010 April 03, 11:28:01 am »
Helló!

Nem olyan nagy dolog az ékszíj, de sajnos akna kell hozzá (vagy csápos emelő...) ami nekem nincs, így én is egy szerelőhöz vittem el megnézni. 2 perc alatt lekapja és egyből megtudod. Ráadásul ha utána mégsem a motorból jön akkor meg lehet mozgatni a generátort stb... ami megintcsak segít eldönteni. A hangot meg nagyon nehéz leírni... mindenki másként hallja. Nekem először a szerelő sem hitte el, azt mondta ez ilyen... persze én tudtam, hogy nem, hiszen tudtam milyen volt elötte. Aztán végül is meghallotta ő is mer erősödött. Nálam olyan surrogó hang volt / van, mivel a vezérműlánc hozzáér valószínűleg a megvezetőhöz. De ez ugye csak szétszedés után derülhet ki... Fordos szerelő szerint ne aggódjak, mert az csak műanyag, nem lehet baj, de engem is idegesít.
« Last Edit: 2010 April 03, 11:31:22 am by Bobak »
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline zotya10001

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 42
  • Segített?: +2/-0
    • Yellowstone Kőker
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #49 on: 2010 April 03, 13:04:07 pm »
Értem!!Köszi!!Ez ami van nekem ez is láncos még???Nem is tudtam!De tuti hogy az lesz amit te írtál mert onnan jön a lánc(szíj)generátor környékétől!!Egyébként marha jól megy a fogyasztása 5lityó volt mikor mentem Ausztriába!

Megpróbálom felvenni hangba hátha segít  :DEgyik fórumon valaki ezt csinálta :D


ÁÁ nem lehet csak suhogást hallani :D


« Last Edit: 2010 April 03, 14:23:07 pm by zotya10001 »
Zotya

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #50 on: 2010 April 07, 20:29:46 pm »
Sziasztok!

Először is, lehet hogy volt már ez a kérdés valahol valamikor, de nem találtam.
A problémám, hogy nyiszorgó hangot hallok jobb hátulról. B, vagy C oszlop, nem tudom megállapítani, hogy pontosan honnan. Leszedtem a hátsó ajtó kárpitját, szinte teljesen szét lett szedve, akkor is. Megnéztem az ajtó tartó zsanérokat, kábeleket. Kiszedtem az öv mögötti műanyag takarókat, ott is hallani, de nem tudom honnan jön.
Olyan mintha 2 műanyag valamit "összedörzsölnék".
Szóval ha valaki tud megoldást, vagy hogy hol találom meg a megoldást, azt köszönöm!

üdv: Peti

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #51 on: 2010 April 07, 20:43:00 pm »
Ha megvan a bibi, nekem is szóljatok lécci  :laugh:
Tudom, mire gondolsz, nálam is jelen van ez a nyiszorgás, több alkalommal voltam szerelőnél vele, mindenki buta arccal néz, amit itt fórumon írtak megoldásként, az is megvolt de még mindig nyekereg...
Én legjobban ahhoz tudnám hasonlítani a hangot, mint amikor 2 hungarocell darabot összedörzsölnék, az ad ki ilyen hangot... már feladtam, inkább felhangosítom a zenét  8) :P
Szerintem fogjuk fel, mint gyári rejtett ajándék extra :D "Feel the difference" ;)
ildipontbretus kukac gmail pont com

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #52 on: 2010 April 07, 20:59:29 pm »
Igen, tényleg ahhoz is hasonlítható, mintha a hungarocell golyókat morzsolnánk:)
De nem hagyom annyiban, ki fogom deríteni, és akkor megírom!!!:D

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #53 on: 2010 April 07, 21:07:40 pm »
Okéjj, hajrá, várom :) és szurkolok, hogy ne add fel idő előtt, s akkor hátha az enyém is meggyógyítható :laugh: ;)
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #54 on: 2010 April 07, 21:52:53 pm »
A hátsó öv oldalán (azon a részen, ahová feltekeredik)egy kör alakú fekete kb fél centi vastag hungarocel van felragasztva (kétoldalas ragasztó), ami előszeretettel elenged...majd beszorul a műanyag kárpit és az öv közé
Az pl tud ilyen hangot kiadni...

 ;D
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #55 on: 2010 April 07, 22:09:15 pm »
És azt hogyan lehet szétszedni/valami, és szólni neki hogy hagyjaabba?  :laugh: :P
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #56 on: 2010 April 07, 22:12:11 pm »
Van egy kis kivágás a kárpiton ott ahol a hátsó lámpa kiszereléséhez is meg kell lazítani a belső szárnyas anyát.
Ott van az öv is.
Egy karcsú női kéz simán befér!!   :D
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #57 on: 2010 April 07, 22:16:47 pm »
Na, majd holnap megvizsgálom, s beszámolok hogy megtaláltam-e a lukat  :-X  :laugh: :P
ildipontbretus kukac gmail pont com

t_peti

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #58 on: 2010 April 08, 19:36:40 pm »
Nos megtaláltad?
Én ma szétszedtem a hátsó traktust:( Semmi eredmény. Az a bizonyos hungarocellszerű dolog a helyén volt, most nincs, de így is nyiszorog. Sajnos szétszedve nem tudtam próbálgatni menet közben. Talán jövő héten. Egyébként nem bonyolult lebontani.

Még mindig nem adom fel. :-X

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #59 on: 2010 April 08, 19:41:01 pm »
Nem, nem igazán volt ma módom lebontani a kocsi hátulját  :laugh:
Majd szombaton Gyöngyösön...  :)
ildipontbretus kukac gmail pont com