Author Topic: "Érdekes hangok"  (Read 105370 times)

bzsolt

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #30 on: 2008 August 11, 08:34:50 am »
a csere: vízpumpa + generátorszíj(ez hajtja a pumpát) + tartóelem,aminek része a feszítőgörgő is.

de mint írtam korábban, a csere előtt is hallottam már a hangot.

Lehet,hogy a hang megjelenése mutatta a vízpumpa hanyatlásának a kezdetét és a hang igazi forrása tette tönkre a vízpumpát? Mert akkor most is nagy sz..ban vagyok.  ???
Persze így látatlanban ez a kérdés költői számotokra, de ha jobban otthon vagytok az autó működésében, akkor talán új ötlet is születhet.
Egyszer olvastam egyik topikban,hogy lehet valahová hangot feltölteni, hátha ez segít nektek. Megpróbálom feltenni,ha még lehet

Dani81

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #31 on: 2008 August 27, 18:45:05 pm »
Sziasztok!

Nekem a következő problémáim vannak. Reggel hidegindításnál előfordul néha, hogy egy pár percig sípolás szerű hangot hallok a motor felől (szerintem nem ékszíj) ami nemsokkal később megszűnik. A másik ami lehet, hogy autó motorjának típusából adódik (8 szelep, láncos), ha bemelegedett a motor az utastérben hallható egy kicsit dízeles kopogó hang, ami a motor járásával azonos ütemű. Kintről hallgatva a motort nem annyira feltűnő ez a hang.  Az autó 1.3-as benzines Fiesta 2004-ből. Az autót használtan vettem sokat nem tudok a múltjáról, csak annyit, hogy vípumpa már volt benne cserélve, meg, hogy valami volt a gyújtásával amit elméletileg megjavítottak és hogy a katalizátor nálam kezdett el behalni.
Ha valakinek van ötlete, hogy mitől lehetnek ezek kérem jelezzen. Esetleg ha valaki tud ajánlani valami motortisztító folyadékot, ami saját tapasztalatok alapján bevált és okozott valami pozitív változást az autóban azt is megköszönném


Köszönöm a segítséget előre is!

Dani

Gyuri

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #32 on: 2009 March 26, 14:13:52 pm »
Sziasztok!

2004-es, 1.3-as, 8 szelepes, láncos Fiesta-m van nekem is. A sípoló hang nálam is jelentkezik a napi első indításnál. Nekem kormány-szervó környékéről jön a hang. Én álló motornál adtam neki egy kis WD-40-et, majd beindítottam, és járó motornál ismét megkínáltam. Mostanra annyit "javult" a helyzet, hogy napi első indításnál nem sípol, csak ha induláskor adok egy kis gázt. Halkabb lett a sípolás, és sokkal hamarabb megszűnik. Lehet, hogy csak kenési probléma lenne?
Ötleteket, tippeket, tanácsokat szívesen "meghallgatok"! :notworthy:

Minden apró segítséget előre is köszönök!

Gyuri

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #33 on: 2009 April 08, 07:11:08 am »
Sziasztok!

Nem akarom elkiabálni, de nekem megszűnt az a bizonyos sípoló hang! :D Nem tudom, hogy a WD40-nek köszönhető, vagy a jó idő beálltának, de..... nincs semmilyen "oda nem illő" hang!

Offline ivigh

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #34 on: 2009 April 19, 15:27:41 pm »
Sziasztok!

2005.-ös 1,4 TDCi Fiestám van, mintegy 35 ezer km-rel. Alacsony fordulaton lehet hallani, a fordulatszámmal  arányosan változó "magas síró" hangot. Szakszervizben megállapították, (4800 Ft) hogy a generátor szíjtárcsa okozza a hangot, amibe kavics vagy víz kerülhetett.  Megoldásként a komplett generátor cseréjét javasolták, kb 55 ezer Ft-ért. Kérdésem az, hogy Ti milyen költségkímélőbb megoldásokat hallottatok ill. ismertek a generátor szíjtárcsájával (javítás, csere) kapcsolatosan? Tudtok esetleg konkrét helyet, ahol ilyesmivel foglalkoznak?  A generátor egyébként kiválóan működik.

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #35 on: 2009 May 16, 12:33:40 pm »
Sziasztok!

2004-es 1.3-as Fiestám van Sajnos nemrégiben egy fura surlódó hang jelent meg ami elsőre olyan volt mintha a jobb első keréktől jönne... mintha a gumi valamihez hozzáérne. Hamar kiderült, hogy igazából a motortérből jön. A fordulatszámmal arányosan változik. Sebváltó és kuplung helyzete mindegy... mindig szól. A szervízben először látatlanban azt mondták, hogy vízpumpa, vagy generátor szíj, azonban ma amikor bevittem visszahívtak, hogy vezérműlánc lesz a gond. 50.000km van a tütüben... Nem vagyok egy "vad" sofőr, nem hajtom agyon. A szervízes ember nem volt túl meggyőző... azért is mert azt mondta, hogy most jönnek a melegebb idők, és mennyek vele azt meglátjuk, hogy változik a hang... A vezérműlánc csere anyagárban 50ezer Ft és még erre jönne a munkadíj...
Az a kérdésem esetleg van valaki akinek volt / van hasonló gondja? Illetve mi volt a végső konklúziója?
« Last Edit: 2010 July 09, 22:47:39 pm by Bobak »
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #36 on: 2009 May 18, 18:32:51 pm »
Sziasztok!

Megjöttem egy ajánlott szerelőtől. Levettük az ékszíjat és a fura hang így is megmaradt... azaz a motorból jön.  :-[
Innentől fogva maradt a vezérműlánc és a feszítő. Van valakinek infója, hogy egyben kell-e cserélni vagy külön is lehet? Esetleg valami honlap, ahol utána tudnék nézni az alkatrészek árainak?

Valakinek esetleg tapasztalat erről??

ui: kb 2 hét múlva megnézi nekem a lánc kopottságát (le kell venni a szelepfedelet hozzá) és esetleg eldöntjük, hogy csak a feszítőt cseréljük-e ki ha lehet egyáltalán...
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

Offline stifi82

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 43
  • Segített?: +0/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #37 on: 2009 May 19, 11:20:51 am »
figyu ivigh

nekem is 1.4tdcim van 5 éves 150000km van benne fater rakta bele én meg megvetem tőle és hidegen nekem is jön a hang amit mondsz 1 vill szerelő mondta hogy valszeg a generátor csapágyhoz viz kerül és azért de ha bvemelegszik 7 10 perc tél vagy nyár attól függ akkor elhallghat
én biztos ezért nem cserélem ki a teljes generátort cseszk meg majd ha beszarik akor ugyis csak kompleten lehet
csáó

Lidy

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #38 on: 2009 May 20, 15:03:46 pm »
BlackIRoN:

eset1: Nah gyerekek! mk6 1.4 benzin...tegnap volt kobold papánál vezérműszíj cserén. mivel én is olvastam az itt leírtak között,hogy furcsa morgó hang hallható a jobb oldalról. már hete óta lestem én is a kerekeim és a futóművesen gondolkoztam,amikor vki írta,hogy a szervízben a generátor szíjat javasolták neki. kihasználva a tegnapi nagyszervízt kicseréltettem a generátorszíjat és a szíj valóban sérült volt,a hang csere után megszűnt.

eset2: 2006os mk7es 1.4 diesel fiesta 80000kmrel. a hangot hétfőn nála is hallottam...kedden délután a generátor szíj darabokban hullott le a kocsiról... érdemes oda figyelni rá...

eset3: mk6 1.4 benzin...nagyszervíz...gondoltam pollenszűrő csere esedékes...kiderült,hogy gyárilag kifelejtették a szűrőt belőle és 6 évig nem is hiányolta senki belőle... :D

TomeeFiesta

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #39 on: 2009 May 20, 15:26:27 pm »
ha a forgó rész jó akkor szénkefe csere /igazt csak akkor kell ha nincsen töltés/ és egy kanyarral csapágy csere... az MK3nál csak az egyik csapágyat lehet cserélni a másik fele a belső rész az tű gőrgős... nem szabad bántani.

Offline Bobak

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +3/-0
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #40 on: 2009 June 15, 07:12:48 am »
Sziasztok!

Megoldódott a problema...
Elmentem újból a szervízbe, immár beletörődve, hogy vezérműlánc csere lesz a dologból. Kértem egy részletesebb árajánlatot... ami természetesen 20.000 Ft-al drágább lett mint a 3 héttel elötti...  :-\
Aztzán elkezdtem beszélgetni a szervízes sráccal, hogy miért is kell feszítőt cserélni ha a lánc kopott, vagy miért kellene a láncot cserélni ha a feszítő hibás stb... arra akartam rávilágítani, hogy ha mindent kicserélünk egy gyanú-ra alapozva, akkor az nem szervízelés. Azt bárki megcsinálja akinek megvannak a szerszámai. A Ford szervízek nem ezt hírdetik... (tapasztalt, hozzáértő szerelők...) Na ezen elgondolkodott az ember és kiderült, hogy lehet nem is kell mindent cserélni, ha ott tudom hagyni 2-3 napra a kocsit. Óóóó... mondom az nem gond de pont most mennék nyaralni Horvátországba. Az jó! Mondja, mert úgyis akarta mondani, hogy próbáljak meg másik olajat beletenni szétszedés elött, mert lehet az segít, és hajtsam meg autópályán a tütüt.  :o  :o  :o
OK. gondoltam ennyit megér, hisz úgyis esedékes az olajcsere, max majd felfogják az olajat ha mégis szét kell szedni. Megcsináltuk az olajcserét (10W40-t amit javasolt) és mire hazaértem a szerelőtől eltűnt a zaj.
Elmentem Horvátba meg vissza (1300Km) és semmi zaj. Mintha új lenne. Fogyasztás 5,5l.
Remélem sokáig így maradés nem jön visza a fura hang.

Költségileg a 100.000 helyett 15.000Ft-ból megúsztam, és nem kellett megbontani a motort.
"A vilĂĄgon 10 fĂŠle ember lĂŠtezik. Aki ismeri a binĂĄris szĂĄmokat, ĂŠs aki nem. "

csigavadasz

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #41 on: 2009 June 28, 01:09:18 am »
Sziasztok!

Hasonló furcsa zajokat hallok, illetve az anyósülésen ülők élesebben hallják, mint az előttem szólók! Ezek szerint akkor nem futómű, nem gumigond, viszont 2 féle megoldást is említettetek, úgyhogy ezen kettő úton egyszerre, de nem egyidőben mi is megpróbálkozunk, mert kezd túlzottan zavaróvá válni a hang!
2005-ös 1,4 tdci, 4,4-5,8l fogyiig eddig minden volt! :D

Üdv:
Norbi

p.s.: beszámolok a fejleményekről :)

csigavadasz

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #42 on: 2009 July 14, 17:06:49 pm »
Mai nappal gond megoldva :) 20k-val kisebb a pénztárca, új jobb hátsó csapágy benne ficeg, hang ohne :D

Candy_shop

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #43 on: 2009 August 28, 19:44:04 pm »
Hali!
Nem a motortól származó furcsa hangról lenne kérdésem illetve az okáról.
Jobbra kanyarodásnál bal első keréktől éles nyikorgás hallatszik. Először azt hittem,hogy a nagy melegtől a gumi,mert több autónál is hallottam ezt,de hajnali 5kor is ezt csinálja,amikor nem 50 fokos az aszfalt és nincs 40 fok...más tünet nincs.
ötlet?

Majky86

  • Guest
Re: "Érdekes hangok"
« Reply #44 on: 2009 September 07, 22:10:44 pm »
Hi!
A kerékből jövő hangra adnék egy 5letet. A szüleim Suzukijánál volt egy ugyanilyen gond, csak jobb keréknél és balra kanyarnál. Nem nagyon értek a dolgokhoz hogy ott pontosan mi van de leírom "fonetikusan":D Nos, van ott valami gimu izé, ami a féltengelyt védi a homoktól meg kosztól meg ilyenektől és az elöregedett, bement a homok és az meg tönkretett valamit. :D Remélem valaki érti miről beszélek vagy mire gondolok és el tudja mondani neked, de sajna én télleg nem értek hozzá, így nem tudom leírni. Huh, ezt visszaolvasva érdekes lett, de remélem valaki télleg érti, ha nem akkor utánanézek hogy mik voltak az "izék", meg az "ilyenek" és "valamik" helyén. :D