Author Topic: Sokat eszik és nem megy  (Read 11636 times)

atis222

  • Guest
Sokat eszik és nem megy
« on: 2007 December 04, 23:25:52 pm »


Sziasztok.

Az a gondom a kocsival hogy szerintem sokat eszik.Sőt...
Minap tankoltam bele kb:12l-ert s ez elég volt kb 100 km re.
Szerintem a kocsival valami gáz van.Ráadásul nem gyorsul elégé.
Akkor érzem hogy "megy" mikor ki van huzatva pl 3-asban.
Szerintetek ez a 2 dolog osszefugg?Ha nem mit tegyek hogy ne egyen ilyen sokat?

Elöre is koszi.

Dipper

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #1 on: 2007 December 05, 00:00:46 am »
:)
50ló=nem megy és hideginditásnál télen többet kajál!
De tényleg sok!
Alapjárat jó?
Azt mondogassák errefelé a gógyik,hogyha rossz a lambdaszondád,akkor többet kajál!  :-X ::)

Robi

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #2 on: 2007 December 05, 00:43:25 am »
A céges MK4-emmel nekem is az a gondom, hogy nem megy, végül is sokat nem eszik... benzinből... csak az olajat falja. 2 hét alatt 1 liter olaj elmegy neki kb. De vmiért tényleg lomha... De nincs mit tenni, régi, és sokat futott. :) (191000 kerekítve).

lewi

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #3 on: 2007 December 05, 08:18:50 am »
hey!
nekem múlt héten csinálta hogy nem ment max 4be 90 aztán vége 5be fel sem kapcsoltam. kiderült hogy nem megy egy v. két henger ezért ugyebár megnőtt a fogyasztás meg nem is úgy ment ahogy kéne. aztán megoldottuk mert gyertyákat kipucoltuk aztán ment minden szépen.
ok: rövid távokra használom a gépet (10-15 km) ezért a moci meg a katalizátor nem tud felmelegedni rendesen és nem égeti el rendesen a benzint ezért beköpte a gyertyát.
aztán kihúzattam mint állat azóta megy szépen még a kipuf is csendesebb lett.
igaz az enyém mk3

zoli

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #4 on: 2007 December 05, 09:36:28 am »


Sziasztok.

Az a gondom a kocsival hogy szerintem sokat eszik.Sőt...
Minap tankoltam bele kb:12l-ert s ez elég volt kb 100 km re.
Szerintem a kocsival valami gáz van.Ráadásul nem gyorsul elégé.
Akkor érzem hogy "megy" mikor ki van huzatva pl 3-asban.
Szerintetek ez a 2 dolog osszefugg?Ha nem mit tegyek hogy ne egyen ilyen sokat?

Elöre is koszi.

>>>Ne menj vele és nem eszik ennyit.
>Komolyra forditva én két dologra gondolnék.1; légszürő 2; gyertya. szelepre nem mivel nagy fordulaton márt megy.

KeFear

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #5 on: 2007 December 05, 09:44:50 am »
Hi!

bár nekem ilyen kocsim van, én is a lambda szondát nézetném meg, mert az tud durva dolgokat müvelni.... utána jöhet gyertya légszűrő stb...
Szerintem... a corsámon és a nővérem poloján segitett, hiretelen 3-4 literrel ivott többet, csere aztén tuti lett! :D
Üdv KeFear

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #6 on: 2007 December 05, 15:29:59 pm »
első körben én is a gyertyákat,kábeleket nézném meg,egyenként mindegyiket.
de nem a garázsból való kiállás után közvetlenül,hanem miután üzemmeleg lett
mert a közvetlenül az indítás után még nincs kiégve a gyertya,eléggé benzines
utána már látszik,melyik kormos,és melyik égett ki tisztára.
ha kormos,nézd meg a kábelét,hogy jól kapcsolódik-e
ha igen,lehet gyertya probléma
eddig olcsón kijön,ha ezek rendben vannak,akkor lehet gyanakodni a lambda szondára
de ha asorrendet betartod,és nem ugrasz neki egyből a szondának,esetleg spórolhatsz,ha nem az a baja
Minden ami autĂł hifi!:)

KeFear

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #7 on: 2007 December 05, 15:32:15 pm »
ok én csak azért irtam, mert nem kell rögtön cserélni, ki kell mérni, az megint nem kerül semmibe... :D

atis222

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #8 on: 2007 December 05, 17:10:29 pm »
Hali

Gyertya csere az mar meg volt kb 4 honapja,de nem lehetetlen hogy az a baj.Légszuro az mar tenyleg régi azt biztos hogy fogok cserelni.A szonda szerintem jo mert nincs a motornak kulonosebb baja pl:rangatozo alapjarat stb...gyönyörüen beindul hibatlan az alapjarat is.A hidegre nem gyanakszom mert itt állando 15C van.Valamiéert nagyon éhes a kicsike.S igazán jol csak akkor érzi magát ha kivan huzatva.Szerintem sokat kap s nem birja "megenni"s ezert nem is megy +eszik.De en nem vagyok szakerto ebben.
1 biztos levegoszurő az lessz.Lehet ennek bealitani v vol hogy mennyit kapjon?

By:Atis

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #9 on: 2007 December 05, 18:27:53 pm »
a légszűrő csere akkor tuti hogy aktuális,de nem hiszem hogy megszünne utána a baj....szerintem lesz még ott valami
nézesd meg akkor a szondát
Minden ami autĂł hifi!:)

vtamas87

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #10 on: 2007 December 05, 19:57:26 pm »
Hali!

Nekem is egy oylan problémám lenne, hogy sokat eszik a gép, és nemtudom h. miért. Ne is nyomom neki, de azzal nincsen gond, mert ha odalépek akkor megy rendesen. Viszont 10et is megeszi, ahhoz képest, hogy akitől vettem, ő aztmdotna neki 7be megállt mindig. Igaz ez még nyár végén volt. Lehet hogy ennyivel több a téli fogasztása? Meg azt nem értem, hogy mikor indítom, akkor kb fél percig megugrik az alapjárat és pörög rendesen, sak utánna esik viszsa a normálisra. Ez sztem az automata szivató, de miért c sinálja ezt midnne indítás után? akkor is ha már bemelegedett és akkor állítom le és ujjrainditom. Lehet emiatt eszik annyival többet?

Ryan

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #11 on: 2007 December 05, 20:11:12 pm »
auto szivato nekem is ilyen söt donoré is ilyen mind2 mk3!

Dipper

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #12 on: 2007 December 05, 21:24:29 pm »
Hali!

Nekem is egy oylan problémám lenne, hogy sokat eszik a gép, és nemtudom h. miért. Ne is nyomom neki, de azzal nincsen gond, mert ha odalépek akkor megy rendesen. Viszont 10et is megeszi, ahhoz képest, hogy akitől vettem, ő aztmdotna neki 7be megállt mindig. Igaz ez még nyár végén volt. Lehet hogy ennyivel több a téli fogasztása? Meg azt nem értem, hogy mikor indítom, akkor kb fél percig megugrik az alapjárat és pörög rendesen, sak utánna esik viszsa a normálisra. Ez sztem az automata szivató, de miért c sinálja ezt midnne indítás után? akkor is ha már bemelegedett és akkor állítom le és ujjrainditom. Lehet emiatt eszik annyival többet?

Azmiatt nem kéne ennyivel többet ennie!!Mekkora moci?
« Last Edit: 2007 December 05, 21:28:41 pm by Dipper »

atis222

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #13 on: 2007 December 05, 21:32:55 pm »
Oksa legszuro meglessz meg a heten,+akkor megnezetem a szondát is.Meg lehet hogy gáz bowden csere is lessz mert valtáskor nő a fordulat./nem is kicsit/Bár ez hideg motornál nem annyira észrevehető.Meg szerintem lessz egy termosztát csere is mert csak hideg levegőt fúj mikor bekapcsolom a fűtést.Ha ezekkel készen vagyok lessz 1 pöpi kocsim.De a zabálás b@ssza az agyam nagyon.Sebaj,majd kiderül.

By:Atis

vtamas87

  • Guest
Re: Sokat eszik és nem megy
« Reply #14 on: 2007 December 06, 15:48:39 pm »
1,4es és 91-es évjárat.