Author Topic: Ablakmosó tartály cseréje MK7 Fiestán  (Read 3594 times)

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Ablakmosó tartály cseréje MK7 Fiestán
« on: 2017 December 26, 20:05:39 pm »
Sziasztok!

Ma sajnos volt egy szerencsétlen találkozásom egy őzzel (Fiesta 2008 MK7), aminek a következtében az első lökhárító, első ködlámpa, stb. törése mellett az ablakmosó tartály alján lévő csonk (amire a gumicsöveket kell ráhúzni) letört.

Attól, aki szerelte már ki közületek az ablakmosó tartályt, kérném szíves segítségét az alábbiakban:
- hogyan kell kiszerelni a tartályt? (az egyik csavarhoz egyelőre még nem tudom hogyan lehet hozzáférni)
- a tartály alján lévő műanyag kis pöcök, amire  gumicsövet kell ráhúzni, a tartály része, vagy a tartályban lévő szívattyúmotorhoz tartozik?
- a teljes tartályt kell cserélni, vagy kiszerelhető belőle az a kis szivattyú?

Előre is köszi a választ.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ablakmosó tartály cseréje MK7 Fiestán
« Reply #1 on: 2017 December 27, 20:51:46 pm »
Szia!

Én még nem szereltem szét, de vannak rajzaim és leírásom.

A csövek csonkja a szivattyún van. A leírás szerint felemelt autónál, alulról lehet hozzáférni. A szervizkönyv ezt nem írja, de lehet hogy jobban rálátsz, ha leveszed a sárhányó belső burkolatát.

A motorról le kell húzni az elektromos csatlakozót. És a folyadékcsöveket. (Ha letörtek, akkor már nem kell.  :( )

A motort egy gumi O gyűrű tartja a helyén, egyszerűen ki kell húzni.
Visszaszereléskor a gumigyűrűt be kell szappanozni, hogy csússzon.

Ha mégis ki akarod venni a tartályt, a leírás szerint 2 csavar tartja. Egy felső és egy középső. Felülről hozzáférhetőek, mert csak utána írja, hogy fel kell emelni az autót.

Majd írd meg, hogy hogy sikerült.  ;)
Mk6 1.3 benzin