Author Topic: Olajnyomás  (Read 5455 times)

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Olajnyomás
« on: 2007 November 28, 18:33:55 pm »
Sziasztok!

Ezek a roh@dt lámpák, velem az olajnyomás visszajelzője szórakozik, hol világít, hol nem...ma reggel kezdte, gyanús de kb. 10 km után kialudt, addigra felmelegedett volna a motor?

kb. 500 km-rel ezelőtt volt gyűrűzve, olajcsere, stb. >:( nem értem...

A nívópálcán az olajszint stimm., lehet, hogy a szenzor ( gomba ) szórakozik. ???

Please help!!!  :notworthy:

Thanx ;D
:wav:

lewi

  • Guest
Re: Olajnyomás
« Reply #1 on: 2007 November 28, 18:49:05 pm »
hey!
ha mk3ról van szó akkor idézem a könyvet:

"Ell. lámpa nem alszik el indítás után----olaj túl meleg----lényegtelen,ha gázadáskor elalszik
Ell. lámpa nem alszik el gázadásnál vagy menet közben:
----olajnyomás kicsi---olajszintet ell., olajnyomást ell.
----eletromos kapcsoló vezetéke testzárlatos---kapcsolóról a vewzetéket lehúzni és szigetelve letenni(nem testelni)gyújtást kapcsolni. Ha az izzó ég akkor a vezetéket ell.
----olajnyomáskapcsoló hibás---cserélni"

remélem segítettem

azt nem figyelted véletlenül hogy kül. ford.szám tartományokban hogy világít/nem világít?

zoli

  • Guest
Re: Olajnyomás
« Reply #2 on: 2007 November 28, 19:53:24 pm »
Sziasztok!

Ezek a roh@dt lámpák, velem az olajnyomás visszajelzője szórakozik, hol világít, hol nem...ma reggel kezdte, gyanús de kb. 10 km után kialudt, addigra felmelegedett volna a motor?

kb. 500 km-rel ezelőtt volt gyűrűzve, olajcsere, stb. >:( nem értem...

A nívópálcán az olajszint stimm., lehet, hogy a szenzor ( gomba ) szórakozik. ???

Please help!!!  :notworthy:

Thanx ;D


>>>Általad leírtak alapján szerintem gomba. Mivel 10 km-en keresztül ha nem lett volna olajnyomás a csapágyak bizonnyal kelepelésbe kezdtek volna. A végső megnyugvás miatt én azért egy mehanikus müszerrel ellenőrizném a nyomást.

Offline boripityu

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 207
  • Segített?: +9/-1
  • Főni
    • A kedvenc oldalam
Re: Olajnyomás
« Reply #3 on: 2007 November 29, 09:12:41 am »
Köszi!

Mk3-as 1,1-es benzines.

hey!

azt nem figyelted véletlenül hogy kül. ford.szám tartományokban hogy világít/nem világít?

Nem mertem pörgetni, nehogy megszoruljon > az olajszint rendben a nyomást azt mivel lehetne megméretni?



>>>Általad leírtak alapján szerintem gomba. Mivel 10 km-en keresztül ha nem lett volna olajnyomás a csapágyak bizonnyal kelepelésbe kezdtek volna. A végs? megnyugvás miatt én azért egy mehanikus müszerrel ellen?rizném a nyomást.
[/quote]

Arra gyanakszom én is, mert eddig nem volt semmi gond vele, egyik napról a másikra,
:wav:

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Olajnyomás
« Reply #4 on: 2009 February 14, 09:47:33 am »
2009-es fórumtakarítás alkalmából a témát lezárom és a topiktemetőbe kerül.
D.V.Zs.