Author Topic: Fiesta mk5 vs Corsa b  (Read 8430 times)

Offline Marrone

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Fiesta mk5 vs Corsa b
« on: 2015 July 20, 08:10:11 am »
Sziasztok. Kinéztem egy 2001-es (mk5) 1.3-as Fiestát. Városba szaladgálós, ill. havi 1-2 alkalom vidéki útra (60km) használnám. Ugyanilyen árba (330k) lenne egy 99-es 1.0 B corsa ami elég jól felszerelt limitált (szervo, abs,4 légzsák, alu felni). Megkímélném a pénztárcámat, ha a fiestát választanám? Tapasztalatokat, véleményeket megköszönöm.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #1 on: 2015 July 20, 08:21:59 am »
Sziasztok. Kinéztem egy 2001-es (mk5) 1.3-as Fiestát. Városba szaladgálós, ill. havi 1-2 alkalom vidéki útra (60km) használnám. Ugyanilyen árba (330k) lenne egy 99-es 1.0 B corsa ami elég jól felszerelt limitált (szervo, abs,4 légzsák, alu felni). Megkímélném a pénztárcámat, ha a fiestát választanám? Tapasztalatokat, véleményeket megköszönöm.
1.3-as Fiesta a világból kimegy a láncos motorjával.
Azt vedd amelyik jobb állapotban van!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline viktor0070

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #2 on: 2015 July 22, 20:06:00 pm »
Szia!

Apámnak a fiesta előtt kadettja azelőtt meg A-s corsája volt ami ugyan 1.2-es volt de 4-5 litert evett és vitte a kilo 70-et nem
vicc 170-et ment és tök gyári volt. Sőt a kadettből is kidobtuk az 1.3-as szarrákopott fost és kapott egy 91-es 1.2-es corsa motort váltóstól s láss csodát megtáltosodott pedig az 1.3-as cuccait kapta meg pl egy szarrákopott karbit meg egy elég szarul illeszkedő síivó- és leömlősort, nem volt elektromos leszabályzás az igaz de vitte a 190-et ami nem rossz egy 31 éves kocsitól.
Lényeg a lényeg szerintem a B-s corsa jó választás lenne keveset eszik jól megy és sose romlik el.
DE szíved joga mejiket választod.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #3 on: 2015 July 22, 23:56:51 pm »
Szia!

Apámnak a fiesta előtt kadettja azelőtt meg A-s corsája volt ami ugyan 1.2-es volt de 4-5 litert evett és vitte a kilo 70-et nem
vicc 170-et ment és tök gyári volt. Sőt a kadettből is kidobtuk az 1.3-as szarrákopott fost és kapott egy 91-es 1.2-es corsa motort váltóstól s láss csodát megtáltosodott pedig az 1.3-as cuccait kapta meg pl egy szarrákopott karbit meg egy elég szarul illeszkedő síivó- és leömlősort, nem volt elektromos leszabályzás az igaz de vitte a 190-et ami nem rossz egy 31 éves kocsitól.
Lényeg a lényeg szerintem a B-s corsa jó választás lenne keveset eszik jól megy és sose romlik el.
DE szíved joga mejiket választod.
Melyik ly!
Ha ennyire bejön a Corsa, akkor válaszd azt!
Nem is értem, hogy jött képbe a Fiesta.
Ma már sok pénz kell, hogy eltartsd a fényképészeket is, mikor 190-el gurulsz!
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #4 on: 2015 July 23, 11:06:37 am »
Fiestábol is van 2001-es évjáratban már ugyanilyen(4légzsák,abs,klima.szervo) felszereltségü.
Az 1.0-ás corsa az egy 3hengeres vicc.
Ugyanannyit fog enni mint az 1.3-as fiesta de cserébe még nem is megy.
Egy mk3-as 1.1-es fiesta jobban gyorsul és megy mint ez a corsa.
Ahogy irták már a láncos motor kimegy a világbol.

Offline viktor0070

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #5 on: 2015 July 23, 17:04:39 pm »
Akkor a mienk már kiment a világból.
gyorsulni nem akar, gázadásra elhagyja az erő és hörög, olajat eszi kéken füstöl annak ellenére, hogy szelepszárszimering nemrég lett cserélve ekkor levettük a hengerfejet hengernek nincs válla durva kopás karcolás nem is látszódott egyik henger fa lán sem. Ezen hibáival eddig nem nagyon lopta be magát a szívembe. Oké, hogy 1.1-es de ennek nem kéne azt jelentenie, hogy egy előzést nem lehet befejezni vele mert a 24 lovas trabis rálép a gázra és elgyorsul tőlem röhögve ez azért durva nem?
Lehet, hogy enyém ilyen csak de másikba még nem ültem ez az első ford a családban.
Gyújtás elektromos nem állítható injektor nem állítható semmi nem állítható amitől jobb lenne magát meg nem akarja állítani.
Az enyém nem egy sport gép.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #6 on: 2015 July 23, 19:59:32 pm »
Figyelj minden auto olyan ahogy gondozták.
Ha meg még mindig olajat eszik és füstöl a szelepszárszimmeringcsere után akkor már ne haragudj de a hanyag javitás és sporolás mintapéldája az auto.
Mindenki szereti minél olcsobban meguszni a javitást és ez az eredménye.
Az olajfogyasztás javitása ugy kezdödik hogy veszteségmérést csináltat az ember meg max mellé kompressziomérést ami kimutatja hol megy el az olaj gyürüknél vagy a szelepszárszimmeringnél.
Nem ugy kell a javitást kezdeni hogy jajj biztos a legolcsobb a szelepszárszimmeringcsere megoldja majd a gondot.
Ahogy látom te probálod megjavitani hogy hibákat akarsz megállapitani hengerfejlevétel után pedig már ne haragudj de ugy látszik nem értesz hozzá.
Attol még lehet gyürühiba hogy nincs kopás a hengereknél.
Tessék elvinni rendes szerelöhöz nem az autot kell szidni azért mert mint látszik laikusként szerelgeti bárki is és nem javul meg.
Vannak itt is szerelök akik értenek a fordhoz nyugodtan lehet hozzájuk fordulni.
Persze megértem ha nincs rá pénz de akkor ne várjuk már hogy a legolcsobb javitástol megjavul.
Amugy meg itt most nem egy mk3 1.1-es motorrol szolt a kérdés hanem egy joval fiatalabb 1.3-as motorrol.
Na hagyjuk is abba a topic szétoffolását ne javitást beszéljünk ki egy vásárlási tanácsadás kérésbe.   ;)

Offline viktor0070

  • Újonc
  • *
  • Posts: 8
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #7 on: 2015 July 23, 21:23:32 pm »
oksa leszáltam a témáról.
2 hónapja vettük a kocsit füstölt hát egy próbát gondoltuk megér mind1.
« Last Edit: 2015 July 23, 21:25:40 pm by viktor0070 »

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #8 on: 2015 July 23, 21:42:02 pm »
Veszteségmérés párezer ft-ba kerül.
Ha nagy a gond(gyürüzni kéne például) akkor jobban jársz egy bontott motorral.
Szerintem lesz itt pár ember akinek van elado 1.1-es motorja.
Jok azok motorok amugy ha nem elhanyagolják öket, rendesen cserélnek benne olajat.
Nekem 4évig volt ilyen azalatt több mint 100ezer km-t mentem vele és sose hagyott cserben.
Ugyhogy ne add fel azért nem kerül többszázezerbe a javitása  :)

Offline kopjú

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk5 vs Corsa b
« Reply #9 on: 2016 June 05, 07:57:09 am »
Hali!
Ha netán cors b nyerne épp bontok egy fekete 3 ajtóst 2000 év! Ha elromlik valami szólj nyugodtan! :P :P ;) :D