Author Topic: Akku -; műszerfal szerelés - ; lámpa-állítás  (Read 3223 times)

Offline McKane

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Akku -; műszerfal szerelés - ; lámpa-állítás
« on: 2014 August 24, 15:58:51 pm »
Azt szeretném kérdezni elsőként , hogy a mellékelt képen hogyan lehet megállapítani azt az akksiról,hogy mikor gyártották ?

A második kérdés pedig az lenne, hogy hogyan,milyen módon lehet leszedni a burkolatot a kilométer óra elől,mert kiégett az izzó,csak egy van ami világít,az is a benzinszint-jelzőnél.. :D

Harmadik kérdés pedig az lenne, hogy a kormány mellett található -elméletileg- a lámpa magasság-állító, milyen fokozatban mit kellene kapcsolni ? Pl. az 1-es fokozathoz milyen követelményt kellene teljesíteni a kocsinak ( egy személy,két személy,teli csomagtartó,stb )
Bocsi a sok kérdésért,de sajnos nincsen kézikönyven a kocsihoz..  :-\ A kocsi 1998-as Fiesta,  'Endura-E' motorral.

A képek :
http://1drv.ms/1ptJlTn

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Akku -; műszerfal szerelés - ; lámpa-állítás
« Reply #1 on: 2014 August 24, 16:53:44 pm »
burkolat leszerelése a kilométerora elöl:

azt hiszem a kormányburkolat felsö részét is lekell szedni hozzá de nem vagyok most hirtelen biztos ebbe.
azt azt hiszem 2 csavar tartja.
utána a kilométerora burkolatban belülröl(5.-ik képeden látszodik a 2 csavar) felül van 2 csavar azt kell kiszedni.
majd a középsö  levegöfuvoka jobboldali fele mellett(hátso ködlámpa kapcsolo felett) van az a kis sarok müanyag a müszerfalburkolatba azt ki kell pattintani azalatt van a müszerfal burkolat 3.-ik csavarja.
utána kibuktatod a müszerfal keretet lehuzod a hátso szélvédöfütés és a hátso ködlámpakapcsolobol a csatlakozokat és utána már lejön a burkolat.
a kilométerorát is tartja pár csavar azt is ki kell csavarnod.
utána kijebb kell huzni a kilométerorát hogy a spirált kihuzd belöle hátulrol mert másképp addig nem jön ki a kilométerora hogy izzokat cserélj benne.



Offline McKane

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Akku -; műszerfal szerelés - ; lámpa-állítás
« Reply #2 on: 2014 August 24, 18:18:03 pm »
És milyen izzó kell bele ? mert akkor nem szedem kétszer szét.. :D
Amúgy köszönöm a választ :-)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Akku -; műszerfal szerelés - ; lámpa-állítás
« Reply #3 on: 2014 August 24, 19:02:42 pm »
öööö...nem tudom mintha lenne valami T valahányas száma de ilyen kell bele.
csak fehér a szine a müanyagnak
cromaxban vagy fordban lehet tuti kapni.
lehet árulnak máshol is de én ahol jártam boltban ahol ilyen izzokat árulnak ilyen foglalatu nem volt.
lehet jön valaki aki megtudja mondani mi a száma és lehet e máshol is kapni.

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41130000-izzo-foglalat/41130612-muszerfal-vilagitas-izzo/141812-izzo-foglalattal-ford-focus-1998-2005mondeo-2000-2007