Author Topic: Alapjárat ingadozás  (Read 83142 times)

Dipper

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #15 on: 2007 October 19, 17:39:38 pm »
Emelt üresjárat!
Nekem is ugyan ezt csinálja!de nekem a fordszámmérő is érdekes...néha elég durván férremér!
Én is paráztam hogy mi a fene lehet,de megbarátkoztam vele és megtudtam hogy elvileg ez normális! :-[ :-\

lewi

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #16 on: 2007 October 19, 17:44:00 pm »
hát ez érdekes hogy ez normális!
na mind1 azért kösz gondoltam nem olyan nagy gáz de azért mégiscsak....
elvileg így akkor többet eszik nem? bár persze bizt nem sokkal
köszke még1x

Dipper

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #17 on: 2007 October 19, 17:51:11 pm »
10 liter mellé 1 deci? :D szerintem nem számit :D
Mennyit eszik?

lewi

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #18 on: 2007 October 19, 19:03:05 pm »
hát azért 10et nem de sztem egy 6-7 et simán

Dipper

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #19 on: 2007 October 19, 19:10:32 pm »
Igen...fura lenne! :)
Az én csacsim iszik annyit városban!

Boci

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #20 on: 2007 November 02, 22:57:46 pm »
Az enyém is ingadozik, néha le is áll (RS1800) még ismerkedünk mert múlt hétvégén vettem asszonypajtás vezette 300km-t én eddig csak 50m -t mentem vele :( Majd a hétvégén ránézek mert előző tulaj csináltatott vele mindenfélét, ráköltött 2.000 fontot, hogy aztán eladhassa nekem az ebay-en 800-ért ;D Vett rá egy Mongoose kipuff rendszert- azt hiszem az lesz az első amit eladok róla, aksicsere lesz hétvégén-majd utána meglátjuk.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #21 on: 2007 November 02, 23:14:29 pm »
hey!

nálam az alapjárat csak akkor megy le ha megáll az autó: részletezem:: megyek 5be pl 90el (tökmind1 mennyivel) aztán üresbe kapcsolok és gurulok. ford.szám 1500 körül és amikor megáll az autó, mármint nem mozog, akkor lemegy 800 körülre ami egyébként mindíg is volt. lehet hogy a hideg miatt csinálja?
help plz!
köszke :notworthy:

normális jelenség, de nem 1500-on kéne lennie, hanem úgy 1100 körül amíg gurul az autó, van erre egy megoldás: a sebesség(VSS) jeladót le kell kötni, és nem fogja kiemelni a fordulatot guruláskor. bár sztem inkább emelje ki, nehezebben fullad le az autó és nem fogyaszt lényegesen többet ettől.

bantoomi

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #22 on: 2007 November 06, 11:30:19 am »
Sziasztok!

Nekem végül megoldódni látszik a probléma. Első körben az akkumulátor csere segített, megszünt a dadogás, és a gázadásokkor sem rángat! ;D A másik amit csináltam, az az alapjárati motor piszkálása. Szerintem nagyon el el lehet szennyeződve, és egy kis olajozás után sokkal gyorsabban áll vissza a normál alapjárati szintre. Gyanakszom, hogy ki kéne pucolni a filceket benne, de eddig még erre nem volt időm. Viszont nem teljesen ugyanolyan az alapjárati motor benne mint amit a FordKA oldalán találtam...ugyhogy ha van valakinek kimondottan Zetec-S motorhoz képes leírása az nem lenne rossz! ;D
Köszi a tanácsokat! :notworthy: :notworthy:

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #23 on: 2007 November 06, 17:25:16 pm »
Ha az akkumulátor csere óta nem dadog és nem rángat,akkor lehet hogy a generátorod töltésével van a baj!
Ha nem tölt rendesen akkor az új akksid is hamar megadja magát,és visszajön a probléma.
A régi rossz akksid miatt sem kellett volna ezt produkálnia,ha jó a töltésed.
Szerintem vizsgáld ezt meg,hogy teljesen kizárd a későbbi meglepit! ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

bantoomi

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #24 on: 2007 November 06, 19:54:22 pm »
Köszi a tanácsot! Én is gondoltam ilyesmire, mert az utóbbi időben néha előjön valami kerregő hang. Olyan, mintha reszelne valami forgó alkatrész valamit. 2 másodperc és elhallgat. Biztos, hogy nem a gumi ér bele a kasztniba, mert egyenes úton produkálja, többnyire fékezéskor.
Aztán egy másik topikban írtam az ABS lámpás kalandomról, ami elvileg azért gyullad fel, mert nem elég a feszültséget kap az elektronikája... Sajnos ma megint felgyulladt. Mire készüljek? ??? :-[

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #25 on: 2007 November 06, 20:55:15 pm »
háááát...
akkor feltétlen nézd meg a töltést,ahogy az ABS kapcsán tárgyaltuk!
valószínűleg töltés probléma lesz.2 lehetőség van:dióda,vagy szénkefe csere a generátorban(filléres)
vagy feszültségszabályzó
Minden ami autĂł hifi!:)

zoli

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #26 on: 2007 November 19, 00:11:09 am »
És ha még mindig rakoncátlankodik az az alapjárat akkor nézd meg az alapjárati levegőszabályzót is. 6-20 ohm -nak kell lenni az ellenálásának, nekem bejött. Csere és okésos.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #27 on: 2007 November 19, 06:43:31 am »
Sziasztok!

Háát pénteken rám hozta a frászt a verda!
Nem akart indulni és mire nagy nehezen összeszedte magát, akkor meg elég durván dadogott + ugrált a fordulat olyan 1.800 és 500 között!
Majdnem úgy volt hogy a melóhelyemen maradok!
Minden csatit széthúztam majd WD-40-nel összeraktam. Csak pont az alapjárat motorját felejtettem el!
Majd 2 után elindultam szerelőhöz... olyan 3.000-es fordulaton  :D (mert alapjáraton nagyon fulladozott szegény! kereszteződésben is előre nézelődtem nehogy nem kelljen állni) Majd beértem (kb 300 m volt, de ahogy kanyarodtam be hozzájuk, és levettem a gázról a lábam már azoknak fulladozott és alig fogott a fék, meg a kormány... volt para hogy elviszem a kaput!
Végül azt mondta a szerelő srác, hogy 3 dolog lehet ezeknél a mociknál.... vagy a levegő hőmérséklet érzékelő, vagy a légmennyiség mérő... vagy az alapjárati motor...
Odajött még egy srác és kihúzták az alapjárati motor csatiját.... és lefulladt... megfújkáltuk visszadugták és megint dadogott, de épp kimondta a srác hogy inkább vigyem szervizbe, mert ott pikk-pakk megnézik mi lehet a gázos... azonnal szépen folytonosan kezdett járni a moci... és azóta sincs semmi gond!
De a héten mindenképpen elviszem a Ford-hoz!
Majd beszámolok!
Amúgy ha aksitól van az hogy hidegen nem húz hanem visszatorpan, amikor gázra lépek akkor én is cserélek, mert szegényke kicsit oda van! Gondozás mentes, szerintem már sav nem nagyon van benne. Generátorom tökéletes állapotban van! Tölti rendesen az aksit!
De majd ha tudok valami konkrét választ akkor feltétlenül szólok, mert szerintem ez mások problémására is megoldás lehet!  ;) ;D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #28 on: 2007 November 19, 13:15:55 pm »
Mindíg szóba jöhet az is, hogy a motor hamis levegőt szív.
A következő a forgatókönyv:
1. Kis rés van valamelyik gumicsövön. Bejön egy kis plusz levegő, amit a légtömegmérő nem mér. A keverék szegény.
2. A lambda szonda jele alapján a számítógép ad egy kis plusz benzint, a motor felpörög.
3. Az alapjárati motor elkezd lezárni.
4. A pörgés miatt elmozdul a motor, a rés bezárul, a fordulatszám leesik.
5. Ugyanez elölről. (Vagy leállás.)

És persze minden matatás a motortérben elmozdíthatja a csövet (vagy a szerelő minden csövet rányomkod a csatlakozójára) és ezzel a hiba eltűnik egy időre.

Két módszerről olvastam a felderítésre:
Féktisztító folyadékot (lényegében tiszta benzin) kell fröcskölni a gyanús helyekre. Ha lyukas a cső, megváltozik a fordulatszám.
Hallgatózni kell, esteleg úgy, hogy az ember egy csövet dug a fülébe és a másik végét odatartja a gyanús helyekre (sztetoszkóp).

Csak olvastam, nem próbáltam, mert az én gépem egy Schafhausen.  :)
Mk6 1.3 benzin

jocc

  • Guest
Re:Alapjárat ingadozás
« Reply #29 on: 2008 January 29, 19:41:49 pm »
Le tudná v.ki röviden írni, hogyan tudom kipuconi az alapjárati motort? (azt sem tudom, hol van... :( )
Köszi.