Author Topic: Alváz (védelem)  (Read 7847 times)

lewi

  • Guest
Alváz (védelem)
« on: 2007 September 04, 10:08:50 am »
hey

megnéztem tegnap az alját végülis nemolyangáz de azért tél előtt lehet hogy nem árt lekezelni.
Ti hogyan-mivel-miként csináljátok/csináltatjátok? gondolok itt: festék v. spray, milyen ecset, esetleg mire kell odafigyelni,..stb.
köszke

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Alváz (védelem)
« Reply #1 on: 2007 September 04, 12:06:38 pm »
én megveszem boltba az alvázvédőt, és sima legegyszerűbb ecsettel felhordom, az ecset ne legyen se túl nagy se túl kicsi. jah és érdemes venni maszkolószalagot nehogy oda kenjél ahova nem akarsz. :) pl kipuff, vagy küszöb fölé...

lewi

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #2 on: 2007 September 04, 14:02:55 pm »
aha értem királyság köszke :notworthy:
milyen festéket érdemes venni(pl. márka,mennyi Ft)?
(most aztán mindent megkérdezek :P)

geriagyik

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #3 on: 2007 September 04, 17:24:26 pm »
Hali!

Mennyire akarsz belemélyülni?!Mi oldalra boritottuk a kocsit(egy akna is megteszi),leszedtük a kipu.t,tankot.
Brigéciollal átmostuk,átdrótkorongoztuk,utána higitóval megint egy kis dörzsi!Aztán vmilyen jó minőségű alapozóval ecsettel átkened.Utána jöhet az alvázvédő(ha tök száraz az alapozó),nekem az INTERGUM-ot ajánlották.Kell belöle kb4flakon(1000/db),kompressorral tudod felvinni.van hozzá külön szórófej(3000).kompressor bérlés3000/nap.Mindennel együtt kb20-22ezer,és 2nap!De megéri m "fullos"alvázad lesz nagyon nagyon nagyon sokáig!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Alváz (védelem)
« Reply #4 on: 2007 September 04, 17:54:08 pm »
hát én ennyire nem mentem bele, én vettem egy ecsetet, aláfeküdtem a kocsinak (árok fölé beálltam vele), mosás, várni amíg picit kiszárad alatta az árok, kocsit letörölgettem, és felkentem rá az alvázvédőt, megtapad mindenre. nem kell alá túl sokminden. én ha jól emléxem prevent-et vettem a praktikerbe, elég nagy kiszerelést, és bőven maradt belőle. én évente lekenem a kocsi alját, és átnézem. egész télen kertben állt a verda mozdulatlanul és tökéletesen védte az alvázvédő, nem jelent meg rajta sehol se rozsda. tökéletes volt. :) a gyári alvázvédelem is elég jó a fordokon, már ahol nem sérült meg. érdemes lekenni. akár ecsetes megoldással egy télre, akár hosszú időre a komolyabb technikával. mikor felújítom majd a verdát kap elég komoly alvázvédelmet. nem akarom h elkezdjen rozsdásodni. :D addig meg megteszi az ecsetes technika. :D

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Alváz (védelem)
« Reply #5 on: 2007 September 04, 18:12:32 pm »
Geri!

Hogyan borítottad fel a verdát? Van vmi borító-aparát vagy mi, amit rá szerelsz a kocsira?, csak mert érdekelne ez a komolyabb alvázvédelem, csak mivel tavaly volt fényezve a kocsi, így nem merném, csakúgy felborítani...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

geriagyik

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #6 on: 2007 September 04, 18:33:31 pm »
3 gyurós haverom volt a boritó szett,és 6db elhasznált 205/50r15ös gumi ;DDe a te esetedben ez elég rizikós,+,az üvegeket is ki kell szedni,m a fityó kaszni könnyen tekeredik,és eldurranhatnak az ablakok!A régebbi keleti csodákhoz létezik rendes boritó készlet,de fiestához még nem hallottam róla.Meg kéne nézni mondjuk egy ladás boritót,hátha vmi öreg szaki kompatibilissé tudja tenni fiestához!iVagy marad az akna,v tedd föl a verdát szerelő bakokra!csak ugy sokkal macerásabb +kényelmetlenebb,és hogy fogsz kinézni ha kimászol a kocsi alól!?!? ;DDe mindenképp megéri m,ha vmi szakműhelyben kéred ezt a beavatkozást,gatya nélkül mehetsz haza!

lewi

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #7 on: 2007 September 04, 19:10:09 pm »
kösz skacok sztem az ecsetes megoldást választom
van aknám úgyhogy ezzel nem lesz gond, ha lesz egy kis időm meg pénzem.... :P
kösz mindenkinek :notworthy:

tuning

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #8 on: 2007 September 05, 05:12:40 am »
Én DYNA márkát  választottam alvázvédőként  nem olcso mert egy lityi 4000 de a lehető legjobb kaucsut alapu tehát gumi 2 flakonnal is elég lenne de én 3 rétegben vittem fel kompresszorral +2 réteg  NEOLUX lakkot a könnyeb tisztitás miatt Aknában csináltam énis de még felhuzattam  a kocsit kb másfél métert a plafonig igy már könnyeb volt a melo.Elötte leszedtem a gyári alvázvédőt teljesen a tiszta fémig aztán 2 réteg rozsda maro csiszolás és utána kikentem a gyári illesztéseket egy speciális anyaggal ami olyan mint sziloplaszt de mégse a nevét nem tudom ugy kértem  a fényező boltban ha ez megvolt  jöhet az alvázvédő és igy kaptam egy  új alvázat.

lewi

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #9 on: 2007 September 05, 07:01:32 am »
az biztos hogy az lenne a legjobb amit tuning ír de ahoz azért pénz kell
sztem jó lesz az olcsóbbik megoldás aztán ha nagyon kell akkor letotom a drágábbik technikával
(persze majd 2havi fizu után  ;D )
köszke

Pyotr

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #10 on: 2007 September 05, 19:35:04 pm »
Sziasztok!

http://www.alvazvedelem.com/

Ő a egy nagyon régi ismerősöm. Bátran tudom nektek ajánlani. Lelkiismeretes, és nagyon szépen és jól dolgozik!

Üdv. Pyotr

lewi

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #11 on: 2008 May 06, 13:51:51 pm »
na itt vagyok újra a témával
most 7végére van betervezve, már megvan minden
viszont találtam egy szép kis foltot a tanknál
ezzel mit lehet kezdeni?
köszke

[a csatolmány törölve]

lewi

  • Guest
Re: Alváz (védelem)
« Reply #12 on: 2008 May 19, 18:16:42 pm »
látom sokakat foglalkoztatott a kérdésem
na mind1 már megoldottam
lefestettük az alját úgy ahogy kell