Author Topic: 3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!  (Read 3479 times)

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« on: 2013 March 14, 18:57:55 pm »
Érdekes jelenségnek voltam ma szemtanúja. Korábban is csinálta már, de csak most állt össze a kép.

Nagyobb esőben-latyakban - főleg pocsolyába belehajtás után, de esetenként anélkül is - elkezd 3 hengerezni a motor. A 4. hengernél nincs szikra, a pipára már nem ér oda a delej. Tavaly csinálta utoljára, pont a nyárifelni felszerelés után. Azóta 1-2x előfordult nyáron, majd a téligumi/télifelni felszerelésével teljesen megszűnt a jelenség, pedig jóval nagyobb esőben/latyakban is használtam.

Most visszakerült a nyárifelni 2 hete és ma volt az első komolyabb esős bevetés. Reggel semmi baj, hazafelé viszont már 2 km után kezdődött a 3 hengerezés.

Gyertyakábelre gyanakszom egyébként.

Az érdekesség: nyári alufelnivel csinálja. 6" ET40 165/65R13 sárpofozóval.
téli acélfelnivel nem csinálja. 4.5" ET38 155/70R13 sárpofozó nélkül. (tavaly elhagytam tavasszal és csak most pótoltam 3 hete).

Most akkor a kábelszett cserén kívül annak is utána kellene járni, hogy hol veri fel a vizet a szélesebb felni/gumi és hogy valóban ez okozza-e és nem a sárpofozó szól-e bele előnytelenül a vízvetési képbe?

Itt látható a kerek közötti eltérés.
http://www.willtheyfit.com/index.php?width=155&aspect=70&diameter=13&wheelwidth=4.5&offset=38&width2=165&aspect2=65&diameter2=13&wheelwidth2=6&offset2=40&Submit=Submit 

RyAn

  • Guest
Re:3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« Reply #1 on: 2013 March 14, 21:04:27 pm »
köze nem lesz hozzá... nézd meg a trafó-t vagyis cserélj. vagy legalább a csatiját ellenörizd nem-e oda kapod a vizet.

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« Reply #2 on: 2013 March 14, 21:41:00 pm »
köze nem lesz hozzá... nézd meg a trafó-t vagyis cserélj. vagy legalább a csatiját ellenörizd nem-e oda kapod a vizet.

Hát én nem vagyok meggyőződve róla, hogy nincs hozzá köze. Mármint a keréknek. A téli lemezfelnivel mentem bele minden pocsolyába és semmi baja nem volt tőle a gyújtásnak, a nyárival meg az első vizes napon kezdi.

A trafót megnéztem, száraz az egész, a csatik tiszták. Se lentről, se fentről se oldalról nem kap vizet. Az olajszűrő házán van víz, ami közvetlenül a trafó alatt van. Ennek még utána járok, mivel a 4. hengerre menő kábel csatija pont ott van fölötte, így nem kizárt, hogy ott lesz a bibi, oda megy valahonnan a víz menet közben.

A kábelre azért gyanakszom, mert az 1. és a 3. hengernél a pipát lehúzva láthatóan és hallhatóan áthúz a szikra a blokkra. A 2-es hengernél is át-át megy a szikra a 4.-nél viszont semmi. Vagyis ott gyengébb a szikra, mint a többi hengernél. (ezt szárazon próbáltam most, hogy kiszárítottam mindent). Így azt gondolom, hogy repedezett már a kábel és a szélesebb kerék pont annyival több vizet/párát ver be oda, hogy ne jusson el emiatt a szikra a gyertyához.

De persze csak találgatok. ;D

Van értelme egy takarólemezt eszkábálni a trafó köré, hogy ne érhesse a felverődő víz?

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« Reply #3 on: 2013 March 18, 19:23:04 pm »
Nézd meg sötétben, hogy látsz-e áthúzást, miközben hirtelen gázt adsz.
Mk6 1.3 benzin

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« Reply #4 on: 2013 March 19, 18:10:47 pm »
köze nem lesz hozzá... nézd meg a trafó-t vagyis cserélj. vagy legalább a csatiját ellenörizd nem-e oda kapod a vizet.

Köszi a tippet.

Szerintem ez a kép sokat elárul a hiba lehetséges okáról.....



Egyébként volt köze a kerékhez is. Pocsolyába hajtva a vékonyabb pont mellé veri a vizet, a vastagabb meg a repedés kellős közepébe. 8)

Offline fityesz

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 57
  • Segített?: +3/-1
Re:3 hengerezés esőben, de csak alufelnivel!
« Reply #5 on: 2013 March 23, 23:03:03 pm »
köze nem lesz hozzá... nézd meg a trafó-t vagyis cserélj. vagy legalább a csatiját ellenörizd nem-e oda kapod a vizet.

Kicseréltem a trafót egy újra. Azóta minden rendben.  :laugh:

A régi - gyári volt - nagyon cefet állapotban van, az összes oldalán szétnyílt vagy repedezett.  :-\

 :o













« Last Edit: 2013 March 25, 18:44:51 pm by fityesz »