Author Topic: Autóápolás  (Read 5325 times)

lewi

  • Guest
Autóápolás
« on: 2007 August 01, 14:12:36 pm »
hey!

vettem egy motorblokktisztítót és a fújásnál vigyázzak a gyertyáknál hogy nagyon ne menjen rá vagy tömítenek annyira(elvileg igen)?

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Autóápolás
« Reply #1 on: 2007 August 01, 14:37:44 pm »
Motormosás után szerintem mindenféleképp vedd le a gyertyapipákat és hagyd kiszáradni mielött beinditod.
Ha lehet vigyázz minden elektromos csatlakozásra, hogy ne nagyon kapjon vizet. Sőt ha rotoros a gyújtásod akkor az elosztófedelet is vedd le és száritsd ki. Kollégámnak emiatt ment ugyanis tönkre az elosztófedél...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Autóápolás
« Reply #2 on: 2007 August 01, 15:16:36 pm »
köszke akkor majd vigyázok nem esek neki mint.......nemtom

jocc

  • Guest
Re: Autóápolás
« Reply #3 on: 2007 August 01, 18:58:08 pm »
Én is már többször mostam. Először lekentem az olajos helyeket motormosóval, aztán vártam picit had ázzon, utána leslagoltam.
Először tök óvatos voltam, de másodszorra már nekiestem mint állat (mert rallyztam és minden csupa sár lett).
Nem lett semmi baja, pedig mindenhová ment víz rendesen... persze utána hagytam kiszáradni.
Sz.tem ez az autó (motor) annyira igénytelen, hogy nem nagyon kell félni tőle, nyugodtam mossad...

lewi

  • Guest
Re: Autóápolás
« Reply #4 on: 2007 August 02, 06:36:00 am »
oxa kösz de azért óvatos leszek
 :-X

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Autóápolás
« Reply #5 on: 2007 August 02, 11:34:26 am »
motormosás csak hideg motornál, és mindenképpen úgy h az elektromos csatikat kerüld el a cuccal. inkább ragaszd le őket szigszallaggal addig. egyszer ázzon be 1 csati is, és amíg rájössz, h melyik ázott be meg kiszárad az egy örökkévalóság... nem beszélve arról ha beszivárog a gyertyákhoz...ha nem dúrván dzsuvás én nem erőltetném a mosást, max a szelepfedelet töröld le szépen. :) én is azt szoktam :)

lewi

  • Guest
Re: Autóápolás
« Reply #6 on: 2007 August 02, 13:45:20 pm »
elektromos cuccokra mindenképp figyelek de sajnos sztem nem elég csak a szelepfedelet letörölnöm, sztem több évi mocsok van rajta

fedorka

  • Guest
Re: Autóápolás
« Reply #7 on: 2007 October 10, 10:19:33 am »
Sziasztok!

Bocs a konyhanyelv miatt, de nem vagyok egy nagy szaki...
Szóval az a gondom, hogy a szellőzőrendszerbe valami beledöglött szerintem, mert olyan szaga van, mint egy dögkútnak. A motorháznál azt a részt, ahol a sok szutyok összegyűlik, azt kimostam, de rendesen. A Légcsatornákat meg ilyen tisztítóhabbal takarítottam ki, ennek ellenére maradt a szag.

Van valami tippetek arra, hogy hogyan lehet megszűntetni a bajt bontás nélkül?

Előre köszi, Gábor

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Autóápolás
« Reply #8 on: 2007 October 10, 12:17:59 pm »
Szia fedorka!

Üdv közöttünk!  :D

Szerintem első körben próbáld meg a szűrőket megnézni! Sokszor az okozhatja a bűzt!
pl légkondis verzióban van 2 is!
Egyik szűrő ott van ahol a levegő is bemegy az utastérbe! (mellékelt ábrán látható) légkondis verziónál a másikat pedig bentről az utastérből lehet kiszedni!
A képek MK4-esben készültek! De azért remélem segít!  ;D
De mondjuk ha nincs szűrőd, akkor lehet hogy valami tényleg bekerült a rendszerbe és ott "megdöglött"

[a csatolmány törölve]
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...