Author Topic: Villogó légzsák visszajelző lámpa  (Read 16480 times)

Dodó

  • Guest
Villogó légzsák visszajelző lámpa
« on: 2007 July 30, 13:22:45 pm »
Sziasztok! Segitségeteket kérném,mert a 2003-as fiesztámnak ma reggel indulás után 1-2 percel villogni kezdett a légzsák visszajelző lámpája,aztán később meg már folyamatosan is égett! :( Van valakinek hasonló tapasztalata? Mi a teendő ilyenkor? Előre is köszönöm a segitséget!

lewi

  • Guest
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #1 on: 2007 July 30, 15:05:56 pm »
hey!
fater kocsijában is volt egykétszer ilyen (Nissan Almera) és az azt jelenti hogy nincs bekapcsolva a légzsák és ha ütközöl nem nyílik ki!!!!!!!!!!!! érintkezési hiba lehet talán, azonnal szervíz!!!!!!!!vagy hozzáértő!

Ryan

  • Guest
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #2 on: 2007 July 30, 20:30:14 pm »
anyosómék kocsijában(Fiat Stilo 1.9 JTD) is állandóan villog nekik az van hogy az ülés alatt/alá van valami nejlon érzékelö kifeszitve ami érzékeli h ülnek az ülésen és ez kiszakadt vhogy és neki azért jelez vissza meg pittyeg a computer meg mivel német nyelvü azt irja h "Airbag störung" meg utána "motor abstellen
" és 5 percenként vinnyog ha olyanja van:S

Dodó

  • Guest
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #3 on: 2007 August 02, 14:43:37 pm »
Sziasztok! Van fejlemény az ügyben! Ma elvittem a gépet a Pécsi Ford szervizbe,ahol először időpontot akartak adni,de aztán mégis rákötötték a számitógépre! A következőt tudtam meg 10 perc elteltével:légzsákáramkör szakadt-#2kör,első vezetőoldal! ez 2000ft ba került,igaz,hogy ezek után se tudtak konkrétumot mondani,sőt közölték,hogy jelenleg villamossági szerelő nincs is náluk! :( Ez elég viccesnek tűnt,meg az is amikor közölte a srác,hogy legalább olcsóbb lesz a javitás ha törik az autó,mert nem fog kinyilni a légzsák! Hm! Most már csak kell keresnem 1 szakit aki meg is oldja a problémát!!! Remélem sikerül!

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #4 on: 2007 August 03, 05:59:02 am »
SZia!

Biztosan találsz rá szakit, aki meg tudja oldani a problémát, és szerintem örülni fog, hogy a hibakereséssel már nem kell bajlódnia, mert erre felént elég jó óradíjjal megy az is!  :D
Szerintem bármilyen mezei elektromosság szerelő jó, pl nekem amikor gond volt az ablakmosókkal akkor elvittem a legközelebbi szerelőhöz (ami egyébként nem szokásom) de mázlimra, tök normális volt... mindent átnézett a verdán... Ford-tól kért rajzokat... mert nem egyszerű eset a 1996 Mk4 de rájött hogy mi a gond, sőtt még cserélt hoszbordás szíjjat.... Haveromnak ő generálozta a motort...  ;)
De szerintem nem lehet olyan nagy gáz, ha csak nem a légzsákkal van valami gond, mert ha csak vezeték szakadás, akkor azt gyorsan beméri, kicseréli az adott szakaszt és már kész is.... akkor van gáz, hogy ha a légzsákba van valami gixer.
Nekem akkor produkálta ugyanezt amikor kiszedtem az ülést és visszaszerelésnél, nem figyeltem eléggé és nem nyomtam össze rendesen az övfeszítő csatiját... ugyanezt produkálta, de még jó hogy mindent újra átnéztem és összedugtam!  :D
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #5 on: 2007 August 06, 11:37:08 am »
Meg tudom erősíteni a fentieket. Nekem még nem volt ilyen hibám, de a fordfocus.hu-n többen írták, hogy a leggyakoribb hiba az utasülés alatti csatlakozó érintkezési problémája. Érdemes megmozgatni + esetleg kontakt spray.
Mk6 1.3 benzin

Dodó

  • Guest
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #6 on: 2007 September 13, 14:05:14 pm »
Sziasztok!! Köszönöm az infókat,bár a probléma még mindig nem oldodott meg! közben Keszthelyen is megnézték egy szervizben az autót/nem Fordnál/,de változatlanul nincs megoldva a problémám! Azt a rohadt csatlakozót az ülés alatt senki nem akarja meg nézni!!! én már széthúztam,csak nincs kontakt spray-m ,hogy befújjam!!! De veszek! Hátha!! :)

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #7 on: 2007 September 13, 14:21:07 pm »
Ha gondolod szét húzom neked a csatimat és megnézem hogy villog, mert elvileg az se egyforma.... mert morzézik a gané!
Na szóval meg is vagyok vele!
Az a helyzet, hogy ha az övfeszítőt húzom le, valamelyiket, akkor 4et villan majd egy kis szünet és újra!
Viszont, ha valamelyik légzsákot, akkor folyamatosan világít!
MK4-ben ilyen a technika! Ebből kiindulva szerintem nálad sem lehet más.... Szóval szerintem valamelyik övfeszítőhöz menő vezeték szakadhatott meg, vagy a csati rázódott szét bár erre szerintem nagyon kicsi az esély, mert azért elég jól össze van rakva... 
Szerintem még az is lehet hogy a központi helyen ahova becsatlakoznak a kábelek ott mozdult ki valami! Csak egy ötlet!
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

Dodó

  • Guest
Re: Villogó légzsák visszajelző lámpa
« Reply #8 on: 2007 October 19, 15:37:10 pm »
Szia! Széthuztam a csatlakozót de semmi nem történt! Az övfeszitő az hol van?