Author Topic: ugrálás  (Read 2767 times)

Offline adrenalin

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
ugrálás
« on: 2011 November 13, 08:16:10 am »
Sziasztok!
 Szükségem lenne egy két tapasztalt fiestás segítségére. 1.4 tdci-is autómon felfedeztem egy kis idegesítő hibát, remélem csak kicsi és nem nagy lesz belőle.  szóval a hiba 1.7-1.8-as fordulatnál jelentkezik. gázadásnál elkezd ugrálni kb 2.0 fordulatig. A probléma furcsasága hogy csak akkor csinálja ha a fenti fordulatszámról szeretnék felgyorsítani, amennyiben kisebb fordulatszámról gyorsítók és felpörgetem a 1.7 - 1.8 fölé egyenletesen akkor nem tapasztalom ezt az ugrálást.  Tapasztaltatok már ilyet? MI a fene lehet ez?

Másik kérdésem a diesel mennyire szereti ha az egyes fokozatokat kihúzatják neki (2-3 fordulatig ) mert erről is megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja ne , mások meg hogy simán.

Válaszokat előre is köszönöm

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:ugrálás
« Reply #1 on: 2011 November 13, 08:50:45 am »
EGR szelep volt már pucolva? Amúgy nem árt ha néha kicsit rúgod neki, legalább kiég a koksz a kipufogóból.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline adrenalin

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:ugrálás
« Reply #2 on: 2011 November 13, 09:15:45 am »
az az igazság kb egy hete van nálam, hogy volt a pucolva ezért nem tudom, a próba úton, a haza úton se volt vele gond kb 2 napja csinálja, és kicsit idegesít

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:ugrálás
« Reply #3 on: 2011 November 13, 14:52:54 pm »
Szerintem nézesd meg. Amúgy nem erőtlen? Megy rendesen?
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline adrenalin

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:ugrálás
« Reply #4 on: 2011 November 13, 19:39:09 pm »
amúgy megy rendesen, repül a kicsike, semmi más baja nincs, egyebet eddig nem fedeztem fel.

Offline somadog

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 87
  • Segített?: +0/-0
  • 1.4 TDCi [Fityó]
Re:ugrálás
« Reply #5 on: 2011 November 23, 14:19:28 pm »
Mennyire bonyolult művelet az EGR tisztítása? Vigyem szerelőhöz vagy otthon is megoldható?

Köszi
Csaba

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:ugrálás
« Reply #6 on: 2011 November 23, 15:32:27 pm »
Erősen állapotfüggő. Ha maga a szelep jó csak csupa koksz akkor hidegzsíroldó meg féktisztító elég. Ha ettől se lesz jó talán még ultrahangos tisztítás segít rajta, de azt tudni kell, ha már pucolásra szorul akkor pár tízezer km van neki hátra. :\
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]