Author Topic: MK6 első ajtó kérdések  (Read 3983 times)

Gaben81

  • Guest
MK6 első ajtó kérdések
« on: 2011 June 28, 15:34:21 pm »
Valaki próbált már MK6 első ajtót (roncsolásmentesen  ;) ) bontani?

Alapprobléma:
a gyárilag manuális első ablakokat szeretném elektromosra cserélni ill. központi zárban is gondolkozok. Gondoltam, megnézem bármiféle alkatrész rendelés előtt, hogy a vezetékelés akár a központi zárnak akár az elektromos ablaknak ki van-e építve.

Az ajtó belső borítását a hangszórók miatt már sokszor leszedtem, azzal semmi probléma. A burkolat bontása után van egy fekete "köztes" réteg, amivel egyszerűen nem tudok mit kezdeni, valami tartja.

Melléklek egy service manualból kiszedett részt 13.14 és 13.16 képekről beszélek.

Valaki tud segíteni, hogy jutnék itt előrébb?

Észrevétel:
gyárilag az ajtóban 2 pár vezeték van bekötve. Egyik a hangszóróé, másik a szín alapján a központi záré. Az elektromos ablak nincs kiépítve, oda be fog kelleni húzni vezetéket.

Kérdés:
nem ismerem szerkezetében a manuális ill. elektromos ablak közti különbséget. A manuális valamiféle bovdenes rendszeren keresztül emel. Ugyanez a szerekezet van elektromos esetben is? Elég lene csak motorhoz hozzájutni és vezetékelni, vagy komplett emelő mechanizmus csere is szükséges?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:MK6 első ajtó kérdések
« Reply #1 on: 2011 June 28, 15:53:52 pm »
Sajnos nem tudom megnyitni a pdf-et, valami baja lehet. (Lehet, hogy nálam van a baj.)

De én már szétszedtem az ajtómat.

A fekete lemezen van két gumidugó, azokat ki kell venni. 10 centit le kell tekerni az ablakot és akkor 2 rögzítőcsavar a lyukak elé kerül, azokat meg kell lazítani. Az üveget előre és kifelé ki kell emelni.

Le kell venni a tükörmozgató műanyag háromszögét és itt is valamit ki kell oldani (már nem emlékszem mit.)

Ki kell venni az ajtó élében levő csavart, és ki kell venni a kilincset. A zárat be kell nyomni, hogy a lyuk ne akadályozza a mozgását. A zár a fekete lemezhez van rögzítve, ki kell ügyeskedni.

Az ablakmozgató hosszú sínje is a fekete lemezhez van rögzítve, nem lehet levenni, amíg ki nem veszed a lemezt.

Úgy kell forgatni az egészet, hogy a sín egyik vége és a zár kibújjon, utána lehet kibújtatni a másik véget.

Nem könnyű.  :)
Mk6 1.3 benzin

Gaben81

  • Guest
Re:MK6 első ajtó kérdések
« Reply #2 on: 2011 June 28, 16:02:25 pm »
Nézd meg ezt, hátha így működik:

http://gaben81.atw.hu/fiestaklub/frontdoor.pdf

Minden megvolt, zárat is benyomtam. Mintha fent középen rögzítené még valami a nagy fekete műanyag burkolatot. A leírás szerint az ablakot vagy annak tartósínjét nem kell kivenni az ajtó belső szétszedéséhez... ???

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:MK6 első ajtó kérdések
« Reply #3 on: 2011 June 28, 16:32:12 pm »
Sajnos a mi tűzfalunk szerint ezen az oldalon adathalász tartalom van, ezért nem nyitja meg.  ???

Nem tudom, hogy a leírásod szerint mi a tartósín, de az üveget muszáj kivenni. A rajta levő kb 5*10 centis fehér műanyaggal együtt.
Mk6 1.3 benzin

Gaben81

  • Guest
Re:MK6 első ajtó kérdések
« Reply #4 on: 2011 June 28, 17:22:30 pm »
Igazad van, most hogy jobban átolvastam azt írja, hogy igaz hogy az üveget nem kell teljesen kiszedni, de ki kell akasztani a tartószerkezetéből (regulator mechanism)  - ezek lehetnek azok a kis műanyag fehér alkatrészek amit mondasz - és pl. ragasztószalaggal kell fixálni az ajtó kerethez. Ez már majdnem ugyanaz, mintha kompletten kivennénk...

Ezek szerint mégsem olyan egyszerű ez a dolog, mint ahogy reméltem. :( Mikor lesz így elektromos ablakom? :P
« Last Edit: 2011 June 28, 17:24:18 pm by Gaben81 »

RyAn

  • Guest
Re:MK6 első ajtó kérdések
« Reply #5 on: 2011 June 28, 21:09:54 pm »
Kobold79 az embered ;) ő meg mondja mit h  ;)