Author Topic: Kicsikocsi enyészete  (Read 4863 times)

gergo

  • Guest
Kicsikocsi enyészete
« on: 2007 May 17, 13:54:20 pm »
Fájó szívvel teszem közzé kicsikocsim enyészetére utaló egyértelmű jeleket
http://www.mmernoki.hu/gergo/kicsikocsim/

Szívesen veszek mindennemű jótanácsot, pl:
- hol érdemes még rozsdásodást keresni?
- szakiválasztás szempontjai (karosszéria, festés)... Esetleg megbízható szakit ismer valaki pécsen? :)
- csereelemek (hozza a szaki vagy vegyem meg inkább én?)
- a hátsó lengéscsillapító torony vagyminekhívják miért rohadhat???
- érdemes elvinnem küszöbcsere (ami gondolom elkerülhetetlen) előtt futóműállításra vagy inkább majd utána?... merthogy az első gumik belső oldalát is eszegeti szegényke...

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást :notworthy:

köszi
gergo

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Kicsikocsi enyészete
« Reply #1 on: 2007 May 17, 19:29:14 pm »
Nos, tavaly én is "végigjátszottam" a rozsdátlanitást, úgyhogy leirom a tapasztalataimat.
Nálam a 2 küszöböt illetve 1 hátsó sárvédőivet kellett kicserélni. Pedig az enyém nem volt ennyire elrohadva.
A fent emlitett munka+anyag került 60ezerbe, csak a lakatolás!! Biztos olcsóbban is meglehet úszni haveri alapon :-\ nekem sajnos nem sikerült...nem volt lakatos ismim >:(
MK3-asok általában a következő helyeken szoktak rohadni:
-tanksapka körül
-sárvédőiveknél
-küszöbnél (ez utóbbi kettő szinte minden autónál igaz)
-csomagtérajtó (belülről!!!)
-+a motortérben egy-két dolog

Quote
- a hátsó lengéscsillapító torony vagyminekhívják miért rohadhat???

Szerintem az alvázvédelem hiánya miatt.

Quote
merthogy az első gumik belső oldalát is eszegeti szegényke...

Én a helyedben megnézetném, nincs-e elkopva vmi a kormány- vagy futóműnél. Mert, ha vmi már elhasználódott, akkor hiába állittatod be...csak kidobod a pénzt az ablakon.
Ne félj a szerelőtől, nem bánt :) Sőt, az állapotfelmérés általában ingyé van ;) Csak vidd el egy jó futóműveshez...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Sziszko

  • Guest
Re: Kicsikocsi enyészete
« Reply #2 on: 2007 May 18, 16:26:08 pm »
A taposo lemezt is át kell nézni, fel kell szedni a szönyeget! Ilyen mértékü rohadásnál javaslom a teljes szétbontást, kibelezést! Szerintem ne akarjál sporolni a javitatáson, rendesen igényesen csináltasd! olcso husnak hig a leve!




 :-X

gergo

  • Guest
Re: Kicsikocsi enyészete
« Reply #3 on: 2007 May 21, 09:45:21 am »
A taposo lemezt is át kell nézni, fel kell szedni a szönyeget! Ilyen mértékü rohadásnál javaslom a teljes szétbontást, kibelezést! Szerintem ne akarjál sporolni a javitatáson, rendesen igényesen csináltasd! olcso husnak hig a leve!




 :-X

Teljes szétbontást már beterveztem ;)
Nekem is az a fő szempont, hogy inkább legyen kicsit drágább, de 4-5 évig ne kelljen hozzányúlni... új fityeszre addig úgy sem lesz pénzem ;D

Egyébként felmerült bennem olyan is, hogy ha már úgyis vagdosni kell, akkor esetleg a modellfrissítés utáni fedeles tanksapkát rakatnám rá... ez megvalósítható különösebb gányolás nélkül?

köszi
gergo



gergo

  • Guest
Re: Kicsikocsi enyészete
« Reply #4 on: 2007 September 26, 14:19:54 pm »
Örömmel jelenthetem, hogy Kicsikocsi utasterének kibelezése megtörtént (mint a user képeimen látható is) és a héten megy lakatolásra :)

A taposólemezen szerencsére nem találtam rohadásra utaló nyomokat, azonban a jobboldalon elöl és hátul is látszik, hogy korábban legalább egyszer alaposan elázott a berendezés... még a hátsó ülés alja is...
Valamint a jobboldali ajtó és oldallemez belső felületkezeléséből kiindulva egyszer meggyűrhették az autót... ezt az előző tulaj (a volt autószerelőm) vagy tényleg nem tudta vagy még ezzel is átb@...ott ... de legalább rendesen megcsinálták a felületkezelést:)
reményeim szerint az elázás is csak ezzel a töréssel egyidőben történt és nem azóta...

Majd igyekszem dokumentálni a feljeményeket ;D

ja, és ha már szétkaptam a berendezést végre a központizárat is megcsináltam, most már az anyósoldal is vezérli a rendszert :D