Author Topic: 1.3 OHV dadog  (Read 4382 times)

AniBaba

  • Guest
1.3 OHV dadog
« on: 2009 December 25, 18:44:59 pm »
Hello!

Érdekes hibát produkál az autó, 1500-as fordulat környékén gázadásnál kicsit megtorpan, ledadog - éppen csak egy pillanatra. Mintha az egyik henger kihagyna, de csak azon a fordulaton (annak környékén); alapjáraton, illetve 2000 környékén már eszébe se jut.
És ezt sem mindig...

Gyertyakábeleket megnézem, megigazítom reggel, arra gondolok, hogy a párás-esős idő bekavar a gyújtásnak.

Tippek?

varkpot

  • Guest
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #1 on: 2009 December 26, 10:34:39 am »
Szia!

Csak egy tipp : Szedd ki az osztófej-fedelet (vagy mi annak a pontos neve ???, ahova csatlakoznak a gyújtókábelek), és az összes csatlakozó pontját alaposan tisztísd meg, mert lehet elvannak oxidálódva. Nekem a régi BX-emnél voltak ugyanezek a tűnetek, és ezt megcsináltam utána semmi baja nem volt.(ezzel a részével  :-X )

grimmcsalad

  • Guest
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #2 on: 2009 December 26, 11:18:31 am »
Szia!

Csak egy tipp : Szedd ki az osztófej-fedelet (vagy mi annak a pontos neve ???, ahova csatlakoznak a gyújtókábelek), és az összes csatlakozó pontját alaposan tisztísd meg, mert lehet elvannak oxidálódva. Nekem a régi BX-emnél voltak ugyanezek a t?netek, és ezt megcsináltam utána semmi baja nem volt.(ezzel a részével  :-X )

Ez téleg csak tipp lehetett :)
Szerintem meg keresd meg a szabyk-ot egy doboz virtuális sörrel, és kérdezd meg tőle hogy légtömegmérő, vagy tps, vagy mifene gond lehet.

Of: na ezé szeretem én a régi buta dízelt ;D

AniBaba

  • Guest
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #3 on: 2009 December 26, 22:05:55 pm »
keresd meg a szabyk-ot egy doboz virtuális sörrel, és kérdezd meg t?le hogy légtömegmér?, vagy tps, vagy mifene gond lehet.

Köszi a tippet!

Érdekes, ha hidegindítok egész estés állás után, és úgy közlekedek vele, hogy szépen bemelegszik és használom, akkor eszébe sem jut.
Ha megyek vele, megállok kb. 1-2 órára, és még nem tud teljesen lehűlni, na akkor csinálja miután ismét eléri az üzemi hőfokot. És akkor is csak néha.

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #4 on: 2009 December 27, 20:24:15 pm »
nekem csak hideginditásnál csinálja...

TomeeFiesta

  • Guest
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #5 on: 2009 December 28, 02:33:33 am »
vágd nyakon  ;D ;D /showder klub kiss ádám story.../

én most csináltam TPS-t kimértem semmi baja... ott inkább az elosztófedél körűl nézelődj... én 2-3 havonta cserélek rotort meg elosztófedelet... "gyárit" már nem is rakok rá mert ugyan úgy kuka lesz egy kis idő múlva....

Bali_82

  • Guest
Re: 1.3 OHV dadog
« Reply #6 on: 2010 January 10, 10:19:46 am »
Szia,

A gyertyák gyáriak benne?
Nekem is csinálta,sőt nekem le is fulladt,aztán tudatosult bennem,hogy a kicsi fejem át b....ták,nem gyári gyertyát raktak a kocsiba.Vettem 4 gyárit,semmi baja 8)
Egy próbát megér