Author Topic: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne  (Read 9284 times)

thomika01

  • Guest
Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« on: 2009 November 08, 18:50:07 pm »
Sziasztok
Olyan probléma van a 88 as mk2 es 1.4i fiestámmal, hogy esős időben néha 1-2 ben alacsonyabb fordulaton elkezd rángatni. Ha pörgetem kicsit csúsztatott kuplungal és elérek akkora sebességet, hogy 3. ba feltegyem onnantól smemi gond. De pár napja 3-4 be is ugyanúgy csinálta. Ha áll az autó 1 napot de még esik vagy vizes az út akkor csak 1 idő után kezsi el megint. Haverral arra gondoltunk, hogy a lambda szonda beázhat és megbolondítja a computert. Ha esetleg valakinek volt már hasonló gondja vagy valaki tud rá mondani valamit, kérem írjon nagyon fontos lenne.
Előrre is köszi!!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #1 on: 2009 November 09, 00:00:15 am »
trafó nem ázik be? vagy a gyújtáskábelek? esetleg vmelyik elektronikus rész?

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #2 on: 2009 November 09, 08:56:16 am »
Ugyan ez a problémám nekem is(1.8xr2i)de annyira h tegnap meg is állt!! >:(  Tegnap este történt a dolog,haza húztuk beraktam a garázsba száradni(szoba fogság,rosszalkodott :P ),mondjuk nem vicces mert ő a mindenem remélem nem lett zárlatos valami,mert ilyet még nem csinált,h leált és nem indul.Előtte csinálta h szaggatottan gyorsult nagyobb esőzéseknél....De h mi kaphatott nedvességet ??? fogalmam nincs mert látszólag száraz minden,mert ha tudnám leszigetelném a dolgot,de így..... elég sok vezeték csati van benne de ha beindul akkor tuti veszek egy karton szigetelő szallagot és neki esek!Valakinek valami ötlete??

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #3 on: 2009 November 09, 09:38:08 am »
nézd meg a trafódat. a műgyanta borítása szeret megrepedni, ott meg a pára beszökik, és így rángatózik, nincs ereje, 3 ill 2 hengerezhet. le is állhat.

jah ehhez elég egy kis hajszálrepedés is, amit szabad szemmel nem is látsz.

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #4 on: 2009 November 09, 16:11:11 pm »
Hol találom a trafót???(nem kiröhögni!!) :-[  :)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #5 on: 2009 November 10, 00:43:13 am »
onnan mennek a gyújtáskábeleid a gyertyákhoz.

thomika01

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #6 on: 2009 November 10, 19:33:06 pm »
Még nem néztem meg ezeket a dolgokat.. nem nagyon van időm :S de a hétvégén ránézek.. remélem tényleg csak valami beázik és nem nagyobb probléma van

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #7 on: 2009 November 14, 17:27:29 pm »
nálam rángatott... generátornak az egyik kábelje bemondta az unalmast... kicseréltem azóta semmi gond  ;)

thomika01

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #8 on: 2009 November 14, 17:55:39 pm »
Na hát lehet változott a probléma mert 1 hete áll az autó a parkolóban és 3 napja full száraz az idő és még mindíg csinálja az autó... kb 10 km er hajtás után kezdi el. Teljes tanácstalanság van nálam:S fogalmam nincs mihez nyuljak.. vagy lehet h nem száradt ki rendese?!

thomika01

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #9 on: 2009 November 14, 17:57:10 pm »
vagy lehet hogy nem is beázásos probléma?.. már tényleg nemtom mitévő legyek

Ntb

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #10 on: 2009 November 14, 21:40:34 pm »
Helo!

Utóbbi 3 napban én is ezzel a jelenséggel szenvedtem. Ott is hagyott az autó 3 helyen 1 nap:) Bemelegedés után töltés kivillan rángatózás majd akksi lemerülése...stb..  Szerencsére én megtaláltam a hiba okát ami a bemelegedés után megnyúlt ékszíj volt. Szóval nézzétek meg melegen az ékszíjat(generátor) .  Igazából a lényeg, hogy megnyúlt állapotában kellene feszíteni rajta, és akkor majd hajtani fogja kellően a generátort. Persze nem árt az akksit is feltölteni .


Vagy csak nekem van ilyen sz** generátorszíjam..:)
« Last Edit: 2009 November 14, 21:46:51 pm by Ntb »

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #11 on: 2009 November 16, 12:44:24 pm »
Helótok!
Az én paripámon is elmúlt a rángatózás  8) !Párás esős időkben kezdődött meg alvázmosásoknál a rángatózás mármint a kocsimon ;D ,de ennyire durva nem volt mint manapság tapasztaltam!Egyszer meg is állt se kép se hang,nem indult(egy kis dühkirobbanás anyázás köpködés után)hazahuzattam.2 nap fűtött garázyban kiszáradt és beindult,de a rángatózás nem mult el! :'( Szombaton neki álltam szétszettem mindent amiből vezeték lóg!Aksi ki,légszűrő tisztítás,szívósornál a pillangót megnéztem nem e repült el  :P ,kicsit kormos volt megtisztítottam(féktárcsa tisztító,kompreszorral átfujkáltam mindent)légtömegmérőt szétszedtem azt is az előző módon tisztítottam(óvatosan!!!két szálra vigyázni!!!)Szóval egy hatalmas karbantartást végeztem!!Az összes csatlakozót széthúztam Wd40 visszatól,és a csatlakozók végét fekete szigszallaggal betekertem h véletlenül se klerüljön H2O bele!!Generátort kifújtam levegővel,testkábeleket lelazítottam aláfújtam egy kis kontakt növelőt,4db injektor csatit is lehúztam.......mindent!!És utánna hihetetlen de sokkal halkabb is lett és semmi rángatózás alpjárat 800-ra fas*án rá áll,úgyh tökéletes!! Ajánlom mindenkinek ha nagyon szüttyögős valaki akkor is max 5 óra és kész van!!Ennyit megérdemel a kocsid és ingyen meg van!üdv

petair

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #12 on: 2009 November 20, 17:37:10 pm »
Ne haragudjatok hogy itt offolok de nem találtam a témámhoz topikot.
A következő a problémám. 1986os 1.1 ohw motoros fiestám van. Mindenhol kerestem a motorkodját neten de nem találok vele egyezőt. Gt a motorkód, nem találom ezt a sorszámot sehol. tkb gsh glc gsh ilyeneket találtam de gt-t sehol. milyen motor ez?

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #13 on: 2009 November 21, 07:59:33 am »
Tuti,h fiesta motor van benne???? Forgalmi szerint nézted a kódot???De,ha nagyon zavarnak a betük...és,ha elég ügyes v...,akkor át tudod ütögetni...!  :laugh:  :D Viccet félretéve megpróbálok utánna nézni!

petair

  • Guest
Re: Rángatózás esős időben! Kis segítség kéne
« Reply #14 on: 2009 November 21, 11:40:59 am »
köszi jó lenne