Author Topic: Mélynyomó kalaptartóba.  (Read 11751 times)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Mélynyomó kalaptartóba.
« on: 2009 October 25, 08:05:17 am »
Sziasztok.

Mindig is szerettem volna magamnak egy mélynyomóládát a kocsimba. Mivel az MK3 kocsiknak kicsi a csomagtartó és elégé nagy ládákat gyártanak ezért nem fért volna be úgy, hogy még elmehessek vásárolni, mondjuk 1L tejet 45dkg parizel és egy kicsi kenyér. ;D
Na jó, nem bántom a fiestásokat. :D   Viszont nagyobb mint a Suzuki Swiftnek!!! Ilyen esetben érdemes Free air-s vagy nyitott felhasználású hangszórót nézni mert ennek erésebb a kónuszt.
A lényeg.:
Vedd ki a kalaptartót a kocsiból. helyezd rá egy bútorlapra.Krétával rajzold körbe. majd kivágod dekopírfűrészel. Aztán a hangszóróknak, s majd a mélynyomónak. Ezután egy kicsit csiszold fel papírral a kivágott helyen és az éleken. Tégy rá 1cm vastag szivacsot (ragaszthatod is) én kárpitos pisztollyal lövőldöztem rá. Amint ezzel kész vagy, teheted rá a kívánt színű textilt. Ezt is körbelövöd. A hangszórók lyukaiban óvatosan kell csillag alakban kivágni, fontos: nem szabad sokat vágni mert könnyen megszaladhat az anyag..
És már csavarozhatod rá a produkálógépet. Használj előfúrást mert máshelyre kerűl a csavar és az elrepesztheti a designt.
Pár képpel tudok segíteni.
Egyébbként sikerült, jól produkál a hang gép. Még a csomagtartó műanyag kárpit is jól rezonál a rendszámmal együtt. :-X

[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2009 October 25, 08:27:11 am by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #1 on: 2009 October 25, 08:21:45 am »
még 1 kép.

[a csatolmány törölve]
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #2 on: 2009 October 25, 09:03:08 am »
az nem fog tul nagyot rántani a kalaptartón ha beüzemeled? nemtudom szerintem a kalaptartókat nem mélnyomótárolásra tervezték :) de nagyon szép lett gratula hozzá

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #3 on: 2009 October 25, 09:37:30 am »
Nem lett így túl nehéz a kalaptartó?
D.V.Zs.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #4 on: 2009 October 25, 09:44:26 am »
A mélynyomó 4,2kg, a két ovál 2,8kg, a bútorlap 28mm vastag és ez is van 9kg. Mindösszesen 15kg súlya van. És elégé passzosra sikerült, vagyis egy kicsit szorúl. A méretét pedig úgy próbáltam kiszabni,mikor az ajtót lecsukjuk akkor érjen hozzá egy kicsit. Ne haljam amikor ugrál a kalaptartó. És hálistennek nem rezeg, csak az ajtón lévő müanyag borítás. De az kihajintom és teszek fel egy szivacsot szép kárpittal.
Ez a mélynyomó csak 4ohm 800Watt. nem fog kiugrani a helyérő. Próbáltam beüzemeltetni és meghajtottam, de ezt egy hozzáértő beállítja  mert én nem tudtam szépen behangolni. Nekem inkább dürrögött mint dübbent.
Még az első ajtókra szeretném beszerelni a 16cm hangszórókat. De mivel ott van a térképtartó így ezt átt kell alakítani.
Ha esetleg megcsináltam. azt is felteszem. Hátha valakinek beindúl a fantáziája és s majd jobban megcsinálja magának.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #5 on: 2009 October 25, 09:46:11 am »
DVZS.

Ez Ford nem suzuki. :notworthy:
A kalaptartó tartó elégé masszív.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #6 on: 2009 October 25, 09:53:26 am »
Nagyon szép és alapos munka! :notworthy: ...DE arra gondoltál-e,hogy egy esetleges hátulról való ütközésnél,mit csinál a hátul ülők nyakával,fejével,ez a vastag bútorlapos megoldás? :P mivel ez nem gyűrődik,vetemedik ütközésnél,mint a gyári kalaptartó.  :-\
Soha ne történjen ilyesmi,de mi van ha mégis?!Akkor egy szimpla ütközés utáni épségben kiszállás helyett kórház lehet a folytatás :'(
Bocs hogy belekötekedek az egyébként nagyon igényes,dizájnos művedbe,de én már csak ilyen vagyok,minden szempontot igyexem figyelembe venni,ha hifit építek,a biztonsági szempontokat is.Csak ezért jegyeztem meg ezt a szempontot is,nem lehúzásképpen :P
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #7 on: 2009 October 25, 10:59:21 am »
Jogos amit lacccus mond de ha mindig arra gondolunk hogy mi van ütközéskor akkor semmit nem raknánk az autóba. De szép munka, hasonló mint az enyém de én csak oválokat raktam bele.

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #8 on: 2009 October 25, 19:30:13 pm »
Ezen elgondolkoztam én is. Valóban igaza van. De, hogy őszinte legyek,  másfél éve még nem űlt senki csak egyszer. De az a baj, hogy a baleset is csak egyszer van.
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #9 on: 2009 October 25, 19:49:37 pm »
Nyár elején volt egy balesetem: belém jöttek hátulról.A csomagtartóban elég nagy rombolást csinált,és a gyári kalaptartóm is megrogyott kissé :-\ De előtte még az ülés háttámlájáról leszakította,az egyébként erősen odaragasztott bőrözést :'(
Az ülésem fejtámlája azóta kb 2-3cm-t mozog,előre-hátra,annyira beleütődött a fejem.
Ezeket csak azért írtam le,hogy érzékeltessem egy szimpla ütközés erejét.

Egy előlről történő ütközés esetén a hangszóróval telerakott kalaptartó hatalmas lendületet kaphat.
Haverom szobai hangfalakat tett a csomagtartójába,és így ütközött,frontálisan.A hangfalak előre hajtották az üléstámlát,és-mivel az autó hátulja megemelkedett-felrepültek és a tetőt is belülről behorpasztották.Kívül szép nagy dudorok lettek. :P
Hozzáteszem: én sem,és a haverom sem szándékosan ütközött-mint ahogy szinte senki sem :P
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #10 on: 2009 October 25, 19:50:07 pm »
hát igen. rpkedni fognak a fejek :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #11 on: 2009 October 25, 19:55:02 pm »
Nem nem ;D Lehet hogy évekig,vagy soha semmi baj nem lesz. Így legyen! :P
Én is végigjártam az utat,én is csináltam nem odaillő dolgokat tuningolás,hifiépítés közben.
Szóval egy részét a tapasztalat mondatja velem,ezért jár a szám :)

Harciger ,úgy veszem észre,hogy kreatív srác,szóval biztos vagyok benne,hogy egyre finomodni fog az ő stílusa is,mert Pl esztétikai szempontból nagyon ott van a műve :notworthy:
Egyébként a free air mélynyomónak elviekben jó hely a kalaptartó-már hangzás szempontjából ::)
« Last Edit: 2009 October 25, 20:00:37 pm by lacccus »
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #12 on: 2009 October 25, 20:10:07 pm »
Az alap témához kapcsolódva még annyit: Láttam egyszer egy Fiat Bravot,aminek a kalaptartójában két jóféle ovál hangszóró volt,a közepéből kiszuperálva a két magas hangszóró,kónuszostól,és a helyére egy szép porvédő sapka volt ragasztva,igényesen,mintha egy szimpla ovál mélynomó lett volna,mindig is.
Ebben az esetben is szempont volt a csomagtartó használhatósága,ezért csinálták így.
A hangszóró egy hangváltóval volt kiegészítve,és ezáltal csak a mély frekvenciákat sugározta,igen szépen :notworthy:
Gyakorlatilag a mélyláda szerepét játszotta,egész hangosan,az első ajtóban lévő hangszórókat szépen kiegészítve.
Na nem brutális mélyekről beszélek,hanem csak amennyit a zene megkívánt :P De nem kellett szégyenkeznie azért hangerő szempontjából sem ;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #13 on: 2009 October 25, 20:54:44 pm »
Lacccus jól rám ilyesztettél.
Lelkiismeret furdalásom van. Ohh most mitt tegyek? ki kell vennem azt, nekem ne haljon meg senki miattam.
Visszateszem a puha kalaptartót, a drága mélynyomót hova tegyem?
Mi lenne ha lejjebb tenném a kalaptartót? még a hátsóülések felső szintjétől lejjebb. De ez esetben ott leszek ha vettem volna egy mélyládát.
ÁÁÁ mindenre gondoltam csak erre nem.
« Last Edit: 2009 October 25, 21:02:09 pm by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Mélynyomó kalaptartóba.
« Reply #14 on: 2009 October 25, 20:58:38 pm »
Most gúnyolódsz?
Minden ami autĂł hifi!:)