Author Topic: alufelni  (Read 5347 times)

adam88

  • Guest
alufelni
« on: 2009 April 25, 17:33:38 pm »
Bocs hogy ismét új témát nyitok! Szal megjött az alufelnim... megjött beszereztem hozzá a megfelelő csavaranyát. Amikor akakrtma felrakni hát elég keveset fogott az anya... És hát nem tűnt így valami biztonságosnak.
Ti cserélitek a csavarokat? Ha igen honnan szerzitek be? Vagy csak így rászórjátok?

Köszi. Ádám

sztrakk9

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #1 on: 2009 April 25, 19:58:16 pm »
Nekem is kicsit  beljebb van a csavar mint az anya vége,de semmi gond vele!

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #2 on: 2009 April 26, 10:52:14 am »
Aham de az a kicsit az mennyit takar? Mert nekem kb. annyit fogna amíg a kúp van, az kb. 10mm. És nem tudod véletlen hogy milyen hosszú a tőcsavarod felhasználható hossza? Vagy egységes minden Fiestán?

Kösz

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: alufelni
« Reply #3 on: 2009 April 26, 11:13:45 am »
az már az anya fele ha a kúpig beér a tőcsavar, elegendő fogás. ;)

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #4 on: 2009 April 26, 12:41:35 pm »
hát a csavaranyám  36mm hosszú de mondom olyan 10 mm-t fogna. Amúgy nem tudsz valami odlalt ahol meg tudom nézni milyen hosszú gyárilag az a csavar? Bár gondolom egységes...

kösz az eddigi tanácsokat!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: alufelni
« Reply #5 on: 2009 April 26, 15:48:56 pm »
Én is aggódtam emiatt anno,mikor a felnimet vettem,de azóta is jó,szóval nem kell aggódnod.
mérd meg,mennyire ér ki a csavar az agytól,valamint mélységmérős tolómérővel mérd meg a felni felfekvő felülete felől,a furat hosszát, a kúp kezdetéig,és ebből megtudod,hány mm-t fog az anya.10-12 mm már elég
Minden ami autĂł hifi!:)

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #6 on: 2009 April 26, 17:54:27 pm »
Na lemértem hát az össz hossz 22-23mm és végülis az acél felninél 7mm amit nem lehet felhasználni. Az alun ez 10mm így 3mm el fog kevesebbet az anya. Ebből adódik hogy 12-13mm amit fog az alufelnin a csavaranya. Az azért nem olyan kevés talán...

De most úgysem tudom használni a kocsit, mert tegnap éjjel egy nyest megéhezett...(gyújtókábel) :angry5:

Kösz a segítséget!

Energy

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #7 on: 2009 April 28, 06:55:22 am »
Hmm... Ez érdekes. A napokban néztem az ADAC hibalistáját és a legtöbbet előforduló hiba az a nyestrágta vezetékek...

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #8 on: 2009 April 29, 15:45:54 pm »
Hát nekem ez volt az első de most telel rakom nyestriasztóval meg emberi hajjal meg lefújom spray-vel. Mert azt írják amelyik kocsiba egyszer bemegy s nem csinálnak vele semmit utána is belefog. Meg az újabb kocsinak más anyagból készült a kábel és ezt kifejezetten szeretik!

De remélem vagyis ajánlom nekik (Saját érdekében) ,hogy többet ne kezdjenek ki velem!

Üdv.

Robi

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #9 on: 2009 April 30, 08:03:30 am »
A felni anyák gyáriak? Én az új felnijeimet a régi aluanyákkal tettem fel, és frankón fognak. Ford-nál kell érdeklődni, h van-e másfajta.

A nyestekről annyit, h macskát kell tartani, az nem hagyja a környékre se jönni. Igaz, néha megkeserítik az életem, mert mindig hordhatom mosatni, de ez van. Se egér, se nyest, semmi rágcsáló.  :)

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #10 on: 2009 April 30, 09:01:09 am »
nem gyáriak, de jó rá fel is lett rakva majd dobok fel képet facás lett! remélem elég lesz az a 13mm fogás az anyának és nem hagyom le majd eccer....  ;D

RyAn

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #11 on: 2009 April 30, 09:16:03 am »
az egy dolog hogy 13mm a fogása de bztos felfeküdt a csavar a felnire?
mert ha nem akkor biztos haza vágja a felnidet!

adam88

  • Guest
Re: alufelni
« Reply #12 on: 2009 April 30, 16:04:43 pm »
Aham felfekszik, csak attól tartottam hogy rövid az a 13mm menet ahhoz hogy megfogja a felnit rendesen. De több helyen is utána kérdeztem azt mondták hogy elég, ha meg is tudom huzni rendesen akkor okés. Remélem egyszer nem hagyom el az egyik kerekem.

VAGY??  ???