Author Topic: indexkar bibi  (Read 4909 times)

albi

  • Guest
indexkar bibi
« on: 2008 December 16, 12:39:33 pm »
sziasztok-mindenkinek!van egy számomra fúrcsa dolog a gépemen:mondjameg légyszi valaki hogy az mk2-esekben az index kanyarután valóban nemcsap vissza,vagy csak az enyém ilyen különleges?(kézzelkell visszakopcsolnom.)köszönöm!!!! ??? :-[

tragacs

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #1 on: 2008 December 16, 19:30:23 pm »
Szia! Nekem visszakapcsol. Szerintem a rugód van leesve/kikopva/szakadva vagy eltört/elkopott vmi a kapcsolóban. Megoldás a csere, házilag elég bonyolult megbarkácsolni

albi

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #2 on: 2008 December 17, 07:23:57 am »
reméltem hogy nem ígyvan,de jobb tudni.szóval:többekközött index-kar csere is lessz.ennekszívből örülök :-Xköszi az infót tragacs.mivel mostkezdem rendbehozni a járgányt,biztos hogy többször fogok kérdezni-értetlenkedni itt a fórumon.szeva..... :BangHead: :walk:

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: indexkar bibi
« Reply #3 on: 2008 December 17, 14:34:09 pm »

A Skoda Favoritomon volt a kormány tengején egy gyűrű néhány foggal. Ha ez elmozdult, nem működött az index visszavétel.
Nézd meg, hátha nálad is ez a baj.  :)
Mk6 1.3 benzin

albi

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #4 on: 2008 December 17, 19:18:35 pm »
jóötlet. feltétlen megnézem.elégszardolog minden kanyar,indexelés után kapkodni érte.köszi az ötletet :headbang:

tragacs

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #5 on: 2008 December 17, 22:13:38 pm »
Én olyan kocsin tanultam amin ugyanez volt a probléma, mint neked, csak az egy 3 éves autó volt és vmi hülye pi**a erőltette a kart.

Amúgy kérdezz nyugodtan, szerintem a fórum azért van ;)

albi

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #6 on: 2008 December 18, 12:26:10 pm »
szia,köszi a biztatást.tudod,nekem ez a kocsi még furcsa.ezeddig volt :peugeot-om,pár hónappal ezelőttigpedig egy daewoo-nexiám.tehát ilyen "kis"kocsim mégnem.de látom,hogy ennek atípusnak igazán ti vagytok a szakértői.remélem rám is rámragad ebből a rajongásból.pedig ez a járgánypont az amit idáig semmiképp nem vettem volna.:::: három ajtós,fehér,és diesel.a kedvenceim A nagy és benzines autók.demost ez az enyém.szóval köszi a tanácsokat-a jövőbenieket is . :notworthy:

JoolsNOS

  • Guest
Re: indexkar bibi
« Reply #7 on: 2009 January 22, 23:05:49 pm »
Enyémen is volt ilyen, egy műanyag rugószerű dolog pattintja vissza, ami nekem megadta magát. Ha szétszeded látni fogod az elvet. Én egy faragott gyufaszállal oldottam meg a dolgot kb 2 éve és azóta is működik :)