Author Topic: összetört autó :(  (Read 31148 times)

Bihi

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #45 on: 2008 November 13, 09:12:22 am »
Szia Annamari! Én az allianz nál vagyok, casco szinten, kötelezőm KÖBE.
Az autóra adott javítási árajánlat 1,4millió Ford hivatalos szakszervíz által. A kocsim kb 2millát ér, így ez a 900 ezer amit mondtak rá csak 50% még 1,8milliós árnál is. mért csak a felét fizetik ki ezek a szemetek? Ügyvéd lesz belőle, nem hiányzik a sok stressz meg ideg, a családom nem fog ezért tönkre menni!!!Ha KP kérem kézbe akkor nem a 900 ezremet kapom meg, hanem attól még kevesebbet, ez valami gyorskár javításra címszó alatt lehet kérni. Meglátjuk az ügyvéd mit tud kisajtolni belőlük!!!

Styleair

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #46 on: 2008 November 13, 21:54:11 pm »
Bihi #43 hozzászólást olvastad?

Bihi

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #47 on: 2008 November 14, 11:46:14 am »
Olvastam, hivatalos ford szak-szervízben van az autó.
Most meg olyan faxot kaptam a posta biztosítótól, hogy abban az esetben megkapom a 950ezret javításra(1,4maiila az árajánlata a fordnak a javításra) ha minden egyébről írásban lemondok.Nem fogok lemondani!! Majd még a fennálló nemkevés pénzt én tegyem bele???Nooorrmááááálísss? És az értékcsökkenésem? Igazi gyökerek ezek a postánál....

Styleair

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #48 on: 2008 November 15, 16:46:26 pm »
Olvastam, hivatalos ford szak-szervízben van az autó.
Most meg olyan faxot kaptam a posta biztosítótól, hogy abban az esetben megkapom a 950ezret javításra(1,4maiila az árajánlata a fordnak a javításra) ha minden egyébről írásban lemondok.Nem fogok lemondani!! Majd még a fennálló nemkevés pénzt én tegyem bele???Nooorrmááááálísss? És az értékcsökkenésem? Igazi gyökerek ezek a postánál....
Én úgy értettem, hogy olyan szakszervizbe/szervízbe ahol a szervíz intézi a kárrendezést is a biztosítóval.  ??

Bihi

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #49 on: 2008 November 17, 09:09:33 am »
A szervíz intézi a kárrendezést a biztosítóval, de a biztosító nem akar annyit fizetni mint a megállapított ford árajánlat !

Styleair

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #50 on: 2008 November 17, 10:20:51 am »
A szervíz intézi a kárrendezést a biztosítóval, de a biztosító nem akar annyit fizetni mint a megállapított ford árajánlat !

Aham, értem.
Szerintem vagy a szervíz akar lehúzni téged, vagy nem akar lehúzni és tényleg ennyi a javítás, csak nem jó a kapcsolata a biztosítós kárfelmérővel (nem adtak neki pízt) és ezért nem megy.
Én biztos rákérdeznék másik Ford szervíznél is, hogy náluk hogy megy ez. Elmondanám a szitut, hol tartok, mivel küzdök és rákérdeznék, hogy esetleg Ők meg tudják-e oldani a problémámat anélkül, hogy nekem fizetni kelljen.

Bihi

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #51 on: 2008 November 17, 12:31:53 pm »
Mindíg oda hordtam az autót, nem hinném, hogy le akarnak húzni(max a biztosítót húznák le), de az értékcsökkenésemet sem akarják kifizetni!

Styleair

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #52 on: 2008 November 17, 17:16:18 pm »
Mindíg oda hordtam az autót, nem hinném, hogy le akarnak húzni(max a biztosítót húznák le), de az értékcsökkenésemet sem akarják kifizetni!

Ha a biztosítót akarják lehúzni, akkor miért nem veszik meg a kárfelmérőt? Máshol is így csinálják.
1-2 telefont csak megérne........ :hello:

Annamari79

  • Guest
Re: összetört autó :(
« Reply #53 on: 2009 January 09, 09:00:57 am »
Sziasztok!

Talán úgy néz ki, hogy vége lesz az ügyemnek...

Az 5-dik hónapot taposom már, keserves tapasztalatokkal kikövezve.
Továbbra is jelzem, hogy aki jót akar magának, a Köbével szóba se álljon.
Hozzánemértés, szemétkedés, sunyiság jellemző rájuk.  :-\

Akármit beküldtem nekik, 2 hét volt mire az ügyintézőhöz került. Ugyanis 3 hónap után sikerült megtudnom, hogy elektronikus rendszerük van, és ha van úgy, hogy az egyetlen szkenner nem működik.. ilyenkor állnak az iratok. Mindent e-mailben küldtem, semmire sem válaszoltak.
Telefonon volt, hogy az ügyintézőt 1 hétig nem értem el, naponta "zenét hallgattam" a telefonon, már nagyon utálhatott az egész károsztály, ami kölcsönös  ;D
Állandóan rajta ültek a papírokon, én meg mást nem csináltam, mint hívogattam őket. A cirka 5 hónap alatt én kültem nekik e-mailekkel együtt 20 levelet, a biztosítótól meg kaptam kb. 5 db-ot.
Visszatartották a pénzeimet, mert nem tudott az ügyintéző a vezetőséggel beszélni, aláíratni, engedélyeztetni.
A Mabisz előtt le a kalappal. Ahogy átért hozzájuk a dokumentum, 3 napon belül utaltak. Minderről sms-ben, e-mailben is még aznap tájékoztattak!  :notworthy:
Nagy nehezen a Köbe karácsony előtt utalt egy bizonyos összeget. Hozzáteszem casco-ra indult a kárrendezésem. Hát tök szívás az egész casco. Mindenből, még a szervíz számlából is vonták az önrészt. Az önrészt pedig a Mabisz fizeti ki nekem. Szóval várni kell a biztosítóra, de amit utal az csak töredéke mindig a kifizetendő résznek, lehet tovább várni. Mára ígértek megint utalást a Mabisztól. Azonban közölték telefonos érdeklődésemre, hogy a banki költségszámlákat nem szokták kifizetni. Ugyanis: "mit tehet arról a károkozó, hogy nekem hitelre vásárolt autóm volt". Erre mondtam a nőnek, hogy igen? És én mit tehetek arról, hogy az illető nem ismeri a kreszt? Volt egy szép kisautóm, teljesen mindegy szerintem, hogy volt rajta hitel, hiszen, ha nem törik össze, akkor én benne ültem volna még x évig, a hitel meg szépen kifutott volna. Így szerintem jogos, hogy az összes ezzel járó költségemet ki kell fizetnie. :-X
Ami még érdekesség volt: megküldték a kárrendezési ajánlatot, elfogadtam. Megadták a roncsértéket, de jelezték pár mondatban, hogy ha a licitet adó cég kisebb összeget fizetne az adás-vételkor, akkor a szerződést küldjem be a biztosítóba és a különbözetet ők rendezik felém. Na erre vártam 20 napot, természetesen ebből is levonták az önrészt.

Ja, a Köbére visszatérve: stílszerűen megküldték még novemberben az idei évre vonatkozó gfb-s ajánlatukat. De azért az már nagyon durva, hogy tegnap megkaptam a nem létező autómra a gfb-s csekket is.... :'(

Szóval nagyjából ennyi. Csávókám meg vigyorogva meséli, hogy apuka megcsináltatja a motort, ami valójában 100 cm3, 50 cm3-es papírokkal..
No comment.

Annamari




Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: összetört autó :(
« Reply #54 on: 2009 January 09, 09:16:46 am »
Annamari!

A roncsértéked mennyi? Én éppen keresek az enyémhez talán előnyös lehet mindkettőnknek.

bye